Skocz do zawartości
kinmeiz

Własna mała serwerownia

Polecane posty

Ostatnio sobie pomyślałem że fajnie byłoby mieć w domu swój  serwer np. Do własnego teamspeaka. Wiem że trzeba tam kupić licencje itp ale nie o to chodzi. Mam prośbę czy ktoś mógłby mi pomóc w doborze używanych podzespołów do takiej maszynki powiedzmy w kwocie 800 zł i przybliżyć jak to ogólnie będzie działać ? :) Dziękuję za wszelaką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer na atomie powinien wyjść nie więcej niż 15-20 zł za miesiąc (założyłem użycie dysku SSD i 1 kości ram) za prąd. Rzeczywiste oczywiście będzie zależne też od obciążenia.
Dla teamspeaka największym ograniczeniem będzie szybkość łącza. Do iluś tam użytkowników można korzystać bezpłatnie bez licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od 5 lat z tzw skladakow  mam mini serwerownie w domu. Nie uzywam  niczego zewnatrz. Aktualnie mam rozbudowana do 3 jednostek fizycznych, i kilku routerow AP , swichow. Wszytko zamkniete w plastikowa obudowa chlodzona Z OSOBNEGO ZASILANIA ,  oddzielnym zasilaiem. Do tego  osobny UPS ,  ktory idzie do wymiany... za malo mocy w razie awarii ...

Aktualnie  jedna jednostka  serwer chmury, drugi ww, ftp itc, 3 pod uslugi glosowe. Ogolnie to wedlug mnie to glownie lacze. Aktualnie D ponad 500Mb/s U okolo 500 Mb/s bez cyganienia. Na poczatek nie liczac  jakis Ip  publicznych, zapory itp to same dostarczenie lacza. Niestety lub stety   mam aktualnie wykupione lacze biznesowe, ktore mi gwarantuje usluge na stalym poziomie. koszt  energi  na mnie sie licza, prad mam bardzo tanio wiec  .....  ( UK )  Na poczatek odpowiedz sobie czy stac cie na  lacze i  prad w przypadku PL bo rozumiem z polski jestes. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, 

mam pytanie poniekąd związane z tematem.  Jeśli macie w domu minisewerownie, to macie klimatyzację? Jak takie sprzęciki znoszą temperatury choćby te ostatnie sierpniowe? Szukam czegoś do swojej i zastanawiam się nad stałą (chociaż może przenośna też jest git). Jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wszytko  mam zamkniete  w tzw  można  to nazwać  szafce, ktora  odprowadza  cieplo z urzadzen. Dodatkowo  wprowadzające  powietrze  idzie  przez chlodnice  , cos jak w silniku  auta trudno  to trochę  wytłumaczyć.  Dodatkowo  bardziej  to trzymam  w szafie  z obawy  przed  zwierzakiem  w domu i dzieckiem.  Normalnie postawiona  jednostka luzem tez by dala  rade jesli  chlodzenie  by bylo  na jakims  Normalnie wydajnym  poziomie. Temperatur  średnich  nie będę podawal  bo to trochę jak prorokowanie  pogody.. ale jak na razie  nic się nie zapalilo  i nie zatarlo,  po za 1 dyskiem,  ktory  niestety  wydal  tchnienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×