Skocz do zawartości
a_o

Filtrowanie treści w biurowej sieci internetowej

Polecane posty

Zadane zostało mi ostatnio pytanie, o to w jaki sposób ograniczyć kwestię związaną dostepem do stron internetowych w firmowej sieci internetowej. Ma to związek z tym, że wiele osób bumeluje, przegląda internet - zamiast pracować. Czy znacie może jakieś sposoby, aby to przeskoczyć? Sformalizować? Ograniczyć, filtrować? I jaki to będzie miało wpływ na efektywność pracy?

Telefonów komórkowych nei zablokujesz.

Rozliczaj ich - na koniec dnia kazdy ma napisać raport i wstawić na jakiejś ścianie, zeby było wiadomo co robił. Sam wiesz ile czasu trwają zadania wiec łatwo zweryfikujesz rozne rzeczy :)

• Like 1

7 minut temu, itart napisał:

UTM 

a chcesz bana? pisz z sensem i czytaj pytania.

Cytat

Zadane zostało mi ostatnio pytanie, o to w jaki sposób ograniczyć kwestię związaną dostepem do stron internetowych w firmowej sieci internetowej

Jeśli chcesz mi dać bana za swoją nie wiedzę to proszę bardzo, urządzenia klasy UTM np rozwiązania firmy  STORMSHIELD służą między innymi do filtrowania ruchu.

Zamiast Twojej propozycji raportowania pracy przez użytkownika, to admin może wygenerować z takiego urządzenia  raport ile dana osoba spędziła w internecie i na jakich stronach 

18 godzin temu, itart napisał:

Jeśli chcesz mi dać bana za swoją nie wiedzę to proszę bardzo, urządzenia klasy UTM np rozwiązania firmy  STORMSHIELD służą między innymi do filtrowania ruchu.

Zamiast Twojej propozycji raportowania pracy przez użytkownika, to admin może wygenerować z takiego urządzenia  raport ile dana osoba spędziła w internecie i na jakich stronach 

A wiesz ile znaczeń ma akronim UTM? Dzięki za rozwinięcie. Obawiam się tylko, że a_o szuka rozwiązania niskobudżetowego, a wdrożenie procesu/polityki raportowania wykonanych działań na koniec dnia jest szybkie i proste.

Cytat

... a wdrożenie procesu/polityki raportowania wykonanych działań na koniec dnia jest szybkie i proste.

Nie jesteś w stanie ocenić czasu jaki został poświęcony na wykonanie pracy przez np.  grafika, programistę, księgowego czy administratora sieci …

Ja dałem konkretną odpowiedź na zadane pytanie, jeśli uważasz że ktoś szuka rozwiązania nisko budżetowego to również są i takie ( nawet darmowe) - ale nie będę tu się rozpisywał w tym temacie, bo znowu zostanę postraszony BANEM

3 godziny temu, itart napisał:

Nie jesteś w stanie ocenić czasu jaki został poświęcony na wykonanie pracy przez np.  grafika, programistę, księgowego czy administratora sieci …

Bardzo dokładnie jestem w stanie oszacować czy się nudził w pracy czy nie.  Uczestniczyłem i uczestniczę w takim systemie procesowym, widziałem też firmy z liczeniem czasu na zadanie (coś jak minutnik dla jajek) - i to działa. Po prostu nie każdemu potrzebny Stormshield czy inne rozwiązanie z filtrowaniem ruchu na poziomie bramki internetowej. Ale autor nie nadzoruje wątku więc dyskusję można odłożyć.

U Mnie działa - jak to mówią :)

Nadzoruje, czytam wasze wypowiedzi. Dają mi do myślenia. Nie chciałbym iść w kierunku raportów, bo obawiam się, że nie miałbym czasu na ich weryfikacje. Odpowiedni nadzór. Najlepiej uciąć dostęp do pewnego wycinku internetu - i tyle. Np facebook wyciąć.

13 godzin temu, zgred napisał:

Bardzo dokładnie jestem w stanie oszacować czy się nudził w pracy czy nie.  Uczestniczyłem i uczestniczę w takim systemie procesowym, widziałem też firmy z liczeniem czasu na zadanie (coś jak minutnik dla jajek) - i to działa. Po prostu nie każdemu potrzebny Stormshield czy inne rozwiązanie z filtrowaniem ruchu na poziomie bramki internetowej. Ale autor nie nadzoruje wątku więc dyskusję można odłożyć.

U Mnie działa - jak to mówią :)

Zainteresował mnie ten temat z określaniem czasu na poszczególnych stanowiskach, jeśli to nie problem opisz w kilku zdaniach jak to sobie wyobrażasz dla jednych ze stanowisk o których pisałem wcześniej.

1 godzinę temu, a_o napisał:

Nadzoruje, czytam wasze wypowiedzi. Dają mi do myślenia. Nie chciałbym iść w kierunku raportów, bo obawiam się, że nie miałbym czasu na ich weryfikacje. Odpowiedni nadzór. Najlepiej uciąć dostęp do pewnego wycinku internetu - i tyle. Np facebook wyciąć.

Spróbuj na początek zadziałać psychologicznie, ustaw stronę startową z informację o monitorowaniu internetu (odpowiednią treść napisze ci prawnik)  

Dnia 27.09.2019 o 08:35, itart napisał:

Spróbuj na początek zadziałać psychologicznie, ustaw stronę startową z informację o monitorowaniu internetu (odpowiednią treść napisze ci prawnik)  

Całkiem ciekawy pomysł. Chociaż znając życie, informacja, że to jest działanie psychologiczne szybko wypłynie.

Pytanie czy to ma być jakiś program typu kontrola rodzicielska - a więc https://www.dobreprogramy.pl/Kontrola-rodzicielska,Programy,Windows,70.html

A może coś bardziej specjalistycznergo, czyli narzędzia jakie tutaj zostały np opisane: https://itcenter.pl/2019/08/01/internet-pod-kontrola-wplyw-filtrowania-dostepu-do-tresci-na-efektywnosc-pracy-2/

Ile masz komputerów do monitorowania, oraz jaki planujesz na to przeznaczyć budżet ?

Rozwiązań jest naprawdę dużo.

Dnia 2.10.2019 o 19:37, itart napisał:

@zgred jest szansa, że podzielisz się wiedzą ?

Oczywioscie: Używamy Workplace.com - każdy ma wpisywac raport co robił każdego dnia. Poniewaz znam zakres pracy każdego jestem w stanie określić ile czasu przeszlo mu przez palce.

W doniesieniu do zawodów o które ja pytałem, czyli np grafik, projekt  może robić zarówno 1h lub 8h - zależy od stopnia skomplikowania, administrator sieci - diagnozuje problem zarówno 15 minut jak i 2 dni ... itd. 

Jak byś poradził sobie z takim wyzwaniem ??

17 godzin temu, itart napisał:

W doniesieniu do zawodów o które ja pytałem, czyli np grafik, projekt  może robić zarówno 1h lub 8h - zależy od stopnia skomplikowania, administrator sieci - diagnozuje problem zarówno 15 minut jak i 2 dni ... itd. 

Jak byś poradził sobie z takim wyzwaniem ??

Napisałem. Poza tym określasz deadline na kiedy ma być zrobione. Więc jeśli połaczysz raportowanie + deadline = zrobione to myślę, ze ok. Jesli deadline jest zawalony - zwalniasz gościa.

Na moje oko problemem nie jest to, że grafik traci czas tylko zarządzanie zasobami i zarządzanie projektami leży. Czyli jest problem Twój z Tobą a nie z pracownikami.

6 godzin temu, itart napisał:

na zakończenie, cytując Ciebie ".. i czytaj pytania"

Szanuję Twoją samokrytykę.

Widzę, że zawsze musisz mieć ostatnie zdanie, jako "Moderator" powinieneś dawać przykład a nie nabijać sobie postów. 

Niekiedy warto przyznać rację komuś innemu a nie brnąć w coś co nie potrafisz wytłumaczyć - zadaję ci konkretne pytania - dlaczego nie udzielisz równie konkretnej odpowiedzi ??

Dnia 5.10.2019 o 12:10, itart napisał:

Widzę, że zawsze musisz mieć ostatnie zdanie, jako "Moderator" powinieneś dawać przykład a nie nabijać sobie postów. 

Niekiedy warto przyznać rację komuś innemu a nie brnąć w coś co nie potrafisz wytłumaczyć - zadaję ci konkretne pytania - dlaczego nie udzielisz równie konkretnej odpowiedzi ??

Odpowiedziałem na Twoja zaczepke - swojego nie widzisz a cudze wytykasz. 

Odpowiedziałem w tym wątku kilka razy: znam specyfikę i zakres pracy wszystkich pracowników. W związku z tym Workplace (lub slack lub Asana - zależy od firmy) wystarcza mi do kontroli wszystkich tych zadań. Poza tym mam tak zrobione harmonogramy, że nie ma szans aby ktokolwiek się nudził czy grzebał w necie. nie potrzebuję kontroli na poziomie bramki i filtrowania ruchu. Od wielu rzeczy są też PMowie - oni też mają nadzór i wiedzą co robić. I jak kontrolować. Proste. Dotyczy grafików, programistów .- nie ma Q5 czy "nie da się". Problem to wyzwanie a wyzwanie to realizacja fajnych projektów. 

Szkoda, że nikt nie dołączył się do tego tematu, ale to właśnie przez takich moderatorów jak ty, którzy za wszelką cenę chcą innym udowodnić że tylko ich wypowiedzi się liczą , ludzie tu nie chcą pisać ...

Zirytowało mnie twoje podejście  :

Dnia 25.09.2019 o 18:39, zgred napisał:

a chcesz bana? pisz z sensem i czytaj pytania.

i tylko dla tego napisałem kilka zdań w tym temacie

1 godzinę temu, zgred napisał:

znam specyfikę i zakres pracy wszystkich pracowników.

gratuluję wiedzy, i niech twoi pracownicy piszą raporty a ty je skrupulatnie sprawdzaj i oceniaj

@itart dzięki. Również powodzenia :) myślę, że wyczerpaliśmy temat.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się