Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Xamil

Tani VPS czy fizyczne urządzenie w domu?

Polecane posty

Witam,

Chciałbym poznać Waszą opinie na temat tego, czy warto próbować stawiać jakiś tani serwer w domu na fizycznym urządzeniu, czy nie ma to najmniejszego sensu i lepiej szukać tanich rozwiazań za 10-15zł miesięcznie? Dodam tylko, że nie zależy mi kompletnie na 100% dostępności. Nie chcę postawić na tym nic co musi działać cały czas. Mówiąc bardziej precyzyjnie, chcę na tym uruchomić swoją aplikację napisaną w Javie oraz prostą bazę MySQL. Chcę ją hostować tylko w celu zaprezentowania tj. żeby jedna osoba miała możliwość się zalogować i "obejrzeć". Łącze jakie posiadam w domu to 100/100Mbit. Warto coś takiego próbować postawić? Jeśli tak, to jakie urządzenie? Raspberry Pi 4 z 4GB ram coś takiego uciągnie? (Naprawdę ma być to jak najtańsze rozwiązanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tani VPS. Kiedyś też myślałem o tym by mieć jakiś mini-pc (na atomie), ale koniec końców i uznałem że lepiej jednak skorzystać z lepszego rozwiązania bo albo komp by hałasował, albo był bardzo słaby. Do tego wtedy nie było jeszcze takich łącz. Chwilę miałem na swoim komputerze (ograniczeniem okazał się upload), ale później przeszedłem na serwer dedykowany.

Minusem jest, że musisz ten sprzęt kupić, za kilka miesięcy może okazać się, że nie jest potrzebny. Przy VPS po prostu przestajesz przedłużać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×