Skocz do zawartości
skalmar

Domena .eu w OVH a RODO - jak to jest z informacjami whois?

Polecane posty

Witam, chciałbym kupić (jako osoba prywatna) domenę .eu w OVH, chciałem już od dawna jednak powstrzymywała mnie jedna rzecz - publiczność informacji o kupującym w rejestrach whois.

Zależy mi na prywatności, bo nie jestem żadną firmą a prowadzę jedynie serwer w grze i chciałbym krótszy i bardziej miły dla oka adres dla mojej strony. Do tej pory nie kupowałem domeny tylko siedziałem na subdomenie z hostingu, tylko z tego powodu, że nie chciałem by moje dane osobowe latały po internecie i każdy mógł sobie je tak po prostu sprawdzić. Myślałem nawet by kupić domenę na fałszywe dane, jednak to trochę bez sensu.

Ostatnio wyczytałem, że dzięki RODO, cała ta sprawa się "wyjaśniła" i teraz już żadne dane nie mogą być publikowane do whois. Jak to z tym naprawdę jest? Czy faktycznie gdy kupię domenę eu (w ovh) to nie będzie żadnych moich danych widocznych w rejestrach whois, a jeśli będą to jakie? Swego czasu czytałem, że w OVH i tak jest już jakieś darmowe ukrywanie danych (bodajże dla domen globalnych), ale działało to tak, że na początku dane wysyłane były normalnie, a dopiero potem ukrywane. Mijało się to z celem, bo prawdziwe dane i tak już zostały upublicznione i zcachowane przez większość wyszukiwarek.

Fajnie byłoby dostać jakiś przykładowy adres domeny .eu zarejestrowanej w OVH żebym mógł sobie sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości.

 

Edit: jeszcze mam takie pytanie, na domenie .eu w OVH jest niby promocja, rejestracja za 8zł brutto. Jednak gdy już przechodzę do kupna domeny, to wcale tak nie jest. Od ceny przedłużenia (28zł) odliczany jest jedynie jakiś rabat i cena końcowa wynosi ponad 16zł. Gdzie jest więc te reklamowane 8zł?

Edytowano przez skalmar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny globalne mają opcję ukrycia danych, nie wiem jak to jest w OVH, u nas taka operacja jest płatna. 

 

Cytat

Edit: jeszcze mam takie pytanie, na domenie .eu w OVH jest niby promocja, rejestracja za 8zł brutto. Jednak gdy już przechodzę do kupna domeny, to wcale tak nie jest. Od ceny przedłużenia (28zł) odliczany jest jedynie jakiś rabat i cena końcowa wynosi ponad 16zł. Gdzie jest więc te reklamowane 8zł?

Zapytaj w supporcie OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem i jak dotąd brak jakiejkolwiek odpowiedzi.

Co do tego whois, można wyczytać np. takie coś:

Zmiany w rejestrze domen .eu

EURiD w bazie WHOIS wyświetla następujące dane:

  • osoby fizyczne – wyłącznie adres e-mail
  • firmy i instytucje – pełen zakres danych

 

źródło: https://blog.domeny.tv/2018/04/22/rodo-a-domeny-internetowe-beda-zmiany/

Ciekawi mnie tylko jak to jest naprawdę, bo jak już zarejestruję domenę to i tak będzie pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od regulaminu forum,  i zapytaj na forum OVH, nie prowadzimy supportu OVH tutaj. 

Temat zamykam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×