Skocz do zawartości
Chuchma

VPS z IPV4 i problem z podpięciem domeny .pl

Polecane posty

Witam,

zakupiłem na promocji NVMe Start z nazwa.pl, postawiłem na nim panel "VestaCP", ustawiłem dns i zacząłem podpinać domeny (trzymam je w ovh.pl). Problem się zaczął gdy przyszła pora na dodawanie domen ".pl" ponieważ pojawiał się błąd w panelu ovh:

Wystąpił błąd podczas operacji DomainDnsUpdate nr 247079189 dla domeny JAKASDOMENA.pl.

Poniżej znajduje się komunikat błędu na etapie registryHostCheckDeclaration:
Musisz zarejestrować wpis Glue ns1.MOJNICK.nazwa.pl, aby go przypisać do serwerów DNS dla domeny JAKASDOMENA.pl 
(Proszę skontaktować się z właścicielem domeny MOJNICK.nazwa.pl)

Po paru wymianach emaili z nazwa.pl i ovh okazało się iż mam tylko 1 adres IP w tym VPS, a żeby dodać domenę  ".pl" potrzeba 2 różne IP. W nazwa.pl napisali iż nie mogę dokupić adresu IP więc na stronie ovh zauważyłem vps, gdzie jest napisane że jest 1 adres IPV4 i 1 adres IPV6 czyli oznacza to iż będę mógł normalnie już podpiąć domeny ".pl"? To samo zapytanie wysłałem do ovh ale za parę dni minie miesiąc od kiedy czekam na odpowiedź.

Wolałbym wykupić jakiś hosting i nie mieć takich problemów ale jeden skrypt wordpress+buddypress+forum na takim hostingu wczytywał się okropnie długo (przy jednym użytkowniku i kilku postach testowych), a na VPS działa szybko.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Kto Ci takich farmazonów naopowiadał, że nie możesz stworzyć hostów dla domeny z jednym adresem IP?
Bo dobrze zrozumiałem twoją wypowiedź..? Masz domenę chcesz w niej zrobić np. ns1.twojadomena.pl oraz ns2.twojadomena.pl

One mogą stać na jednym adresie IP,  oczywiście nie jest to zalecane bo secondary DNS służy jako zapas... gdyby pierwszy padł :P 

Jeśli się nie mylę  IPv6 zdaje się nie można podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×