Skocz do zawartości
michal1233

Migracja IMAP

Polecane posty

Hej,

Planuję migrację poczty przez imapsync pomiędzy dwoma niezależnymi serwerami. Problem jest taki, że migracja powinna odbyć się tak, aby nie przerwać produkcyjnego działania skrzynek.

Aktualny serwer (A) posiada około 100 skrzynek o łącznej powierzchni około 70GB, na nowym serwerze (B) utworzyłem wszystkie skrzynki, jednak gdy przejdzie imapsync nie jestem w stanie zweryfikować, czy na nową skrzynkę trafiły wszystkie maile i foldery. W jaki sposób można rozwiązać problem logowania do skrzynki na nowym serwerze bez robienia przekierowania MX na domenie na nowy serwer (ponieważ stary musi działać do zakończenia migracji i wprowadzenia ustawień na komputerach)?

Dodam, że przenoszone konta mają te same nazwy i domeny, czyli np. z serwera A skrzynka kontakt@mojafirma.pl na serwer B kontakt@mojafirma.pl .

Edytowano przez michal1233 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie jesteś wstanie wykonać tego tak by korzystać ze starego serwera poczty i jednocześnie przenosić zawartość ponieważ jak chcesz zweryfikować te dane przy 100 skrzynkach o powierzchni 70GB? Możliwe jest wykonanie synchronizacji w oparciu o rsync ale oba środowiska muszą być podobne jeżeli chodzi o konfigurację. Jeszcze łatwiej do tego podejść jeżeli oba serwery zarządzane są przez ten sam panel hostingowy. Kolejna możliwość to wykorzystać tymczasowo utworzoną bramę poczty ale takie działanie wymaga wiedzy i oparcia procesu migracji o konkretny plan. Jak dobrze do tego podejdziesz to migracje można wykonać do 72 godzin. To tak w wielkim skrócie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, wykonałem migrację przy pomocy imapsync, wszystko udało mi się zrobić w jakieś 12-14h.

  1. Przygotowałem na nowym serwerze puste skrzynki
  2. Na domenach ustawiłem strefę DNS, rekord A na nowy serwer dla stron www, przeniosłem strony.
  3. W momencie, gdy mogłem startować z migracją poczty zmieniłem całe DNS na nowy serwer.
  4. Ruszyłem z imapsync
  5. Weryfikacja

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak propagacja DNS, to że ty widzisz zmianę rekordów nie znaczy że inne serwery widzą tak samo a tym samym dalej starają się dostarczyć pocztę na stary adres IP serwera. Weryfikacja danych w imapsync działa jedynie podczas migracji w stosunku do konkretnej skrzynki. wystarczy że gdy proces zostanie ukończony a propagacja adresów dalej trwa na stary serwer mogły przyjść kolejne wiadomości których już nie zweryfikujesz. Temat rzeka ale twój plan posiada dużo błędów które negatywnie wpływają na proces przenosin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×