Skocz do zawartości
Eryk0201

Wybór taniej oferty na pierwszy rok i późniejsze przeniesienie

Polecane posty

Witam, myślę nad założeniem swojej strony pod WordPress. Nie jestem pewien, czy pomysł w ogóle wypali, dlatego chciałbym wziąć coś z tanią ofertą na pierwszy rok. Taki zetohosting.pl ma ofertę 1,99 zł miesięcznie, a po pierwszym roku zmienia się w aż 188 zł rocznie (jeszcze odnowienie domeny kosztuje 69,86 zł, ale możliwe, że to akurat jest już w ofercie).

Myślę, że sensownie byłoby wziąć hosting z tanią ofertą na pierwszy rok, a jak plan wypali, to po roku przenieść się na coś z dobrą ofertą stałą. I teraz nasuwa się pytanie - czy są jakieś przeciwwskazania? Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że to za proste, żeby po prostu można było sobie skakać po hostingach, zbierając promocyjne oferty na pierwszy rok. Czytałem trochę tematów i z tego co wiem, to wiele (większość?) firm przenosi hostingi i domeny bez problemu, za darmo.

Czy warto więc? A jak tak, to co polecacie dobrego na pierwszy rok? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo proste "skakać" po hostingach, o ile nie masz poważnego projektu. Niestety nie licz na poważne oferty, a raczej od zaczynających firm.

Pamiętaj także, że generalnie firmy "nie lubią" takich klientów skaczących z jednego serwera na drugi, tylko po to by zaoszczędzić kilka złotych.

Możesz też trafić na niepoważną firmę, która będzie ignorować twoje zgłoszenia, nie wykonywać kopii zapasowych, to tak jakbyś korzystał z bezpłatnego serwera, żadnego wsparcia.

Moim zdaniem lepiej wyszukać jedną firmę, która wie co i jak z tym zrobić, niż skakać pomiędzy firmami. Przedstawiona przez Ciebie oferta firmy ma na stronie "dokumentację medyczną", nie za bardzo rozumiem, co to ma wspólnego z hostingiem.

 

Regulamin zabrania składania ofert na forum, więc ewentualnie możesz je dostać na PW, ale nie bądź rozczarowany, bo za darmo na świecie nic nikt nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, jesteś klientem i masz prawo do takich "skoków", ale jak napisałem, niesie to pewne ryzyko za sobą, więc jest polecane tylko dla jakiś hobbistycznych stron, które nie oczekują dużych wymagań czy nie zawierają ogromnej treści, gdzie musi być ona backupowana np raz dziennie. Dla komercyjnych stron, jako pierwszy rok, dla sprawdzenia firmy, to też jest ok, ale z czasem jednak przyjdzie moment, gdzie jednak będziesz musiał wybrać stałą firmę i niestety zapłacić więcej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×