Skocz do zawartości
nazwa.pl

Darmowe certyfikaty SSL i HTTP/2 dla ponad 500 tyś domen w nazwa.pl!

Polecane posty

Nazwa.pl jako pierwsza firma w Polsce, oferuje komercyjne certyfikaty SSL DV bez żadnych opłat dla wszystkich domen zarejestrowanych w nazwa.pl i obsługiwanych na serwerach DNS Anycast nazwa.pl oraz wdrożyła na masową skalę w ramach swoich usług hostingowych nowoczesny protokół komunikacji HTTP/2, zwiększający nawet 10 krotnie szybkość ładowania stron WWW. Ponieważ do jego działania przeglądarki internetowe, komunikujące się z serwerem, wymagają zastosowania certyfikatów SSL, nazwa.pl popularyzuję tę najnowszą technologię, rezygnując z pobierania opłat za certyfikaty SSL DV!

Dzięki certyfikatom SSL DV, które Klienci spółki otrzymają za darmo od nazwa.pl strony WWW Klientów spółki będą zawsze wyświetlane jako bezpieczne, nawet po zmianach, jakie z końcem miesiąca zapowiedzieli twórcy przeglądarek internetowych Google Chrome i Firefox. Wdrożenie certyfikatów SSL wraz z protokołem HTTP/2 sprawia, że strony WWW otwierają się szybciej, a przesyłane dane są zabezpieczone przed przypadkowymi osobami, które mogłyby próbować je przechwycić.

Specjaliści nazwa.pl przygotowali dla wszystkich użytkowników Internetu specjalną stronę informacyjną https://http2.nazwa.pl, na której można przekonać się o szybkości działania serwisów WWW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

"zwiększający nawet 10 krotnie szybkość ładowania stron WWW, (błąd stylistyczny) ponieważ do jego działania przeglądarki internetowe, komunikujące się z serwerem, wymagają zastosowania certyfikatów SSL, nazwa.pl popularyzuję tę najnowszą technologię, rezygnując z pobierania opłat za certyfikaty SSL DV!" - w jaki sposób? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@l3szczjeśli pyta Pan o rezygnację z pobierania opłat za certyfikaty SSL DV: od tego momentu klienci nazwa.pl wraz z zakupioną domeną otrzymają certyfikat SSL całkowicie za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Nie, chodzi mi o przyspieszenie działania. 

Wszystko zależy nie od protokołu a od serwera WWW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@l3szcz Czas wyświetlenia strony WWW zależy zarówno od szybkości działania, jak i od czasu koniecznego do przesłania plików pomiędzy serwerem WWW, a przeglądarką Internetową. Do przesyłania stron WWW wykorzystywany jest protokół HTTP/1.1 funkcjonujący od 20 lat w Internecie, lub jego nowsza wersja HTTP/2. Protokół HTTP/2 został przewidziany do pracy zarówno z użyciem certyfikatów SSL jak i bez kodowanej transmisji, jednak producenci przeglądarek wdrożyli obsługę nowego protokołu HTTP/2 wyłącznie z użyciem certyfikatów SSL. Aby spopularyzować technologię transmisji po szybkim protokole HTTP/2 konieczne było dostarczenie przez nazwa.pl certyfikatów SSL dla wszystkich domen obsługiwanych przez firmę. Taki certyfikat można w nazwa.pl otrzymać w ramach usługi rejestracji domeny, bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Protokół HTTP/2 przyniósł bardzo dużo zmian, a w szczególności, cytując np. materiały zamieszczone na stronie https://www.zgred.pl/blog/dopalanie-strony-za-pomoca-http2/:
- protokół jest binarny,
- wprowadza kompresję nagłówków http,
- jedno połączenie TCP na wiele żądań http (multiplexing) i priorytet zasobu

Zapraszamy do lektury powyższego materiału oraz innych opisujących działanie HTTP/2. O zaletach protokołu może Pan się przekonać samodzielnie, aktywując go na swoim serwerze. Stosuje go już google.pl, onet.pl, a nawet webhostingtalk.pl, a jego zalety są tym bardziej widoczne, im gorszej jakości jest połączenie pomiędzy serwerem a przeglądarką. Proszę sprawdzić wyniki testu szybkości ładowania się obrazków po HTTP/1.1 i HTTP/2 na szybkim łączu, oraz łącząc się przez 3G/4G gdzie czasy dostępu do sieci są wyższe. Prosimy podzielić się wynikami tego testu.

Niech zwróci Pan również uwagę, że czasy generowania stron wynoszą 1-2 sekundy, podczas gdy czas potrzebny na transmisję strony wynosi wielokrotność tych wartości. Warto więc skupić się na optymalizacji czasu połączeń i wdrożyć nowoczesny protokół HTTP/2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×