Skocz do zawartości

Polecane posty

jak wygląda przedłużanie ważności domen u dostawców hostingów?  czy dzieje się to automatycznie po roku? z kilku chciałbym zrezygnować i nie chce żeby mi naliczyli opłatę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz regulamin, ale nie mogą naliczyć Ci za kolejny rok, jeśli nie chcesz przedłużać.

Napisz do supportu i poinformuj ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2020 o 09:23, TTL napisał:

Zobacz regulamin, ale nie mogą naliczyć Ci za kolejny rok, jeśli nie chcesz przedłużać.

Napisz do supportu i poinformuj ich.

To wszystko zależy, czy domena była kupowana "w promocji", czy nie. 

Zobaczcie, ze praktycznie większość ofert jest promocyjnych po spełnieniu jakiegoś warunku. Często firmy rejestrujące dają domenę nawet za darmo, a potem żądają za odnowienie jak za zboże. Niestety okazuje się, że Rejestrator może uzależnić promocję domeny za pierwszy zakup od przystąpienia do odnowienia domeny u niego, po roku. 

Ostatnio zrobiłem listę firm rejestrujących i porównałem ceny odnowień  (wklejam adres, bez podlinkowywania, w celu pomocy i szerzeniu informacji o praktykach firm: poradniki.net/ranking-gdzie-najtaniej-zarejestrowac-odnowic-domene/). Różnice w cenach odnowień sięgają nawet 124 zł, przy domenach pl. różnica wynosi prawie 100 zł. Wszystkie firmy oferujące pierwszy rok za darmo, mają najdroższe odnowienia. 

Należy zatem bardzo uważać i nie kusić się na promocje, gdyż późniejsze odnowienie może być nawet 3 razy droższe niż w przypadku najtańszych firm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, sprawdź regulamin, ale generalnie nawet jak CI naliczą opłatę za wygaśniecie, to jeśli regulamin nie mówi inaczej to nie musisz tego płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×