Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć, mam problem! 

Otóż posiadam serwer dedykowany w homecloud.pl. Na panelu Plesk były ustawione tworzenie kopi bazy danych, zdaje mi się, że one miały się automatycznie nadpisywać. Problem pojawił się wtedy, gdy kopie zapasowe zapchały serwer całkowicie - ratowało go tylko ich usunięcie. Parę dni temu, jak zwykle usuwałem kopie bazy danych, jednak miejsce się nie zwolniło. Strona Remiza.pl o dziwo waży ponad 800 GB, co jest kompletnie niemożliwe. Na domiar złego, nie chce się nawet połączyć z bazą danych. Nie wiem co się dzieje, nie pomogło usunięcie przez FTP kopii zapasowych. Jestem w kropce.. Co można zrobić w tej sytuacji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić logi błędów, czy w ogóle mysql wstaje. Czy na pewno usunąłes kopię bazy, a nie produkcyjną? 

Musisz wezwać kogoś, kto ma jakiekolwiek pojęcie o administracji takim serwerem. Na razie możemy wróżyć z fusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety nie mogę się zalogować do Pleska, zerkając w logi, mając zajęty "miejscowo" cały serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinieneś skorzystać z konsoli ssh, a nie z pleska. Wysłałem Ci na PW, co powinieneś sprawdzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, Zespół Homecloud za opłatą jakoś to uratował, nie mniej jednak nic nie wiem, jak sobie poradzić z tym w przyszłości. Np - poczta dalej nie działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba będzie zrobić, nie dość, że zapłaciłem, to problem wrócił - mimo, iż na webadminie pokazuje, że serwer nie jest pełny, to... Objawy strony Remiza.pl na to wskazują, nic nie mogę zrobić. Przy okazji, nie naprawili mi poczty, tak jak mięli i jestem w ciemnej dupie.

Logując się do Pleska... :

 

 

Server Error

500

Plesk\Exception\Database

DB query failed: SQLSTATE[HY000]: General error: 1030 Got error 28 from storage engine, query was: DESCRIBE `sessions`


Edytowano przez Remizapl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień lepiej dostawcę. Jakbyś potrzebował serwera to pisz mamy wolne maszyny w dobrych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×