Skocz do zawartości
Maverick71

Instalacja serwera pocztowego

Polecane posty

Dzień dobry,

Chciałbym postawić na własne potrzeby serwer pocztowy. Mam 3 serwery VPS, na których są strony internetowe i teraz 1 z nich chciałbym wyczyścić i postawić na nim serwer pocztowy dla wszystkich stron na różnych adresach IP i różnych VPS-ach. Chciałbym po prostu scentralizować pocztę i mieć ją w jednym miejscu. A nie tak, jak jest teraz: tu poczta z Zoho, tu od innego dostawcy itd.
Czy różne VPS-y i różne adresy IP nie będą przeszkodą? Czy wystarczy jakoś skonfigurować rekordy DNS? Coś w stylu główny A na IP serwera www, a MX na serwer poczty? Jest gdzieś jakaś instrukcja?
Albo jakieś inne rozwiązanie.
I która opcja jest najlepsza pod Linuxa?
Myślę przede wszystkim o iRedmail, ale też biorę pod uwagę Modobę. Chodzi mi o kompleksowe rozwiązanie z dodatkami typu SpamAssasin itp.
Możecie pomóc, coś podpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz się bawić w konfigurację wszystkiego od podstaw - iRedMail będzie odpowiedni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. VPS łączy się do danego serwera pocztowego i sobie chodzi. Tak samo jak klient na komputerze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja tego łączenia nie do końca rozumiem :-(
Ale w takim razie podejrzewam, że dobrze napisałem na początku i to łączenie odbywa się poprzez ustawienie rekordów MX kierujących na serwer pocztowy. Tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, źle rozumiesz. Jeżeli chcesz cokolwiek wysłać z tego serwera Aweb za pośrednictwem serwera Bmail to musisz mieć połączenie za pomocą SMTP, tak jak byś konfigurował zwykłą skrzynkę pocztową. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwint - teraz to już nic nie rozumiem... Nie wiem też, czy ja dobrze opisałem problem.
Przykładowo na jednym VPS-ie mam stronę pod adresem domena1.com, na drugim VPS-ie mam stronę pod adresem domena2.net. I teraz na 3-cim VPS-ie chciłbym mieć serwer pocztowy obsługujący pocztę z tych domen, czyli np. admin@domena1.com i admin@domena2.net.
Czy mogę to osiągnąć za pomocą iRedmail? - tego dotyczyło moje pytanie.
Rekordy DNS ustawiam w panelu domeny, ale generalnie one kierują na IP serwerów VPS ze stronami. Serwer pocztowy będzie miał inne IP. Czy w takim układzie mogę dodać domenę zewnętrzną przez panel iRedmail? Wydaje mi się, że aby to osiągnąć trzeba jakoś tak ustawić wpisy DNS, żeby kierowały na 2 różne IP - strony i serwera pocztowego. Bo jeżeli będą tylko na IP strony to system nic nie przekieruje na serwer pocztowy. Chyba, że tu też się mylę i to działa jakoś inaczej. A jestem tylko zwykłym amatorem, który chce sobie ułatwić pracę i przy okazji się czegoś nauczyć.
Czy jest gdzieś jakiś tutorial, jak to zrobić (PL lub EN)? Szczerze mówiąc nie wiem nawet jak sformułować zapytanie dla wujka Google...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra.
Tak czy tak po kilku próbach operacja zakończona sukcesem (pacjent żyje).
Dwie domeny z www na różnych adresach IP, serwer e-mail na kolejnym i wszystko działa.
Punktacja wg testera 10/10 dla obu domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×