Skocz do zawartości
jer3my

Hosting VPS pozwalający na zbiórkę sms/psc etc do portfela

Polecane posty

Witam,

planuję otworzyć swój serwer w pewnej grze. Wcześniej już wiele razy robiłem takie rzeczy na dedykowanych hostingach serwerów gier, gdzie po prostu wybierałem grę i dostawałem gotowca,  w tym portfel na popularne metody płatności (w tym sms) i API którym mogłem np. weryfikować czy kod z płatności jest poprawny i przydzielać graczom jakieś rangi w grze itp.

Robiłem to zawsze w ten sposób, bo nie zależało mi na zarobku na serwerze a jedynie na tym by utrzymywał on sam siebie. Poza tym, zabawa w serwisy typu dotpay itd. jest w takiej sytuacji po prostu nieopłacalna ani legalna jeśli nie posiadam działalności. Zawsze wychodziło mi z tego po kilkaset zł zapasu i nie musiałem się martwić o przedłużanie serwera o parę miesięcy w przód.

 

Teraz chciałbym zrobić to samo, tyle że w tym przypadku już potrzebuję mieć nieco większą kontrolę, dlatego potrzebuje własnego VPSa.

Planuję na nim postawić:

  • Serwer do gry (nodejs, komunikacja po UDP + rozsyłanie zasobów (pliki z kodem + pliki z modelami 3d) do graczy, zużycie ramu jakieś 100-150mb max)
  • Bazę danych, najpewniej MySQL
  • Bot do discorda w nodejs

Na początek, gdy wszystko będzie się rozkręcać nie musi to być jakiś bardzo bogaty w zasoby serwer. Przydałyby się dyski SSD i racjonalny, ew. nielimitowany transfer.

Lokalizacja najchętniej w Polsce, ale innymi lokalizacjami w centrum Europy nie pogardzę.

 

No i główny wymóg - możliwość, by moi gracze mogli wspomagać mój serwer mikropłatnościami (SMS/PSC/PayPal itd). Na początek serwer muszę i tak zakupić "za swoje" przelewem, ale później chciałbym skorzystać z portfela. No i oczywiście API umożliwiające weryfikacje płatności w celu nagradzania graczy.

 

Jakie znacie hostingi które byłyby dla mnie odpowiednie?

Edytowano przez jer3my (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×