Skocz do zawartości
talars

Woocommerce i brak potwierdzenia email po zamówieniu dla klienta

Polecane posty

A chodzi o skrypt woocommerce służący do sprzedaży internetowej. Problem jest taki, że część maili transakcyjnych, po prostu nie dochodzi do klienta lub trafiają do spamu.

Podsumowując - czasami wpadają do spamu a czasami w ogóle nie dochodzą do klienta. Co może stanowić problem? Może ktoś już przez to przechodził?

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Należałby po kolei sprawdzić rzeczy które mogą być zarzewiem problemów. Gdybym miał obstawiać, to problemem może być serwer SMTP - jego błędna konfiguracja bądź "spalony" adres IP z którego występuje wysyłka,

Przy dużej ilości transakcji stosuje się zewnętrzne, komercyjne SMTP, które gwarantuje wysoki współczynnik docieralności maili.

Jest sporo serwisów które oferują takie usługi np Freshmail - mają tam dobry stosunek ceny do jakości.

No właśnie przejrzałem jeszcze raz skrypt, przeanalizowałem moduł odpowiadający za wysyłkę i raczej nie stwierdziłem tam jakiś problemów natury konfiguracyjnej.

Mam rozumieć, że zamiast tych SMTP,  których obecnie używam, powinienem wprowadzić jakieś inne? A są opcjonalnie jakieś dobre za free?

Gdybym miał obstawiać, to wskazałbym raczej na serwer poczty przychodzącej, a więc po stronie odbiorcy jest problem. Raczej nie zakładam, że problem jest w samym skrypcie.

Często jest tak, że admini poczty stosują różnego rodzaju algorytmy przechwytujące niechciane wiadomości, które nie trafiają do odbiorcy końcowego, pomimo, że trafić powinny. Co do zewnętrznego SMTP, to raczej sugerowałbym pozostanie przy własnymadresie mailowym sklepu, ale taką konfigurację, aby SMTP był np od wspomnianego wyżej freshmaila bądź innych dostawców usług pocztowych. Jest to do zrobienia.

Edytowano przez a_o (zobacz historię edycji)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się