Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pasterz

DNS w OVH

Polecane posty

Witam

Orientuje się ktoś w usługach DNS OVH, czy nadal udostępniają obsługę DNS dla rejestrowanych u siebie domen?

Kiedyś to oferowali, rekordy można było swobodnie edytować na serwerach DNS OVH, dzisiaj jedyną działającą opcję jaką mam w ich Panelu Klienta to zmiana serwerów DNS. To znaczy zakładam, że działa, nie próbowałem, pozostałe opcje powiązane z DNS takie jak np. utworzenie nowych wpisów nie działają, sypią  sprzecznymi ze sobą komunikatami błędów.

Mam teoretycznie zakładki ze strefami DNS jak kiedyś, ale nie widać w niej żadnych wpisów, a przy próbie aktywacji/dodania rekordów system sypie dziwnymi komunikatami błędów, głównie po francusku, że nie można dodać nowych wpisów DNS, bo nie ma przypisanej stref DNS, a gdy próbuję uruchomić procedurę utworzenia początkowych, podstawowych  wpisów DNS to otrzymuję z kolei komunikat, że takie strefy już istnieją. Dom wariatów, zostawiłem im kilka dni ticket, ciągle otwarty, nikt nie odpisuje, dzwonić na razie nie dzwonię.

 

Zaznaczę, że same strefy DNS muszą gdzieś u nich istnieć, bo domena wskazuje na firmowy placeholder umieszczony w OVH. Nota bene placeholder o tyle przykry, że też z błędnymi linkami kierującymi w kosmos (błędnie dostawiony dodatkowy slash na końcu jednego linku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Cały czas udostępniają w OVH obsługę DNS u siebie dla domen klientów zarejestrowanych u nich/przetransferowanych do nich. Zmień delegację DNS na inne serwery DNS (mogą być nawet istniejące, ale najlepiej na jakimś darmowym serwerze DNS wygeneruj sobie strefy dla domen(y) - dodaj domenę/domeny i np. zrób przekierowanie domeny na jakaś stronę). A po kilku dniach w OVH w panelu wybierz opcję resetowania ustawień i przywracania DNS-ów OVH. Serwery OVH na nowo wygenerują strefy dla tej domeny. To powinno załatwić sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×