Skocz do zawartości
maniks

Przejęcie domeny, a stary właściciel.

Polecane posty

Witam,

pytam  bardziej zaawansowanych forumowiczów i może tych co się bardziej znają na temacie. 

11 listopada 2018 roku przejąłem domenę xyz.pl firmy jednoosobowej, która świadczy usługi dla ludności i ma zarejestrowaną działalność gospodarczą. Firma zrezygnowała z domeny, domena weszła w ponowną możliwość zakupu i ją kupiłem z przeznaczeniem dla wykonania strony pod inną rzecz. Jednak zauważyłem iż firma, która była do tej pory właścicielem domeny xyz.pl ma ją zarejestrowaną w kilku lub nawet w kilkunastu portalach promujących działalności gospodarcze i promuje działalność jaką prowadzi do dziś w reklamach podając adres strony, której już nie jest właścicielem. Nawet na facebook-u wciąż widnieje adres strony, którą kupiłem. I tutaj pytanie? Czy jest jakaś procedura lub co powinienem zrobić by starego właściciela adresu strony poinformować o tym iż powinien usunąć dane adresu xyz.pl z tych portali i fb. Zależy mi na tym, aby domena została usunięta z wcześniejszych wpisów, gdyż po stworzeniu nowej strony będzie to przeszkadzało w pozycjonowaniu strony pod zupełnie co innego.  Jak myślicie mam po prostu zadzwonić lub napisać maila i grzecznie poinformować aby usunęli wpisy czy jest jakaś forma przekazu tej informacji bardziej profesjonalna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz zacząć robić swoje. Wykorzystaj fakt, ze domena ma linki i zacznij pozycjonować swoją branżę. Znam wiele ciekawych case'ów, gdzie domena była o tematyce A i przeszła na tematykę B i to działa.

 

Ja bym nie dzwonił, nie pisał - tylko wykorzystał potencjał tego co ktoś kiedyś zbudował :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×