Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ded

Darmowe domeny na potrzeby szkoleń

Polecane posty

Mam przeprowadzić cykl szkoleń z podstaw tworzenia strony www. Żeby wszystko nie było podane na tacy, chcę stworzyć uczestnikom konta na moim hostingu reseller. Chciałbym, żeby sami stworzyli i podpięli domeny. Zależy mi na tym, bo początkujący nie do końca rozumieją ten podział: domena/hosting/pliki/baza. Czy jest jakiś sensowny serwis z darmowymi domenami? Mogą być np darmowe na chwilę, szkolenie trwa kilka dni. Czy ten pomysł w ogóle przejdzie? Delegacja domeny przecież trwa. Może założę je wcześniej, podam dnsy mojego hostingu a uczestnicy tylko przypną w panelu zarządzania hostingiem? Możecie mi coś sensownego podpowiedzieć? Nie chcę robić tego na darmówkach pokroju CBA, bo tam ciągle coś nie działa albo zbanują nam IP.  Na hostingu mam akurat sporo wolnego, zostaje tylko kwestia domen. Wszystkie pomysły mile widziane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy pomysł to zrobienie prezentacji wideo o tym jak się kupuje domeny oraz deleguje DNS-y dla domeny na potrzeby hostingu przez stronę panelu firmy, w której się domenę zakupiło i jak się dodaje domeny na hostingu. A jak chcesz się bawić w darmowe domeny to lepiej niech sobie uczestnicy przećwiczą zakładanie domen np. .tk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×