Skocz do zawartości
kichac

Kilka instancji wordpressa na różnych domenach na jednym VPS

Polecane posty

Cześć

Mam za zadanie postawić kilka instancji Wordpress'a na jednym serwerze VPS i każda instancja będzie na innej domenie.

Nigdy nie zabierałem się na stawianie kilku instancji na jednym serwerze, zawsze to szło dla Wordpressa Apache PHP Baza danych -> wrzucenie Wordpress'a i wsio. Zastanawiam się w jaki sposób zrobić to najwydajniej (dla mnie i serwera :)) i żeby było łatwo tym zarządzać.

Jednym z pomysłów (ale chyba dość słabym) jest zainstalowanie Apache PHP MySQL i potworzenie katalogów i na każdy katalog ustawić domenę (powinno się tak dać).

Jak w takiej sytuacji np. sprawdził by się docker? Postawienie np 10 kontenerów i każda aplikacja byłaby we własnym kontenerze? Dockera używałem zawsze tylko jako środowisko developerskie, nigdy nie szło to na produkcję. Ogólnie nie zajmuje się tym, a postawienie tych kilku Wordpressów traktuje jako eksperyment. Czy postawienie Dockera bardzo i tych kilku kontenerów bardzo da w kość serwerowi? Ruch na stronie będzie dosłownie zerowy - a serwer też nie jest za mocny. Tak jak pisałem robię z tego eksperyment.

Może jakaś inna alternatywa? Prosiłbym bardzo o nakierowanie i wskazówki w jaki sposób się za to zabrać. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro znasz się na stawianiu jeden system - jeden Wordpress, to może Docker Ci pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zależy od tego jak ma być dzielony dostęp do poszczgolnych instancji

Jeżeli ma byc tak że np wordpres1 ma byc widoczny tylko dla uzytkownika X, a użytkownik Y nie moze w ogole wejsc do katalogu z tym wordpressem to polecam chroot + katalogowanie w nginx + dla każdego uzytkownika odpalac odrębny sock php i bedzie hulać aż miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

cyberpanel zainstaluj działa na openlitespeedzie zobaczysz jak strona dostanie kopa i będziesz miał pełną kontrolę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×