Skocz do zawartości
a_o

Studiowanie - za i przeciw

Polecane posty

No właśnie, wiele osób twierdzi, że studiowanie lekko się zdewaulowało. Że w zasadzie to dyplom nie gwarantuje już tak jak kiedyś dobrej pracy, i świetlanej kariery. Jak to wygląda z waszego punktu widzenia - czy warto jeszcze studiować?

Jeżeli tak, to jakie kierunki? Jakie są korzyści wynikające ze studiowania? 

Jestem za stary na takie dyskusje bo trochę uczelni skończyłem. nie musisz miec wyższego wykształcenia aby pracowac w dobrej firmie (czasem wystarczy znajomość 3-4 języków obcych). generalnie wychodzę z założenia, że matura musi być. Ale sam rekrutuję osoby tylko z wyższym wykształceniem (bez względu na to czy są po kierunku czy nie) - więc tutaj odpowiem: są branże gdzie bez wyższego wykształcenia nie znajdziesz pracy.

No dobra, ale skoro w wykonywaniu wielu zawodów studia nie są potrzebne, więc po co mimo wszystko rekrutujesz osoby, które i tak nie wykorzystają swoich umiejętności zdobytych na studiach, w wykonywanej pracy? Pytam, bo chcę zrozumieć logikę takiego postępowania.

@a_o ordynarnie mówiąc - ze względu na kulture osobistą, wysławianie się, pisanie tekstów/opinii/wypracowań, cechy charakteru które mogę wykorzystać w pracy z tą osobą. i tak dalej Niestety ale osoby bez wyższego wykształcenia nie mają tego czegoś. Brzmi to okrutnie ale tak to wygląda. Studentów też się zatrudnia bo "im się chciało" pójść na studia. Co do kierunku: ja konczyłem IT a obecnie pracuję w marketingu ;)

Najlepsze będzie jeżeli sobie samodzielnie odpowiesz na to pytanie.
Pomyśl co chciałbyś robić/w jakim kierunku się rozwijać i prawdopodobnie pracować. Można pooglądać oferty i zobaczyć czego wymagają. Po obejrzeniu kilkudziesięciu ogłoszeń będziesz mieć rozeznanie.

Jak nie wiesz to można się wstrzymać - nie trzeba robić studiów od razu po maturze.

Brak studiów zamyka przed tobą niektóre drzwi. Tak studia są obecnie mniej warte niż kiedyś, ale czy to oznacza, że nie warto ich robić?

Zobacz, że jak nie zrobisz, a będzie 10 innych kandydatów to oni będą mieć większe szanse (bo im się chciało i zrobili a ty nie). 
Obecnie do większości prac wystarczy mieć skończone jakiekolwiek studia i umiejętności (znam osoby po psychologi, rachunkowości pracujące w IT, ale też trochę takich co skończyli informatykę i wcale nie pracują w zawodzie).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się