Skocz do zawartości
Jason Scottvill

Portal ogłoszeniowy z hostingiem zdjęć w chmurze

Polecane posty

Witam wszystkich!

Chciałbym zapytać o pewne rozwiązanie które od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie, czy ma w ogóle rację bytu.

Jestem w trakcie projektowania całości przedsięwzięcia jakim jest portal ogłoszeniowy. Mam dostęp do serwerowni w której będę mógł ulokować swój własny serwer bez obaw o zasilanie czy łącze. Na serwerze planuje zamieścić oczywiście wyżej wspomniany portal włącznie z bazami danych ale pozostaje jeszcze kwestia zdjęć z ogłoszeń.

Chciałbym skorzystać z jakiegoś rozwiązania chmurowego z nielimitowaną powierzchnią oraz API calls w celu zmagazynowania zdjęć dołączonych do ogłoszeń. Czyli w skrócie całość portalu opierała by się na moim własnym serwerze, a jedynie zdjęcia wyświetlane były by z chmury. 

Teraz moje pytanie czy takie rozwiązanie ma szansę funkcjonować i ma w ogóle sens ? Czy lepiej ulokować to na własnym serwerze/serwerach i w przyszłości je po prostu rozbudowywać?

Wiadomo chodzi o koszta, serwery kosztują, pamięć również. Na początku nie będzie problemu ale wraz ze wzrostem klientów większa powierzchnia będzie potrzebna. Wydaje mi się że taka chmura mogła by pomóc w optymalizacji tych kosztów ale mogę się mylić dlatego też pytam.

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Edytowano przez Jason Scottvill (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×