Skocz do zawartości
Lucy

Gmum.pl przeciąga transfery i znikające domeny

Polecane posty

 Witajcie 

W pierwszej połowie stycznia znalazłem Gnum.pl i postanowiłem przetransferować do nich moje 10 domen w tym domeny klientów.

Na szczęście zrobiłem ten błąd tylko z dwiema domenami które miały niebawem wygasnąć. Chciałem obniżyć koszty przedłużenia domeny typu pl.  Pokazało się od samego poczatku że z tą firmą są problemy.

Po potwierdzeniu transferu DNS Czekałem ponad dwie doby aż domena klienta pojawi się w panelu Gnum.pl.  Efektem tej operacji domena wygasła a operator zażądał zamiast przedłużenia odnowienia domeny. Czyli przyszło zapłacić mi trzy razy więcej niż planowałem 123 zł! Próbowałem odkręcić sytuację i wytransferować z powrotem domeny do AfterMarket. Transfer wystartował opłaciłem nawet w AfterMarket za przedłużenie Jednak domena tam nie dotarła. Po kilku dniach wróciła do Gnum. 

 Jest to domena klienta i nie chciałem do niej dokładać z własnych pieniędzy . Zatem czekałem kilka dni na opłacenie przez klienta faktury aby wybulić 123 zł w Gnum i dołożyć od siebie.

Ku mojemu zdziwieniu okazało się że po kilku dniach domena zniknęła z panelu Gnum 10 dni po wygaśnięciu. Nie Ma jej w  wygasło w domenach. Niestety nikt nie odbiera u nich telefonów więc nie wiem co mam z tą sprawą zrobić.

1. Jak mogę odzyskać tą domenę?

ps:  podobnie Gnum zrobił z drugą moją domeną której transfer przetrzymał sześć dni aż domena wygaśnie . 

2. Czy to normalne praktyki Rejestratorów z tanimi abonamentami przedłużają transfery aby płacić trzy razy więcej za odnowienie domeny ?

 Proszę o odpowiedź na oba pytania . Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Pismo do NASK
2. Tak. Na przykład pewnego operatora, którego NAZWY nie wspomnę. Wszystko się robi w formie promocji (np. ZAPŁAĆ 1 ZŁ ZA DOMENĘ) a w regulaminie PRZEÐŁUŻENIE ZA 123 ZŁOTE.
Tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

To nie są normalne praktyki w serwisie gnum.pl.

Wszelkie tego typu zaistniałe sytuacje są traktowane poważnie i zapewniam, że jakiekolwiek pomyłki w serwisie w odpowiedni sposób opisane (np. jak w powyższym poście) są rozpatrywane zawsze na korzyść klienta - jeśli ma rację. Tak więc jeśli zostały pobrane pieniądze w takich okolicznościach to proszę o kontakt a zwrot zostanie dokonany.

@atmosfera W naszym serwisie nie ma łapanek za 0 zł. Cena odnowienia domen jest na takim poziomie od wielu lat i każdy klient dostaje 3-krotnie powiadomienie, że domena wygaśnie.

Powyższy przypadek zostanie wyjaśniony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2020 o 11:53, atmosfera napisał:

1. Pismo do NASK
2. Tak. Na przykład pewnego operatora, którego NAZWY nie wspomnę. Wszystko się robi w formie promocji (np. ZAPŁAĆ 1 ZŁ ZA DOMENĘ) a w regulaminie PRZEÐŁUŻENIE ZA 123 ZŁOTE.
Tyle. :)

Czyli rozumiem, że NASK może mieć wpływ na to jak GNUM.PL obsługuje klientów? U mnie jest tragedia - a mam u nich tyle domen.... Najgorszy support z jakim się w życiu spotkałem - często albo w ogóle nie odpowiadają, albo trwa to kilka dni. Pokarzę Wam zrzuty - miałem nawet akcje, jak po kilku tygodniach mi odpisali, gdzie ja już całkowicie zapomniałem o sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście mi polecić lepszego rejestratora od GNUM.PL ? Mam u nich kilkadziesiąt domen, ale już mam dość. Teraz transferuję ważną dla mnie domenę do nich, od kilku dni jest cisza na zgłoszenia. Widzę, że jest jakieś drugie dno w tej firmie, już mam nauczkę, że skuszenie się na niskie ceny domen nie popłaca. 

Proszę o polecenie godnego zaufania partnera -  muszę spiepszać od nich, bo skoro mnie traktują przy tylu domenach, to strach pomyśleć, jak ktoś ma jedną domenę jakie jest olewactwo...

Dziękuję za wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2020 o 14:24, gnum.pl napisał:

Dzień dobry,

To nie są normalne praktyki w serwisie gnum.pl.

Wszelkie tego typu zaistniałe sytuacje są traktowane poważnie i zapewniam, że jakiekolwiek pomyłki w serwisie w odpowiedni sposób opisane (np. jak w powyższym poście) są rozpatrywane zawsze na korzyść klienta - jeśli ma rację. Tak więc jeśli zostały pobrane pieniądze w takich okolicznościach to proszę o kontakt a zwrot zostanie dokonany.

@atmosfera W naszym serwisie nie ma łapanek za 0 zł. Cena odnowienia domen jest na takim poziomie od wielu lat i każdy klient dostaje 3-krotnie powiadomienie, że domena wygaśnie.

Powyższy przypadek zostanie wyjaśniony. 

Smutne to, ale takie są Państwa praktyki...

Potwierdzam.

Wiele razy tego doświadczyłem i nadal doświadczam.

screen gnum.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Faktycznie można u nas dostrzec kilka wad, przez co postanowiliśmy, że gnum już niebawem przejedzie transformację. 

Oznacza to, że część udziałów w serwisie będzie należała do firmy, która uzupełni nasze braki w obsłudze klienta oraz wniesie ze sobą nowe usługi. 

Najmocniej przepraszam za niedogodności i proszę o Cierpliwość. Niebawem wejdziemy z nową jakością. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość superuserek
14 godzin temu, gnum.pl napisał:

Dzień dobry

Faktycznie można u nas dostrzec kilka wad, przez co postanowiliśmy, że gnum już niebawem przejedzie transformację. 

Oznacza to, że część udziałów w serwisie będzie należała do firmy, która uzupełni nasze braki w obsłudze klienta oraz wniesie ze sobą nowe usługi. 

Najmocniej przepraszam za niedogodności i proszę o Cierpliwość. Niebawem wejdziemy z nową jakością. 

noo ciekawe z tą waszą "nową jakością"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@superuserek zapewniam, że podczas doboru wspólnika kieruje się głównie wartościami "miękkimi" i w żadnej z prowadzonych rozmów (a były prowadzone z około 20 firmami) nie kierowałem się aspektami finansowymi. Moim celem jest stworzenie serwisu, który będzie przyciągał jakością usług, a nie ceną. 

Zapewniam również, że w naszym serwisie będą nadal dostępne najlepsze ceny domen na rynku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość superuserek
12 godzin temu, gnum.pl napisał:

@superuserek zapewniam, że podczas doboru wspólnika kieruje się głównie wartościami "miękkimi" i w żadnej z prowadzonych rozmów (a były prowadzone z około 20 firmami) nie kierowałem się aspektami finansowymi. Moim celem jest stworzenie serwisu, który będzie przyciągał jakością usług, a nie ceną. 

Zapewniam również, że w naszym serwisie będą nadal dostępne najlepsze ceny domen na rynku

 

wszystko sie jeszcze okaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę potwierdzić, firma krzak, kiedyś się starali, od dawna już nie... straciłem przez nich kilka domen ponieważ przeciągali przeniesienie domen .info (a przy przenoszeniu się przedłużały więc nie chciałem już ich trzymać w firmie gnum.pl), nie dość że pochrzanili moje dane u rejestratora więc nie mogłem przenieść ponieważ dane zgodne z kontem i podawane takie w formularzu do uzyskania authinfo nie były zgodne z tymi u rejestratora! doprowadzili do tego że nie mogłem przenieść domen w ogóle !. Na dodatek odpowiadali raz na tydzień (jeśli w ogóle odpowiadali) nie pomagając w niczym aż do momentu gdy domeny przepadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×