Skocz do zawartości

Polecane posty

Mam pytanie.

Od Soboty na serwerach pocztowych w nazwa.pl nastąpiła zmiana konfiguracji i są odrzucane wszystkie połącznia z warstwy większej niż MTU 1500.

Jaki był powód wprowadzenia takiego ustawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@a.lukasz Dziękujemy za kontakt. Nie zmienialiśmy ustawień w tym zakresie. Skontaktuj się proszę z naszym Działem Obsługi Klienta, pisząc maila na kontakt@nazwa.pl i podaj adres, z którego się łączyłeś oraz datę - nasi konsultanci udzielą Ci szczegółowej odpowiedzi na Twoje pytanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z IEEE 802.3 payload wynosi 46-1500 bajtów (MTU 1500). W sieciach wewnętrznych można stosować MTU 9000 (jumbo frames), ale w sieciach publicznych tak czy tak dochodzi do defragmentacji wielkości pakietów do wartości akceptowalnej przez każdy z routerów pośredniczących w transmisji. Wartość MTU 1500 jest typową akceptowaną wartością MTU przez wszystkich przy której nie dochodzi do defragmentacji, dlatego jest to wartość którą stosuje się w całej sieci Internet. Poczytaj RFC 791 https://tools.ietf.org/html/rfc791 dotyczące protokołu IP, oraz RFC 793 https://tools.ietf.org/html/rfc793 protokołu TCP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa.pl wprowadziła opłatę za usługę DNS Anycast (póki co, tylko dla domen zarejestrowanych poza Nazwa.pl). Opłata wynosi 100 zł netto za 1 rok.
Można tej opłaty uniknąć transferując domenę do Nazwa.pl
Moje pytanie: Czy Nazwa.pl tak skrajnie agresywną polityką cenową i wymuszaniem transferu domen nie obawia się wysokiej kary ze strony UOKiK?
Wiele firm/osób nie potrzebuje DNS Anycast, a są zmuszani do korzystania i opłacania... W przypadku większej liczby domen "spoza Nazwa.pl" roczny koszt tej NOWEJ, zaskakującej i frustrującej niespodzianki jest całkiem spory. Nazwa.pl z jednej strony, nadużywając swojej pozycji na rynku, próbuje "wykosić" konkurencję odbierając jej regularny przychód. Z drugiej - żąda, żeby to Klienci ponosili koszty oferowanych nowinek. To zupełnie tak, jakby taksiarz za kurs liczył sobie x3, bo zmienił Dacie na Merca. Z taką pazernością i tupetem jeszcze się nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UPay4Life

rozwiązanie DNS Anycast jest dostępne w ramach abonamentu dla wszystkich domen zarejestrowanych w nazwa.pl bez żadnych dodatkowych opłat. Zgadza się, zachęcamy do przeniesienia domen, które użytkownik już przekierował na nasze serwery DNS Anycast.

Domena w nazwa.pl posiada pełen pakiet zabezpieczeń takich jak: DNSSEC, nazwaSSL DV czy TLS 1.3,  które chronią klientów a przede wszystkim ich użytkowników przed działalnością cyberprzestępców. Wszystkim powinno zależeć na bezpieczeństwie transakcji dokonywanych w Internecie, oraz poufności danych wykorzystywanych do logowania się na serwisach, a to daje właśnie  Bezpieczna Domena w nazwa.pl.

Wprowadziliśmy także rozwiązania przyspieszające ładowanie się strony WWW. Dlaczego to takie istotne? Z badań wynika, że wolno ładująca się strona WWW (powyżej 5 sekund) traci blisko 40% konwersji, a współczynnik odrzuceń rośnie o ponad 100%. Tu swoją rolę mogą  wykazać wprowadzone przez nazwa.pl rozwiązania takie jak: protokół HTTP/2 oraz technologia DNS Anycast, które to znacząco przyspieszają wczytywanie się stron WWW i to z dowolnego miejsca na Ziemi. Warto zaznaczyć, że  40% zapytań DNS o polskie domeny kierowanych jest spoza naszego kraju. DNS Anycast to także ochrona przed atakami DDoS.

Zastosowanie dla każdego hostowanego serwisu WWW, pakietu Bezpieczna Domena obejmującego certyfikaty SSL, protokół HTTP/2, TLS 1.3, DNSSEC, obsługiwanego przez serwery DNS Anycast w nazwa.pl, powoduje podniesienie poziomu bezpieczeństwa użytkowników i przekładają się wprost na szybkość ładowania strony WWW. Google dobiera swoje algorytmy  w taki sposób, że zarówno szybsza jak i bezpieczna witryna lepiej się pozycjonuje. Dlatego zachęcamy do przeniesienia do nas domeny, która w nazwa.pl jest  zdecydowanie czymś więcej niż tylko adresem w sieci.

Pozdrawiamy

Zespół nazwa.pl

 

Edytowano przez nazwa.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, nazwa.pl napisał:

zachęcamy do przeniesienia domen

Obniżcie ceny za domeny i a przede wszystkim za przedłużenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęcacie Państwo do przeniesienia domen... Jak ta zachęta wygląda? Albo godzisz się na opłatę 100 zł netto rocznie za obsługę jednej domeny w DNS Anycast, albo przenosisz domenę do nas i wówczas nie będziesz musiał płacić. To nie jest "zachęta". Coś takiego nazywa się inaczej. Nigdy nie rozmawiam z lufą przyłożoną do skroni. Dlatego, niestety, czeka mnie znowu przeprowadzka. Szkoda tylko, że mam na to tak niewiele czasu. Oczywiście temat idzie do UOKiK. Niech oni ocenią, czy to zachęta, czy coś innego. Nazwa.pl uderza bardzo mocno w konkurencję, a także w sporą część swoich klientów. Do tej pory uważałem Was za firmę przewidywalną i godną zaufania. Szkoda, że to już przeszłość. Najgorsze jest to, że teraz będę musiał świecić oczami przed ludźmi, którym poleciłem Wasze usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa jakość proklienckiego zachowania ze strony nazwa.pl. Z dnia na dzień do serwera opłacanego rok w rok nie można dopisać domeny zarejestrowanej u innego operatora bo trzeba uiścić opłatę za śmiechu wartą usługę nazwaną "DNS Anycast". Jestem zszokowany tym, że można coś takiego wprowadzić dla całej bazy klientów, a już najbardziej tym, że wszystkie moje stare domeny wpisane w panel klienta mają to odpalone bez mojej zgody i wysyłane są teraz do mnie powiadomienia z informacją, że w panelu czeka na mnie pro-forma.

Za pół roku wprowadzicie opłatę za dostęp do FTP bo 14 dni temu wprowadzono do "regulaminu", że teraz trzeba płacić osobno. Śmiechu warte. Jakiś czas temu chcieliście mnie naciągnąć na dodatkowe opłaty bo fakturę pro-forma mi wysłaliście pocztą za nadchodzące przedłużenie serwera i już wtedy bardzo mi się to nie spodobało. Tym razem przeszliście samych siebie.

Ja i moje portfolio klientów bardzo dziękujemy za kilkanaście lat współpracy. Ciekaw jestem czy będziemy w stanie odzyskać środki za opłacone serwery gdyż w trakcie kupowania usługi nigdzie nie byliśmy informowani o tym, że zewnętrzne domeny będą dodatkowo płatne po przypisaniu do serwera.

Screen Shot 2018-10-20 at 15.55.24.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Dariusz Lorek napisał:

Ciekaw jestem czy będziemy w stanie odzyskać środki za opłacone serwery gdyż w trakcie kupowania usługi nigdzie nie byliśmy informowani o tym, że zewnętrzne domeny będą dodatkowo płatne po przypisaniu do serwera.

Niestety, oni nadal wprowadzają w błąd potencjalnych klientów. Na stronie nazwa.pl oferują hosting (różne pakiety) podając ceny. Gdy chcesz sprawdzić, co zawiera taki pakiet (dowiedzieć się za co zapłacisz), możesz kliknąć "Pełna specyfikacja". I tu mamy perełkę, bo w KAŻDYM z oferowanych pakietów DNS Anycast jest obecne. W sposób OCZYWISTY zatem firma wprowadza potencjalnego nabywcę w błąd, bo sugeruje, że gdy zapłacisz za pakiet (hosting), to już w ramach tej opłaty otrzymujesz DNS Anycast. Nie podoba mi się nowa twarz Nazwa.pl dlatego pora na zakończenie tej nierównej gonitwy. Już, w trybie awaryjnym zakupiłem hosting u konkurencji. Obsługa DNS domeny w cenie odnowienia domeny... (!)  W Nazwa.pl sporo pracy miałaby armia egzorcystów. Oszaleli...

DNSanycast.jpg

Edytowano przez UPay4Life (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym czatem na stronie to jakaś porażka, każde pytanie jakie by człowiek nie zadał, to jest się kierowanym na kontakt@nazwa.pl, ja się pytam, po jakiego grzyba że tak nie ładnie napiszę jest ten czat ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UPay4Life DNS Anycast wchodzi w zakres usług oferowanych w ramach domeny. W momencie, w którym Klient wykupuje domenę w nazwa.pl, otrzymuje w jej cenie utrzymanie na serwerach DNS Anycast.

Zachęcamy raz jeszcze do przeniesienia domen do nazwa.pl - dzięki temu będziecie mogli Państwo korzystać bezpłatnie ze wszystkich zalet, które daje DNS Anycast, a jest to przede wszystkim znaczne przyspieszenie ładowania się stron WWW oraz ochrona przed atakami cyberprzestępców, takimi jak DDoS.

Edytowano przez nazwa.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nazwa.pl napisał:

Zachęcamy raz jeszcze do przeniesienia domen do nazwa.pl - dzięki temu będziecie mogli Państwo korzystać bezpłatnie ze wszystkich zalet, które daje DNS Anycast, a jest to przede wszystkim znaczne przyspieszenie ładowania się stron WWW oraz ochrona przed atakami cyberprzestępców, takimi jak DDoS.

Szanowni Państwo,

z całym szacunkiem... zachęta wyglądać powinna zdecydowanie inaczej. Gdy nie skorzystam z Państwa oferty, będę musiał Wam płacić 100 zł netto rocznie za każdą domenę (a jest ich trochę), której nie zarejestrowałem u Was. To w praktyce oznacza ultimatum, a nie zachętę. Jak to wygląda z mojej strony? Kilka dni temu otrzymałem od Państwa fakturki za DNS Anycast, a dopiero dzisiaj na swojej stronie, w swojej oficjalnej ofercie informujecie mnie (i cały świat) o tym, że w Nazwa.pl muszę sie liczyć z takimi opłatami. W załączonej grafice dwie wersje fragmentu Państwa oferty hostingu... W zasadzie można to pozostawić bez komentarza. Widać wyraźnie, jak traktujecie swoich kontrahentów. Można odnieść wrażenie, że nie jesteśmy Klientami, a więźniami. Proszę sobie wyobrazić taką sytuację... Klient ma wiele domen zarejestrowanych poza Nazwa.pl Jako że ma ich trochę, uzyskał u swojego rejestratora rabat na opłaty odnowieniowe tychże domen. Tylko część z tych domen podpiętych jest do hostingu Nazwa.pl Transferując część tych domen do Was, klient traci rabat na odnowienia całej reszty domen u swojego obecnego rejestratora (ich ilość spadła do poziomu, przy którym nie można liczyć na rabat). Mam nadzieję, że wystarczająco jasno opisałem sytuację.
W specyfikacji hostingu ewidentnie wprowadzaliście Klientów w błąd nie informując ich o dodatkowych opłatach, czy inaczej - o tym, że DNS Anycast jest darmowe tylko pod pewnym, istotnym warunkiem (patrz: grafika). Wiele osób utrzymuje na swoich domenach pocztę. Na te adresy nadchodza faktury elektroniczne od operatorów telefonii komórkowej, korespondencja bankowa itp. Zdajecie sobie Państwo sprawę z wagi problemu? Obawiam sie, że jednak nie. Konta pocztowe przestaną działać. Faktury nie dojdą na czas. Może to zaowocowac wieloma roszczeniami pod Waszym adresem. Ja rozumiem, ze w biznesie goni się za pieniądzem. Ale istnieje jeszcze coś takiego, jak etyka w biznesie, reputacja, czy po prostu zwyczajna przyzwoitość. W zaistniałej sytuacji staliście się łatwym celem dla UOKiK, a skutki Waszych nieprzemyślanych działań mogą sie za Wami ciągnąć jeszcze bardzo długo.

Na zakończenie zadam Państwu tylko jedno pytanie:

Czy dopuszczacie możliwość odstąpienia od nowych opłat, tj, opłat za DNS Anycast dla domen zarejestrowanych poza Nazwa.pl (których to opłat nigdy do tej pory nie pobieraliście)?
 

DNSanycast_nazwapl.jpg

Edytowano przez UPay4Life
literówka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Zarejestrowałem się, żeby napisać tu swoją opinię o Nazwie.
Jestem ich wieloletnim klientem.
Ostatnio wprowadzona usługa DNS Anycast i przymusowe korzystanie z niej (oczywiście płatne niemało) od każdej domeny zarejestrowanej u innego rejestratora wywołało u mnie decyzję o wyprowadzce od Nazwy. Straciłem do nich zaufanie. To nie pierwszy raz kiedy dostaję od nich takie "niespodzianki".
W czerwcu zmienili mi bez mojej woli pakiet pocztowy na wyższy bez możliwości powrotu do niższej opcji. Został miesiąc do przedłużenia i chcąc przedłużyć usługę pocztową nie mogłem powrócić na opcję tańszą tylko przedłużyć tę droższą. Wielokrotnie kontaktowałem się z ich konsultantami w tej sprawie, bo nie mogłem w to uwierzyć i okazało się, że jedynym wyjściem była rezygnacja z usługi pocztowej i wykupienie nowej. Co oczywiście wiązało się to ze stratą archiwum wiadomości na skrzynce i czasu na całą konfigurację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

nasza oferta to jedyne tak kompleksowe rozwiązanie wspierające Państwa biznes dostępne na rynku. Wszystkie technologie są ze sobą komplementarne i dlatego warto z nich korzystać w pakiecie. W ramach pakietu Bezpieczna Domena otrzymują Państwo: certyfikat SSL, protokoły HTTP/2, TLS 1.3, DNSSEC, DNS over TLS obsługiwane przez serwery DNS Anycast w nazwa.pl – wszystko to, w cenie opłaty za domenę. Każda z tych technologii to unikalna wartość, a większości jest oferowanych tylko przez nazwa.pl. Dlatego zachęcamy do przeniesienia domen, które już państwo przekierowali na nasze serwery DNS Anycast, korzystając z ich właściwości i ochrony przed atakami DDoS.

Pozdrawiamy

zespół nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

najstarsze zarejestrowane przeze mnie domeny "urodziły się" w roku 2004. Dzisiaj mają 14 lat. Dlaczego mam zdradzić firmę (rejestratora), z którą tak długo współpracuję i z usług której jestem zadowolony? Jestem człowiekiem inteligentnym i wiem do czego prowadzi monopol (Nazwa.pl bardzo agresywnie dąży do zmonopolizowania przez siebie rynku domen). Cenię sobie lojalność i etykę w biznesie. Wiem, że takich jak ja są tysiące. Wiem też, że Wasza skrajnie agresywna strategia biznesowa zbankrutuje. Mam wziąć udział w niszczeniu firmy, z którą od wielu lat współpracuję tylko dlatego, że ktoś w Nazwa.pl ma takie życzenie? Nie oszukujmy się, masowe transfery domen do Nazwa.pl zniszczyłyby wiele mniejszych firm, które doceniając lojalność swoich kontrahentów udzielają rabatów przy odnowieniach domen. Nazwa.pl zamiast zdobywać klientów najnowszą technologią, postanowiła ich sobie wziąć w jasyr niespodziewanymi fakturkami za DNS Anycast z krótkim terminem płatności (w ramach niespodzianki).


Możemy sobie pisać "Szanowni Państwo", "ĄĘ", "zachęcamy" itp. formułki. A prawda jest taka, że ludzie, którzy w imieniu Nazwa.pl odpowiadają tutaj na wpisy przedsiębiorców i osób prywatnych absolutnie nie przejmują się skalą wyzwań, jakie na niektórych z nas spadły. Przeprowadzka wielu serwisów i kont wszelakich do nowego usługodawcy w tak krótkim terminie przerasta możliwości wielu z nas. Ale damy radę... Dla mnie Nazwa.pl stała się firmą nieprzewidywalną ((?) a właściwie przewidywalną - należy się z Waszej strony spodziewać wszystkiego najgorszego), której nie wolno ufać. Wiązanie się z Nazwa.pl to stanowczo za duże ryzyko... Mam to szczęście(?), że prawdę poznałem teraz, a nie za 3 tygodnie.
Jedna rzecz mnie zadziwia. Ten skok na kasę przygotowaliście Państwo bardzo niedbale, lekceważąc szczegóły, o których tutaj nie wspomnę. To może być rekord UOKiK i najbardziej spektakularna klęska wizerunkowa firmy ostatniej dekady.

Pozdrawiamy,

zespół UPay4Life

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ANYCAST - Jestem jeszcze w nazwa.pl,  ale juz znikam. Dla mnie to rybka, te bodaj 10 stron na wordpressie przeniosę w 30 minut i z głowy. Co za szczęście, że nie wpakowałem się tam z czymś większym. Oczywiście właściciela tej "kochanej " firmy to nie obejdzie. Dlatego zgłoszę sprawę w UOKIK, co mi szkodzi, to nic trudnego można nawet online. Nie dostałem żadnego powiadomienia, terminy krótkie. Forma poniżająca, narzucona, z pozycji siły.  

Jak wszedłem na UOKIK to jest tam takowa informacja ; ZGŁOŚ NARUSZENIE!  http://konkurencja.uokik.gov.pl/zglos-naruszenie/

iNTERESUJĄ ICH GŁÓWNIE INFORMACJE O ;

- kartelach (porozumienia horyzontalne),

- porozumieniach wertykalnych, które mogą ograniczać konkurencję,

- nadużywaniu pozycji dominującej przez przedsiębiorców.

Zrobiłem sobie screeny z wypowiedziami i informacjami na różnych forach, bo te lubią znikać (jak slyszałem). Mam rozmowy z konsultantami. Wyślę to wszystko do UOKIK

Co mnie tam obchodzi jakaś nazwa.pl. niech im ktoś inny płaci ja nie muszę. 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lampart napisał:

Jak wszedłem na UOKIK to jest tam takowa informacja ; ZGŁOŚ NARUSZENIE!  http://konkurencja.uokik.gov.pl/zglos-naruszenie/

iNTERESUJĄ ICH GŁÓWNIE INFORMACJE O ;

- kartelach (porozumienia horyzontalne),

- porozumieniach wertykalnych, które mogą ograniczać konkurencję,

- nadużywaniu pozycji dominującej przez przedsiębiorców.

Zrobiłem sobie screeny z wypowiedziami i informacjami na różnych forach, bo te lubią znikać (jak slyszałem). Mam rozmowy z konsultantami. Wyślę to wszystko do UOKIK

Co mnie tam obchodzi jakaś nazwa.pl. niech im ktoś inny płaci ja nie muszę. 

 

 

 

 

 

Zgłoszone - no i Nazwo.pl oczekujcie na pozwy sądowe bo w pełnej specyfikacji hostingu poza DNS Anycast w pakiecie jest także "Utrzymanie primary i secondary DNS:
 

Edytowano przez maciejos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, rozumiemy Państwa opinie. Zostaną one przekazane do odpowiedniego działu. Zapewniamy, że jako firma nr 1 w Polsce w zakresie rejestracji domen i hostingu, jesteśmy skoncentrowani przede wszystkim na nieustannym podwyższaniu jakości naszych usług, dzięki czemu możemy oferować naszym Klientom pewność, stabilność i bezpieczeństwo jako gwarantowany standard.
Dlatego też zachęcamy wszystkich do korzystania z naszych usług w pakiecie: w ten sposób oferowane przez nas technologie i rozwiązania mogą komplementarnie i efektywnie działać na rzecz rozwoju Państwa biznesu. Bezpieczeństwo danych naszych Klientów jest naszym priorytetem, dlatego też właśnie Klientom, którzy korzystają z pełnego pakietu naszych usług, oferujemy możliwość korzystania z zalet DNS Anycast bez opłat.
W razie pytań pozostajemy do dyspozycji. Zachęcamy również do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10/20/2018 o 14:53, UPay4Life napisał:

Zachęcacie Państwo do przeniesienia domen... Jak ta zachęta wygląda? Albo godzisz się na opłatę 100 zł netto rocznie za obsługę jednej domeny w DNS Anycast, albo przenosisz domenę do nas i wówczas nie będziesz musiał płacić. To nie jest "zachęta". Coś takiego nazywa się inaczej. Nigdy nie rozmawiam z lufą przyłożoną do skroni. Dlatego, niestety, czeka mnie znowu przeprowadzka. Szkoda tylko, że mam na to tak niewiele czasu. Oczywiście temat idzie do UOKiK. Niech oni ocenią, czy to zachęta, czy coś innego. Nazwa.pl uderza bardzo mocno w konkurencję, a także w sporą część swoich klientów. Do tej pory uważałem Was za firmę przewidywalną i godną zaufania. Szkoda, że to już przeszłość. Najgorsze jest to, że teraz będę musiał świecić oczami przed ludźmi, którym poleciłem Wasze usługi.

a jak komuś zaparkuejsz auto w garażu bo tu zawsze stawałeś i nagle właściciel powie ci hola hola to zapłać za to to jest ok? polecałeś hosting a domenę nie, bo gdzie indziej taniej było?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jakubbanach napisał:

a jak komuś zaparkuejsz auto w garażu bo tu zawsze stawałeś i nagle właściciel powie ci hola hola to zapłać za to to jest ok? polecałeś hosting a domenę nie, bo gdzie indziej taniej było?  

Po pierwsze: nie parkujesz tego auta "komuś" w garażu - bo garaż / hosting wynajmujesz za nie małe pieniądze - a wręcz 2x drożej niż u konkurencji która oferuje DNS za darmo, ja bym to porównał raczej do postawienia przez właściciela, szlabanu przed wynajętym mi garażem celem pobrania kasy za identyfikatory ważne rok...

Po drugie: Nazwa.pl nie ma możliwości rejestracji większości domen regionalnych, nie mówiąc już o zagranicznych - domeny nie kończą się tylko na .pl, .com.pl, .eu, .com, .net, .info, .org, .biz...

Edytowano przez maciejos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To można porównać do kupienia samochodu marki golf - idziesz spać, a tu rano stoi ferrari i ktoś Ci mówi to dla Twojego dobra, to lepszy samochód, ale musisz dopłacić 200 tyś. a jak nie to tracisz pieniądze za golfa, a prawda jest taka, że za nasze pieniądze ktoś chce sobie chronić-  nie nasze, a swoje serwerownie - przed atakami. Przez lata moje storomy stały bez większych problemów, teraz ktos mi stara się wmówić, że to nie mozliwe i muszę mieć super ochronę. BRAWO! Albo inaczej, masz swój telefon kupiony na wolnym rynku,  podpisujesz umowę z operatorem na kartę za 20 złociszy za miesiąc, a po kilku dniach dostajesz info, że ponieważ masz tel. nie od operatora to musisz płacić abonamentu nie 20 zł , a 120 zł 

Chronicie nas klientów czy swoją firmę przed atakami ddos? 

Zapewnialiście w podpisanej umowie "DNS" ? Czy moze nie?

Zrozumiałbym gdyby opłatę brano od nowych klientów - po uprzednim jasnym uprzedzeniu o stanie faktycznym, ale nie, bo po co, liczy sie KASA.

I tak zgłaszam to do UOKIK, nic mnie to nie kosztuje, a co oni z tym uczynią nie wiem, też mnie to mało interesuje bo rezygnuję z usług nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dziwi mnie wielkie oburzenie że to zrywki płatne wprowadzili, że  nagle jakaś opłata za  artykuł na gazeta.pl Jak ktoś ma czas na to aby pilnować gdzie jaka domena, gdzie jaki certyfikat to jasne może łowic sobie oferty po 40 złociszy i się w to bawić. Albo polować na domeny za 0 zł i je po roku przenosić … jest sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, jeśli posługujemy się porównaniami motoryzacyjnymi, to może najprościej będzie to opisać w ten sposób: Internet można porównać do niebezpiecznej dzielnicy w wielkim mieście. Gdy parkujesz swój samochód, chciałbyś, aby był bezpieczny. Dlatego lepiej czasem zapłacić za parking strzeżony – bo dzięki temu masz gwarancję, że nikt nie ukradnie ani nie zniszczy Twojego auta. Podobnie z domeną: warto rozważyć utrzymywanie jej u usługodawcy, który zapewni szybkość, niezawodność, bezpieczeństwo i ochronę – przede wszystkim przed coraz częściej zdarzającymi się atakami cyberprzestępców. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na stałe zaparkować na naszych serwerach i przeniesiecie do nas swoje domeny, tę ochronę otrzymacie bezpłatnie w ramach wykupionej u nas domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×