Skocz do zawartości
tester

zdjęcia na subdomenie po SSL - symlink między folderami domen w direct panel, bez SSH

Polecane posty

Witam wszystkich uczestników forum!
W pierwszym wpisie chciałem się skonsultować, bo miałem następujący problem:
Po aktywacji certyfikatu SSL DV i wymuszeniu szyfrowania w direct panelu (ustawił symlink z /domains/dom1/private_html do /domains/dom1/public_html), utworzyłem subdomenę - dajmy na to "img"- direct admin tworzy dla niej podfolder /domains/dom1/public_html/img.
Wordpressa, a konkretnie bibliotekę mediów skonfigurowałem tak, aby obrazki wczytywane były z subdomeny img.dom1.com, jednak dało to ostrzeżenia o mixed-content, bo dla dubdomeny nie miałem możliwości wymuszenia szyfrowania SSL.
Zdecydowałem się usunąć subdomenę (zostawiając zawartość foldera) i dodać ją jako samodzielną domenę img.dom1.com, direct panel tworzy jej wtedy podfoldery /public i /private html.
Usunąłem te foldery i w ich miejsce chciałem stworzyć symlinki do /domains/dom1.com/public_html/img ale ani skryptem PHP ani cronem się nie udało (wg tego opisu: https://www.namecheap.com/support/knowledgebase/article.aspx/9561/29/how-to-create-a-symbolic-link-in-cpanel ) ,

np. cron "ln -s /home/user1/domains/dom1.com/img /home/user1/domains/img.dom1.com/public_html" zwraca:
ln: failed to create symbolic link ‘/home/user1/domains/img.dom1.com/public_html’: File exists

Ostatecznie poradziłem sobie, dodając domenę od nowa, przenosząc obrazy do public_html, i zmieniając konfigurację ścieżki i URL'a mediów w Wordpress.

Ale czy - i jak - można zrobić to symlinkiem? (Oczywiście bez dostępu SSH...)

Edytowano przez tester (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×