Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dexter1272

Błędna geolokalizacja OVH

Polecane posty

Siemanko! Są tutaj osoby które korzystają z usług OVH? (konkretnie serwery dedykowane). Mam z nimi pewien problem a mianowicie mam wykupionego u nich dedyka który niby stoi w Warszawie. Chodzi mi konkretniej o geolokalizację IP. Firma zapewnia że jest to polskie IP i że serwer stoi w wawie tylko problem leży w tym że tylko baza danych RIPE wskazuje na Polskę. Żadna inna, reszta wskazuje Francję albo UK. Głównie chodzi mi o to ponieważ mam postawiony serwer ts3 a chciałbym by był na liście publicznej lecz nie jest to możliwe właśnie ze względu na nieprawidłową geolokalizację IP. Miał ktoś podobny problem? Kupilem nawet dodatkowy adres fail-over IP wybierając lokalizację Polska lecz no... Wiadomo wskazuje dalej Francję. Kontaktowałem się z tą ów że firma i jedyne co usłyszałem to że mam czekac aż te strony typu IP2LOCATION zaaktualizuja swoją bazę danych... Co jest dla mnie śmieszne. Da się temu jakoś zaradzić czy raczej zbierać manaty i szukać innego hostingu? Trochę pogrzebałem w internecie znalazłem tylko dwie wzmianki na tematch ich francuskich serwerów i ktoś ogólnie zaproponował by zrobić tunel za pomocą innego VPS'a który faktycznie będzie zlokalizowany w polsce - jestem w stanie wykupić jakiegoś najtańszego w akcie desperacji lecz nie mam pojęcia na jakiej zasadzie tunel miałby działać i jak coś takiego wykonać. Proszę pomóżcie bo dzwoniąc do nich na infolinie to po prostu walka z wiatrakami.

Dzisiaj jeszcze będę próbował złożyć u nich reklamacje bo ogólnie no jako klient czuje się wydymany bo nawet przy głupich adresach IP fail-over jest możliwość wybrania lokalizacji polskiej - gdzieś tam na swoich stronach piszą o tym w ten sposób, że tymi adresami można się po służyć chociażby do tego by zwiększyć zasięgi w innym kraju... no ciekawe jak niby to ma być możliwe skoro każdy adres wskazuje dalej to samo - czyli francje.

Nie chciałbym za bardzo zmieniać hostingu bo za tą cenę naprawdę oferują dobrą przepustowość łącza no i sprzęt.

Mam nadzieję, że znajdziecie dla mnie jakieś rozwiązanie. Tak jak już mówiłem przetrzepałem chyba całe google pod różnymi możliwymi hasłami i nie mogłem znaleźć rozwiązania tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno ip failover jak i ipki przypisane do serwera mogą mieć "historię" geolokalizacji innych krajów.

ovh odpisze ci że oni patrzą na RIPE bo ona jest aktualna, a na to że pozostałe bazy nie to nie mają wpływu - po części mają rację.

Przerabialiśmy to u siebie i było to bardzo wkurzające, bo kupując ip z polską lokalizacją mieliśmy niemcy, francję a nawet raz włochy :)

Rozwiązaliśmy to zmianą DC na polskie, z polskimi ip ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×