Skocz do zawartości
kraluk

[opinie] Insane.pl

Polecane posty

Opinie o insane.pl

 

Witam!

 

Chciałbym poznać opinie na temat firmy hostingowej Insane.pl.

Mam zamiar wykupić tam mijesce na stronę www i chciałbym poznać przed zakupem jakieś konkretne oponie.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hosting pierwsza klasa. Za taka cene nic lepszego raczej nie da sie znalezc ;) Wszystko pieknie i ladnie smiga. Najbardziej podoba mi sie panel. Prosty. Prostszego nie mozna juz sobie wyobrazic. Wszystko przejrzyście i ma najpotrzebniejrze rzeczy. Nie mialem z niczym problemu z cpanelem nie za bardzo sobie radziłem.

 

Jedynie moge sie przyczepic to tego, ze ceny nie sa podawane z vatem. W stopce jest jedynie dolicz. Niby ok, ale troche to wprowadza człowieka w blad.

 

Mimo wszystko z czystym sumieniem polecam ten hosting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Praktycznie moge zgodzić się z powyższą opinią i pochwalić Insane za:

+ doskonały moim zdaniem panel (nic dodać, nic ująć)

+ dostęp do shella

+ sprawny/e serwer/y

 

I także za coś, co koledze wyżej się nie podobało:

+ za obsługę klienta (na jednego maila (przypomnienie + 2 pytania techniczne) otrzymałem _konkretną_ odpowiedź w około 3 MINUTY!)

 

A żeby nie było za dobrze ;-) to kamyczkiem do ogródka Insane niech będzie wygaśnięty już dawno certyfikat przy ściąganiu poczty przez szyfrowane połączenie POP3 (dotyczy to też shells.pl). Może to drobiazg, ale ja wolę jak moja poczta nie leci otwartym tekstem przez pół inernetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja z supportem nigdy nie miałem u nich problemu (fakt że nie korzystałem za często :) ). Zresztą, ja piszę zwykle do BOK o jakichś absurdalnych porach, w stylu 3-4 rano. Jeśli chodzi o insane to odpowiedź otrzymywałem zwykle do 30 minut.

 

Na minusik zaliczę to że w chwili obecnej serwer leży :) Przynajmniej ten z numerkiem 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm, ja z supportem nigdy nie miałem u nich problemu (fakt że nie korzystałem za często :) ). Zresztą, ja piszę zwykle do BOK o jakichś absurdalnych porach, w stylu 3-4 rano. Jeśli chodzi o insane to odpowiedź otrzymywałem zwykle do 30 minut.

 

Na minusik zaliczę to że w chwili obecnej serwer leży :) Przynajmniej ten z numerkiem 5.

U mnie też leży, ale na szczęście to się dzieje bardzo rzadko a wiadomo nie ma firmy bez padów. Nadal jestem za plusem dla nich :). Co do dziwnych por 3-4 rano to też mi odpowiadali w 5-30min, więc ich support sobię mocno chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na minusik zaliczę to że w chwili obecnej serwer leży :) Przynajmniej ten z numerkiem 5.

Jeden z klientów uruchomił program, którego uruchamiać nie powinien i pomimo faktu, że od razu zablokowaliśmy to konto, maszynka została wyfiltrowana na poziomie serwerowni. Sprawa została już zgłoszona i serwer powinien niebawem wrócić (pesymistyczny termin to 6-7 rano, wiadomo -- niemcy). To nie jest awaria, żadne dane nie zostaną utracone.

 

Z naszej strony wszystko zostało zrobione jak należy, serwerownia wyfiltrowała maszynkę po około godzinie (!) od momentu, gdy skutecznie usunęliśmy problem, czas powrotu serwera zależy teraz wyłącznie od nich.

 

Mimo wszystko przepraszamy za problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety muszę odrradzić wszystkim insane.pl, mam tam 3 konta na serwerze in5.pl i nestety od wielu tygodni zdarzają się regularne codzienne pady kilkunastominutowe, a w niedziele wieczor jak i dwa razy w przeciagu ostatnich 2 tygodni były przerwy, raz 10 godzinna do 6 rano, a raz 3 godzinna.

 

Możecie sobie sprawdzić teraz, np europa.in5.pl.

 

Znowu jest pad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maćku

Ja zawsze miałem bardzo dobrą opinię o Insane. Mam tam dwa konta, a aktualnie polecam ten hosting moim klientom. Niestety ostatnio bardzo się zawiodłem na supporcie. Napisałem do supportu dwa maile, które pozostały bez odpowiedzi. Podobnie księgowość, wysyła niby faktury co dwa tygodnie, ale czekam i czekam... i nadal nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeprowadzana jest konserwacja panelu która niedługo powinna się zakończyć, stąd jego tymczasowa, niepełna funkcjonalność.

Nie przewidujemy żadnej dłuższej niedostępności stron www Klientów.

 

Przepraszamy za niedogodności.

 

Coś strasznie duże te niedogodności ostatnio. Moja strona - Hypercacher.com non stop pada. A może ja po prostu mam takie szczęście, że w 25% przypadków jak na nią wchodzę to jest padaka albo wielka zamułka (tzn. mocne spowolnienie wczytywania) ?

 

Dzisiaj znowu leży od jakichś 3 godzin - patrz http://www.hypercacher.com

 

Chyba pomyślę o wykupieniu czegoś droższego, ale już nie w INSANE. Widzę, że nie ma co się łudzić, że za 120 ZŁ z VAT dostanie się coś porządnego.

 

Wcześniej korzystałem też z netlooka (www.netlook.pl), tam co prawda UPTIME był dużo lepszy niż w INSANE, ale ten provider z kolei to jakiś dinozaur.... stare ceny jak sprzed 3 lat, stare bazy, stara wersja PHP (4.4.x), dziwny dostęp do CRONa, Limit na bazy 50MB (sic !), brak SSH, niektóre rzeczy/skrypty jakoś dziwnie nie działają.

Chciałem się więc przenieść na coś nowocześniejszego, ale zapłaciłem za to znacznie gorszym UPTIME, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś strasznie duże te niedogodności ostatnio. Moja strona - Hypercacher.com non stop pada. A może ja po prostu mam takie szczęście, że w 25% przypadków jak na nią wchodzę to jest padaka albo wielka zamułka (tzn. mocne spowolnienie wczytywania) ?

 

Dzisiaj znowu leży od jakichś 3 godzin - patrz http://www.hypercacher.com

 

Chyba pomyślę o wykupieniu czegoś droższego, ale już nie w INSANE. Widzę, że nie ma co się łudzić, że za 120 ZŁ z VAT dostanie się coś porządnego.

 

Wcześniej korzystałem też z netlooka (www.netlook.pl), tam co prawda UPTIME był dużo lepszy niż w INSANE, ale ten provider z kolei to jakiś dinozaur.... stare ceny jak sprzed 3 lat, stare bazy, stara wersja PHP (4.4.x), dziwny dostęp do CRONa, Limit na bazy 50MB (sic !), brak SSH, niektóre rzeczy/skrypty jakoś dziwnie nie działają.

Chciałem się więc przenieść na coś nowocześniejszego, ale zapłaciłem za to znacznie gorszym UPTIME, niestety.

ja mam dokladnie to samo. Chyba zrezygnuje i przeniose sie gdzie indziej. Nie ma dnia zeby cos nie dzialalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dokladnie to samo. Chyba zrezygnuje i przeniose sie gdzie indziej. Nie ma dnia zeby cos nie dzialalo

Proponuję nie oceniać firmy na podstawie dwóch tygodni. Kilka dni temu rzeczywiście musieliśmy przeprowadzić konieczne prace konserwacyjne co poskutkowało częściową niedostępnością panelu i niektórych bardziej wyrafinowanych skryptów (jednak 95% usług działało) przez kilka godzin, a dzisiejszy problem nie był awarią. Serwerownia z powodu nieporozumienia zablokowała na chwile serwer "Ananke", jednak został on już odblokowany, a sprawa jest wyjaśniana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie same problemy jak koledzy SoofMan i tomakl. Pisalem wiele razy o tym, to dostalem odpowiedz ze wszystko jest ok, i ze mozliwe ze reset serwera byl. Ale przeciez tyle razy w tygodniu serwera chyba sie nie restartuje :) :) :) . No ale nic, czekam z niecierpliwoscia na start nowej platformy, moze bedzie lepiej.

 

 

 

Edit:

I dodam ze trzymam w Insane stronki od Listopada, na poczatku nie bylo zadnych problemow, takie cos zaczelo sie zdarzac gdzies od polowy grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei na początku byłem bardzo zadowolony, serwery śmigały aż miło, raz na długi czas zdarzyła się krótka awaria, ale po szybkim czasie wszystko wracało do normy.

 

Od lutego jednak (szczególnie w ciągu ostatnich kilku dni) zauważyłem, że serwery często nie odpowiadają. Chociażby teraz strony w ogóle nie chodzą. Nie można się dostać ani do stron, ani do poczty, ani do ftp'a czy nawet panelu z ich strony. Z kolei sama strona główna Insane działa.

 

Zapytam się, ile ewentualnie może potrwać ta praca do przywrócenia porządku z serwerami? Kiedy możemy się spodziewać normalnego działania kont?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - nie ma co przesadzać, awarie sie wszystkim zdarzają, nie zależnie od koloru skóry i wyznania - swego czasu theplanet leżał 3 godziny - nawet najwięksi mają wpadki. Grunt to uczyć się na błędach i nie stać w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też jestem jednym z klientów Insane... W świetle powyższych żali i złorzeczeń zrobiłem dziś coś przeczącego zdrowemu rozsądkowi - opłaciłem konto po okresie bezpłatnych testów. Testy nie wypadły zbyt dobrze - bo są mega pady, serwis nie działa - i logicznie rzecz biorąc, powinienem się stamtąd zabrać i nigdy nie wrócić. No, ale niewiele tracę - małe kontko w promocji i serwis dopiero się rozkręcający... Chcialem się przenieśc, ale jak czytam WHT, to widzę że wszędzie są problemy. Liczę jednak, że panowie z Insane w końcu ogarną sprawę i za jakiś czas będę mógł tutaj pochwalić firmę jako godną wydania pieniędzy. Bo nie wyobrażam sobie, że może być inaczej - tzn że ten stan rzeczy będzie trwał dalej. Bo chyba firma bardziej by na tym straciła, niż ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liczę jednak, że panowie z Insane w końcu ogarną sprawę i za jakiś czas będę mógł tutaj pochwalić firmę jako godną wydania pieniędzy.

 

Nie masz nawet pojęcia jaki błąd popełniłeś. Jestem ich klientem od blisko roku. Startujesz z jakąś stroną dla innych, być może chcesz na niej zarabiać to powiem Ci coś, czego mnie nikt na początku nie wyjawił. Jeżeli na Twoją stronę będzie wchodziło dziennie kilkanaście już osób, potem kilkadziesiąt i Ty uwierzysz w końcu, że ludziom się ona podoba, ba - może zaczniesz nawet na niej zarabiać lub przynajmniej nie dokładać firemka INSANE wyleje ci kubeł zimnej głowy na łeb pozbawiając cię usług na ponad 48 godz, potem przywróci Ci je na 4 godz, by zabrać na 24 itd...I teraz ważna reguła marketingu internetowego - jeżeli klienci Twojej strony złapią Cię, że ona nie działa (raz, drugi, trzeci) nie wrócą po raz czwarty. Jestem tego najlepszym przykładem. Straciłem przez ostatni weekend wiele zdrowia, a także pieniędzy. Źle zrobiłeś, że potrafiąc czytać nie potrafisz wyciągać wniosków z dyskusji jaka się tu toczy. Insane to firemka, która nie oferuje usług do ludzi startujących z e-biznesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu kolejny milioner w Polsce :)Skoro tyle kasy masz, to czemu nie kupisz sobie hostingu z wyższej półki, czy nawet dedyka, baa! może od razu DC? Skoro tyle kasy masz i tak wielkie straty, a uptime jest rzeczą świętą dla Ciebie?!
Nie jestem milionerem, nie dorabiaj filozofii do mojej wypowiedzi. Pisałem o startującym niewielkim e-commerce, który po pół roku przestał mi ciążyć finansowo, a przez ostatnie 4 miesiące z powodzeniem na siebie zarabiał. Gdy startowałem - podobnie jak kolega, któremu odpisywałem - szukałem hostingu ( w moim przypadku do 300 netto zł/rok). Google przekierowało mnie na to forum. Opinie o Insane przykuły moją uwagę. Jak pisałem - cena była na 2 miejscu. Dedyk odpadał, gdyż przy projekcie w fazie start-up nie jest to ekonomiczne rozwiązanie. Tylko, że... opinie dotyczyły kont shell i pochodziły głównie (tylko) od ludzi, którzy potrzebowali niedrogiego konta na własne potrzeby + shell gdzie mogli poudawać Mytnic'a. Dla nich uptime na poziomie 90% to frajda! Przynajmniej coś się dzieje, można o czymś popisać na forum! To prawda, że gdy jest uptime >= 99% nie ma postów w temacie opinie. Zgadzam się. Niech to będzie więc wskazówka dla wszystkich, którzy swoje strony komercyjne chcieliby powierzyć firemce INSANE. Nie oczekiwałem dostępności usług na poziomie 100%, ale nie zaakceptuję ich na poziomie < 90%. Nie przy dzisiejszych technologiach i cenach sprzętu. Uczciwie przestrzegam. 100 zł więcej / rok zaoszczędzi Wam sporo nerwów, pieniędzy i telefonów od niezadowolonych klientów. Chyba, że podobnie jak dzieciaki z insane, nie podajecie numeru kontaktowego dla waszych klientów.P.S.Wiele zniosłem. Przez 9 miesięcy to 2 tak poważny downtime. Czy jednak mogę zliczyć ile było "chwilowych" przestojów w ciągu tego czasu? Nie jestem w stanie... Z braku czasu nie opiszę problemów wydajnościowych ich łączy. Jeszcze raz podkreślam, że moją opinię powinni wziąć pod uwagę ludzie startujący z e-commerce. Wziąć pod uwagę i omijać insane.Powodzenia!
W dyskusji jaka się tu toczy został zdiagnozowany problem, wyciągnięte wnioski i przedstawione opcje rozwiązania tegoż problemu. Biorę to za dobrą monetę i stąd mój kredyt zaufania a decyzja w pełni świadoma, mimo ryzyka. Przejrzałem kilka innych wątków, dotyczących innych hostingów, i wszędzie widzę tylko "krzak", "nie polecam".
Dodam jeszcze niejako na usprawiedliwienie INSANE, a zrzucam to na bark mojej niewiedzy. Sam chciałem najpierw zaparkować domenkę za oceanem. Ale po analizie zysków i strat (przecież czas reakcji zostanie wydłużony o co najmniej 7 h) uznałem ,że lepiej poszukać rodzimego dostawcy. Nie dopytałem gdzie insane mają serwery - czy za ścianą w firmie zaprzyjaźnionej, czy w Raichu (o zgrozo)! Mam więc niejako za swoje i przyznaję to. Stąd moje ostrzeżenie dla tych, którzy startują z e-biznesem rokującym nadzieje. Wierz mi, w jeden weekend możesz stracić klientów których zbierałeś przez ostatnie miesiące. Zwłaszcza, jeżeli targetem są dla Ciebie ludzie innej profesji niż IT i nie zaakceptują takich padów strony - bo dla nich onet działa all the time!!Co do innych firm - polecam Kei.pl - poczytaj o nich opinie na tym forum. Cena wysoka, ale nie zaporowa. Jakość jedna z najlepszych wśród rodzimych firm. Wypróbowałem ich przez rok na kontach moich klientów i mogę szczerze polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem z tych cierpliwych ludzi i spokojnie czekam az wszystko wstanie :D

 

a moja opinia o insane jest opinia pozytywna i te problemy raczej jej nie zmienia ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pfff... Dotąd uważałem Insane za lojalny i przyjazny użytkownikowi serwis, a tu tymczasem się ostro na tym przejechałem...

 

W wielki piątek moja strona została zablokowana - dostałem maila:

Witam,

 

Pańskie konto zostało zablokowane ponieważ znaleźliśmy tam uruchomiony

podejrzany skrypt w perlu podszywający się pod apache. Jeśli nie Pan

uruchamiał ten skrypt proszę o sprawdzenie Pańskiego oprogramowania pod

kątem błędów w parsowaniu input data, a w przypadku popularnych skryptów

o conajmniej aktualizację do najnowszej wersji.

 

Konto zostanie odblokowane dopiero po naprawieniu przez Pana tego problemu.

 

Pozdrawiam

 

Miałem zablokowane FTP, napisałem w sumie 10 maili z zapytaniem "Jak mam dokonać aktualizacji skoro FTP jest zablokowane?" W końcu dostałem odpowiedź:

Powinien mieć Pan dostęp. Jaki komunikat błędu Pan otrzymuje?

Napisałem im kolejne 5 maili z odpowiedzią: 530 incorect login.

 

I nic... zero odzewu, zero... Wczoraj wieczorem próbnie sie zalogowałem na FTP... fiu udało sie myśle sobie. Zaktualizowałem oprogramowanie wczoraj przed północa. Dostałem maila:

Zaraz sprawdzimy i jeśli bedzie wszystko OK to odblokujemy

Nie dostałem później już żadnej informacji... Wysłałem im dzisiaj 2 maile z zapytaniem o co chodzi... Nic zero... Kontaktu brak... Będe musiał zarządać zwrot moich pieniędzy... Bo głupi zapłaciłem przed świętami kolejne 3 miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wam też dzisiaj zaczęło się pojawiać co jakiś czas, np.:

 

Error

 

Current load 82, max load 30

?

 

Maszynka jest bardzo obciążona - w tym przypadku 82 procesy czekają na procesor. Kiedy takiego ograniczenia nie ma, jest znaczenie gorzej; przytka się, to nie nadąża wykonywać skryptów, skryptów potem przybywa, w końcu są ich tysiące, maszynka wchodzi na swap, na wyświetlenie znaku na terminalu muszę czekać parę minut. Ogólnie, nieprzyjemnie. Za to teraz downtime'ów z powodu 'zwisów' nie powinno być wcale.

 

"Czeka na procesor" znaczy tyle, że proces nie śpi w wywołaniu systemowym (read, select, nanosleep) ani nie jest zatrzymany (SIGSTOP). Nawet w szczycie load nie osiągnąłby tak wysokich wartości, więc wynika pewnie z odpalonego przez kogoś gzipa na ogromnym pliku czy wysoce nieoptymalnego zapytania SQL.

 

Nie ma mowy o tym, żeby strona 'Error' mogła być interpretowana jako dane na stronie użytkownika (np. przetwarzany automatycznie graf XML). Zwracany jest kod błędu 500.

 

Load jest sprawdzany dla wszystkich dynamicznie generowanych stron poza już działającymi aplikacjami FastCGI.

 

Thalys: jacyś script kiddies uruchomili z twojego użytkownika IRC-owego bota w Perlu, najprawdopodobniej przez Joomlę w wersji sprzed dwóch lat.

 

lukas: tak, szacowane obciążenie wzrasta wszystkim kiedy ktoś przytka dyski. Ale ma ono znaczenie tylko orientacyjne, konto jest blokowane czy w ogóle jakiekolwiek działanie podejmowane tylko gdy przekracza o rząd wielkości limit dla profilu przez dłuższy okres czasu.

 

Mosorczyk: zgodnie z moimi informacjami nie otrzymałeś odpowiedzi jedynie na jeden mail, AFAIK trywialny, za to wysłany dwa razy. Nie wiem co chcecie od BOK-u, osoba zajmująca się nim zdaje się pracować bardzo kompetentnie. Bardziej techniczne pytania są forwardowane do mnie, w tym mało związane z pomocą techniczną usługodawcy hostingowego pytania o programowanie w Rubym i Rails.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja za to mam inny problem. Skończyła się ważność mojego konta i od tygodnia nie mogę się doprosić o f-rę za przedłuxenie usługi, zaś dostęp do mojego konta zostal ograniczony (wyłączyli mi dostęp np via FTP). Żądają zaplaty, ale jak mam zapłacić na podstawie czego , a przecież muszę jakoś normlanie korzystać z serwera..

 

druga sprwa to brak jakiegokolwiek przypomnienia o wygaśnięciu konta... nagle ni stąd ni zowąd serwerer przestał mi dzialać .. czy to poważne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w insane od pol roku i jednak za rozowo nie jest, sam teraz przenosze sie do neteasy. Ogolnie w ostatnim czasie strasznie spadla jakosc, od tej takiej dlugiej awarii. Niby ze startem "nowej" platformy mialo byc lepiej, ale po przenosinach na niby lepszy serwer do lepszej serwerowni jest gorzej no i troche odwalili z tym przedluzaniem kont, najpierw obiecywali a po 3 miesiacach jak upomnialem sie o swoje to mnie tylko poinformowali ze nie maja zamiaru nic przedluzac bo do lepszej serwerowni przeniesli sie. :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja tez tam jestem sporo czasu ale się w czerwcu przenosze. Z 3 serwerów na jakim stoi mój serwis obecnie chce przenieść na inny szybki...Co do Insane.pl to nie polecam tam stawiać fór, szybko przekroczysz limity...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×