Skocz do zawartości
ale_jak_to

VPS pod naukę/mały hosting wordpress/joompla postfix teamspeak3

Polecane posty

Cześć. 
Chciałbym kupić jakiegoś VPSa (myślałem o cenach rzędu 10-20 pln miesięcznie chociaż z dobrym antyddos dla ts3 to może być problem, ale stąd też pytanie) na którym będą ze 3 strony www oparte na wordpress prawdopodobnie, oraz postfix na kilka skrzynek (w celach nauki). Dodatkowo chciałem postawić serwer ts3 na 32 licencje (free) a zazwyczaj to będzie użytkowane przez 10-15 osób. Z tego co czytałem google to polecane są ze względu na antyddos dość drogie hostingi... 
Jak widzicie tutaj możliwość wynajęcia czegoś we wspomnianej kwocie? Myślę ze serwer powinien mieć ze 2gb ram przynajmniej.
Generalnie jestem w stanie zapłacić trochę więcej z dobrą ochroną i przy założeniu, że np będę miał jeszcze certyfikat ssl w ramach ceny.

Początkowo planowałem OVH z ssd ale wszystko psuje ten teamspeak:)

Bardzo dziękuję za wszekie wskazówki.

BTW jako że nie hostowałem tsa rozumiem, że samo ustawienie go jako prywatny i tak pozwoli go ze świata ddosować? 
Oraz jak to jest z licencją - podczas intalacji trzeba ją zaakceptować, nawet jak jest free do 32 slotów?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktos cos podpowie?
Cert moge uzyc tez z lets encypt wiec to chyba bez wiekszej roznicy.

Czy na razie postawic to na ovh i zobaczyc jak bedzie? A wlasnie w ovh dodatkowo placi sie za snapshot, a chociaz 1 by sie przydal - czy tutaj jest lepiej pod innymi wzgledami?
Ewnetualnie mozemy zwiekszyc cene do 30 pln brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie. Prosze o informacje w poscie, jesli mozesz pomoc.
Mozemy zwiekszyc budzet nieco, ale potrzebuje przynajmniej jeden reczny backup i snapshot - gdzie? :)
W OVH trzeba zaplacic za to 20/45 pln dodatkowo a to troche drogo sie robi.

Nastepne pytanie - czy dzis da sie zarobic w miare prosto na hostowaniu jakiejs gry? Wystarczy mi, ze sie zwroci serwer na caly rok, nie potrzebuje na tym zarabiac i z tego zyc.
Bo tak sensownie myslac, usluga serwerow gier z ovh jest sensowna za te 250-300 pln - tylko cos by na tym musialo jeszcze chodzic zeby wykorzystac sprzet i oplacic ten serwer. Moze macie jakies pomysly? Moze niekoniecznie gry? Ja obecnie nie potrzebuje takiej mocy a antyddos by sie przydal porzadny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Na hostowaniu serwera gry nie zarobisz chyba, że rzeczywiście znajdziesz taką niszę, w której będzie relatywnie dużo graczy.
Co do VPS - spróbuj w tiktalik.com / aruba. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga, pisałeś o anty ddosie - vps ze zwykłej oferty OVH nie zapewni Ci ochrony anty ddos w przypadku serwera teamspeak bardziej odpowiednia będzie ochrona anty ddos game jeżeli faktycznie obawiasz się że serwer będzie atakowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×