Skocz do zawartości
kazur2

Poradnik: Jak wybrać hosting? - prośba o opinie

Polecane posty

Cześć!

TL;DR:
Stworzyłem i udostępniłem za darmo poradnik „Jak wybrać hosting?”. Co o nim sądzisz? 

LINK: https://jakwybrachosting.pl/poradnik/

Wersja pełna:
Nie mogłem już patrzeć na kolejne pytania na FB czy na forach „Jaki hosting polecacie?” i wysyp dziesiątek komentarzy „naganiaczy” pod każdym z takich postów. Gdyby jeszcze toczyła się tam w tych komentarzach merytoryczna dyskusja i wypytywanie o potrzeby pytającego, to byłoby OK. Ale nie. Zazwyczaj komentarze pod takimi postami to po prostu wklejenie linka do strony firmy hostingowej, czy banały w stylu „u mnie działa” i „ja jestem zadowolony”.
Dlatego też przysiadłem do tematu i postanowiłem stworzyć i udostępnić bezpłatnie poradnik, który pokaże, w konkretnych punktach co trzeba sprawdzić, wybierając hosting dla swojego biznesu.
A niestety strony wielu firm hostingowych to w większości przypadków jedno wielkie lanie wody, zamiast konkretów (każdy hosting twierdzi, że jest szybki, no bo ma SSD i oferuje dużo gigabajtów i a prawie wszystko jest „bez limitów” :-)).
Chciałem, aby treść tego poradnika była maksymalnie konkretna - bez lania wody. Ale tez z drugiej strony napisana prostym i przystępnym językiem, aby przeciętna osoba startująca z działalnością online mogła zrozumieć całość.
Ostatecznie na tę chwilę wyszło mi 21 rzeczy, które trzeba sprawdzić, wybierając hosting. Całość podzieliłem na 4 podstawie parametry (dysk, transfer itd.) i 17 bardziej szczegółowych limitów i ograniczeń, które zazwyczaj trudno znaleźć na stronach hostingów lub napisane są „drobnym druczkiem”.
Dodatkowo napisałem tam parę słów o domenach i „Dlaczego warto patrzeć z przymrużeniem oka na »polecane hostingi«, rankingi wielkości hostingów i opinie o hostingach w sieci?”.
Na stronie udostępniłem też PDF z checklistą, która podsumowuje informacje z poradnika i zawiera zwięzłą listę pytań, które trzeba zadać swojemu hostingowdawcy.
I to tyle na dziś, choć planów mam jeszcze sporo. Chcę po prostu ułatwić wybór NAJLEPSZEGO hostingu wszystkim, którzy startują z działalnością online czy uciekają od swojego obecnego hostingodawcy. Najlepszego w danym przypadku, a nie najlepszego „dla wszystkich” :-).
A piszę to wszystko, bo zanim zacznę działać dalej z tematem, chciałbym prosić o pomoc.

Napisz mi proszę - co sądzisz o tym poradniku? Czy jest OK? Czegoś tam brakuje? Coś zbyt uprościłem lub niedostatecznie wyjaśniłem?
Będę wdzięczny za każdy komentarz czy uwagę - może być tu, może być na maila czy priv :-)

Wszystko zależy co porównujesz. Jak robisz porównanie hostingów typu cPanel / cPanel / cPanel / Cloud Linux i cPanel/ cPanel no i może jeszcze cPanel i cPanel i na koniec Direct Admin - to Twoje zestawienie jest rewelacyjne. Czy chcesz czy nie - technologia poszła naprzód. Nie chce mi się tu pisać bo nie wiem czemu ma służyć twoje porównanie, czy reklamie jednej czy drugiej firmy czy ma być rzetelnym kawałkiem wiedzy?

Wiem, ale chodzi o porównanie opcji. Jak wrzucasz zdjęcie ze strony dh***ing (tfu!) to co się dziwisz, że podchodzę do Twojego artykułu z rezerwą? reklama?

Edytowano przez nospa (zobacz historię edycji)

51 minut temu, nospa napisał:

Wiem, ale chodzi o porównanie opcji. Jak wrzucasz zdjęcie ze strony dh***ing (tfu!) to co się dziwisz, że podchodzę do Twojego artykułu z rezerwą? reklama?

Do poradnika wrzuciłem screeny z kilku różnych hostingów, stron i usług, aby pokazać na przykładach (często niepodpisanych konkretną firmą) niektóre rzeczy, o których piszę.

Cytat

Nie ma więc co się łudzić, że hosting bez limitu powierzchni na dysku za kilkaset złotych w skali roku, pozwoli wgrać Ci tam wieloterabajtowe archiwa np. jeśli jesteś fotografem ślubnym czy montażystą wideo i szukasz miejsca w internecie na przechowywanie swoich materiałów.

Większość hostingów oferujących nielimitowane miejsce na serwerze ma w regulaminie lub szczegółowych warunkach usług zapisy, które znacznie ograniczają swobodę korzystania z tej „nielimitowanej” przestrzeni.

Ponieważ jest to serwer pod strony www, i potencjalny fotograf czy czy videograf nie może używać takiego serwera pod kopie zapasowe dla swoich produkcji, od tego są serwery backupowe. Nie ma jednak żadnego problemu jak taka osoba czy firma (fotograf) utworzy sobie ogromna galerię, więc nie możesz pisać że to ograniczenia swobody.

To tak jakbyś wziął taksówkę na 7 osób i chciał przewieźć szafę, od tego są meblowozy, nie wany do przewozu osób.

@TTL - Dla mnie jest to jasna sprawa. No, ale nie dla każdego fotografa, który zobaczy "bez limitów", będzie to jasne, więc znalazło się to w moim poradniku. Bez wyrzutów :-)

Poradnik kompleksowy, dzieki za zestawienie. W sumie brakowało czegoś takiego w ostatnim czasie.

Dobrze jeśli będziesz go na pewno regularnie aktualizował. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się