Skocz do zawartości
przyjaciel223

Domeny funkcjonalne czy są gorsze?

Polecane posty

Mam pytanie a mianowicie czy domena typu net.pl są w czymś gorsze od czystej Pl?

Prowadzę stronkę i kupiłem kiedyś domene net.pl ze względów estetycznych a bowiem wcześniej byłem na darmowej subdomenie typu cba.pl a przyzwyczaiłem się do 3 liter.

Po za tym słowo net moim zdaniem pasowało do forum:)  Dla czego Pytam ? czytałem na Blogu pana Zgreda że

Cytat

Po czym poznać spamera:

– darmowa grafika, darmowy szablon

– domeny typu info.pl , net.pl oraz regionalne

https://www.zgred.pl/blog/po-czym-rozpoznac-osobnika-spamujacego-katalogi/

co prawda forum nie katalog ale spełnia te Pierwsze dwa Punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz postawić serwis, forum, sklep itp. to są gorsze chociażby dlatego że przywykliśmy do "czystych " .pl i nawet jak będziesz miał ciekawą domenę net.pl a ktoś kupi taka samą .pl to wiele osób przez pomyłkę będzie wchodzić na .pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ktoś kto ma net.pl albo com.pl to jakiś biedak oszczędzający kilkanaście-kilkadziesiąt zł rocznie.

Jak dla mnie lepiej jednak normalną domenę .pl, a jak już to raczej tylko .net
Jak chcesz mieć na net.pl porfolio to starczy, ale jak chcesz zdobywać nowych użytkowników to może ta domena wpłynąć na wynik.

Obecnie powstało więcej globalnych domen - według mnie lepiej coś z takich poszukać jak ma być też wersja anglojęzyczna i będzie pasowało do tematyki.

Zauważ też, że żadna strona na net.pl com.pl, czy region.pl nie jest bardzo znana/popularna, nie odniosła jakiegoś większego sukcesu. Poza tym nie wiadomo, czy robot googla ją rozpozna, czy będzie traktować jako subdomenę - co może mieć wpływ na ranking strony w wyszukiwaniach/ pozycjonowanie. Poza tym ludzie są leniwi i nie lubią wpisywać większej liczby znaków. Jak ktoś zrobi coś podobnego do twojego serwisu na zwykłej,  domenie z tak samo lub lepiej chwytliwą i łatwą do zapamiętania nazwa to ta 2 strona będzie zdobywać użytkowników znacznie więcej niż twoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, "peelka" czy .com wyglądają po prostu poważniej. Też kiedyś miałem net.pl, też pasowało do tematyki serwisu, ale .pl wygląda na bardziej profesjonalny serwis. Domeny typu net.pl rejestrują niektórzy wtedy, gdy ich wymarzona peelka jest zajęta, ale ja wolę w takiej sytuacji zupełnie inną domenę wymyślić, niż ryzykować, że będę komuś promował biznes (internauci wpiszą pl oduchowo, więc ruch pójdzie na czyjąś stronę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×