Skocz do zawartości
Sincer

Przechwytywane Domeny

Polecane posty

Witam wszystkich 

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie kwestia jak wygląda przechwytywanie domeny. Domyślam się że są narzędzia które wyszukują wygasłe domeny itp jednak mam takie pytania.

 

- Od czego zależy że dany operator może przechwycać domenę lub też nie (czy tak się nazywa np "opcja na domenę" czy jestem w błędzie?

- Czy zwykły użytkownik może sam przechwycić domenę i od czego właściwie zależy że ją przechwyci ? Jaki jest priorytetem gdy np 10 podmiotów chce to zrobić ?

- Czy generalnie jest już tyle narzędzi że przechwycenie dobrej starej domeny  za "1zł" po prostu ją rejestrując od nowa jest niemożliwe?

 

 

Pytam bo generalnie mam 2 domeny na owh które tracą ważność za i mają teraz 30-dniowy okres "zablokowania".

Jak rozumiem że przez ten czas cały czas mogę odnowić moją domenę - czy tak ? Czy jednak gdyby ktoś bardzo chciał (i miał na to środki) , to już w okresie wygasania mogłby tę domenę przejąć?

Czy po tym 30-dniowym okresie. Domena już jest totalnie wolna ? Czy jeszcze przechodzi przez jakieś "etapy"?

 

I ostatnia kwestia. Czy procedura wygasania domeny i to o czym pisze działa u innych operatorów tak samo jak na ovh ? 

 

Dzięki za informacje ! 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

wiekszosc Twoich pytan jest dzis delegowana do dzialu doradztwa ;] za ktore sie placi, wiec sie nie dziw takiej reakcji, ze cisza na morzu... Mmamy czasy ze wiedza jest mocno w cenie i i taki Pracownik dyktuje mocno warunki na rynku pracy to tak dla scislosci

poza tym sporo w twoich pytaniach topsecret odpowiedzi/wiedzy ktora jest cenna, a Przechwytywane Domeny - to juz w szczegolnosci ;], lecz podpowiem Ci, ze taka firma jak Aftermarket posiada mozliwosc-modul-opcje Przechwytywania w ich panelu - platna po przechwycie.

Co do ovh. uwazaj u nich z domenami bo fakt, ze maja rejestracje i przedluzenie w super cenach to nie oznacza, ze nie smigaja na sporej ilosci kruczkach ;], ktore sa dosc bolesne, gdy ich nie bedziesz znal: przyklad spozni sie chwile z przedluzeniem domeny to kilkaset zl nie Twoje, a jak masz domen wiecej to kilka tysiakow szykuj jak nic! Czytaj i suzkaj w ich pomocy... lub dzwon bo sporo maja ogolnikow, ktore w polaczeniu z ich ciezkim w uzytecznosci i zakreconym Panelem jest wrecz dangereem... do tego mam wrazenie jakby specialnie w wersjach eng lub fr smigali tez na rynku PL hmmm, albo nie traktuja PL zbyt powaznie, lecz i tak polecam dzialac u nich glownie z domenami ;]

pozdrawiam!
 

Edytowano przez Zyroskop (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to, albo czasami wręcz bawi jak licytuję pewną domenę i widzę, że licytacja skończyła się np. na 300 zł, a ktoś później wystawia cenę sprzedaży 10 000 zł. Albo w kółko zmienia cenę sprzedaży: raz w górę, a raz w dół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często tak jest, że 1 przejmujący domenę ją sprzedaje.
Są dostępne narzędzia pozwalające sprawdzić domeny, które niedawno nie zostały przedłużone - takie da się zarejestrować.

Przechwycenie domeny i rejestracja za 1zł jest możliwa - aczkolwiek, raczej nie ma co liczyć, że się znajdzie jakąś wartościową domenę (jest sporo takich sobie nazw, które zapewne nigdy nie były użyte, ale komuś mogą się przydać).

Są też narzędzia wyszukujące kończące się domeny, ale lista jest tak długa, że znalezienie tam 1, której właściciel nie przedłuży to kwestia wielu godzin spisywania i później próby rejestracji.

 

Mnie swego czasu bawił/wkurzył jakiś "pseudo domeniarz", który wychwycił moją domenę, której jeszcze do niczego nie używałem i chciał za nią 3k (było na niej 0 ruchu) - ja ją kupiłem za 1zł i nie przedłużyłem (chciałem przenieść gdzieś indziej, ale było to wtedy problematyczne i się spóźniłem z formalnościami).

Oczywiście dla mnie nie była warta nawet 200zł..., więc jej nie kupiłem, w najgorszym wypadku uznałem, że kupię kiedyś jakąś podobną - jak zacznie mi być potrzebna/będę mieć coś wartościowego do opublikowania na niej. Poczekałem z 2 lat-a i odzyskałem domenę, rejestrując ją ponownie (aczkolwiek nie za 1zł, bo potem przedłużenia są sporo droższe niż u konkurencji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kamil122 niestety to że są nic nie warte jest uproszczeniem. Pierwszy dużo większy problem, to, że masz w domenie używane adresy e-mail. Za pomocą usługi catch-all potem można czytać cudze maile, z których można się wiele dowiedzieć. W tym celu domenę podkupią głównie złodzieje danych.

Inna sprawa, że domena związana jest z ruchem użytkowników. Tracąc domenę, tracisz tych użytkowników. Też jest kwestia tego, że pozycja w google nie jest przypisana do twojego serwera, ale właśnie domeny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobre domeny np. z dużym ruchem przeważnie trafiają na aukcje, a wtedy ceny lecą w kosmos, więc nie tak łatwo jest coś dobrego przechwycić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×