Skocz do zawartości
infi

Weryfikacja SMS podczas rejestracji

Polecane posty

Witam,
Nie wiedziałem gdzie utworzyć ten post, to chyba najlepsza kategoria.

Prowadzę serwer multiplayer gry minecraft, już od jakiegoś czasu myślę o ukróceniu procederu masowej rejestracji multikont w celu obchodzenia banów czy jakichkolwiek limitów.
Chciałbym wprowadzić konieczność potwierdzenia SMS, czyli przekierować rejestrację użytkowników na stronę, gdzie obowiązkowe byłoby podanie numeru telefonu w celu odebrania jakiegoś losowego kodu weryfikującego.

Sprawdzałem https://www.smseagle.eu/store/pl/urzadzenia/10-smseagle-nxs-9750-3g-2-modem.html
Jednak jak dla mnie cena jest zbyt wysoka, oraz nie posiadam w domu łącza ze stałym IP publicznym, można pewnie obejść to za pomocą VPN. Czy widzieliście jakieś tańsze alternatywy takowego urządzenia?
Dobrym pomysłem mogłoby być przerobienie smartfona z androidem do obsługi tego, o ile istnieją jakieś gotowe aplikacje lub systemy udostępniające takie API, które można wgrać.
Tym bardziej wolałbym coś takiego, a do tego jakaś karta PrePaid z nielimitowanymi SMSami, bo tego na rynku jest zatrzęsienie.

SMSy powinny być wysyłane także poza granice naszego kraju, ponieważ wśród graczy mam takich z Anglii, Niemczech, Skandynawii czy nawet trafił mi się z USA.
W przypadku normalnej karty sim prepaid nie ma z tym problemów.

Sprawdzałem takie strony jak serwersms czy smsapi, jednak tam wymagają działalności gospodarczej, oraz pewnie nie wysyłają za granice. Więc to odpada.
Może są jakieś alternatywy bez zbędnych ceregieli i z wysyłką na cały świat. Chociaż te serwisy zazwyczaj mają jakąś opłatę per sms.
Do obsłużenia dziennie byłoby może kilkanaście SMSów, nie więcej. Więc dużego ruchu tutaj nie ma.

Co poradzicie człowiekowi w potrzebie.

 

Edytowano przez infi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Najlepiej zrobić płatność weryfikacyjną o najniższym nominale i środki te mogłyby być wykorzystane z drugiej strony na opłatę serwera. Najczęściej jest to obsługiwane przez hostingi serwerów. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, l3szcz napisał:

Najlepiej zrobić płatność weryfikacyjną o najniższym nominale i środki te mogłyby być wykorzystane z drugiej strony na opłatę serwera. Najczęściej jest to obsługiwane przez hostingi serwerów. :) 

Niestety to odpada, nie korzystam też z żadnego publicznego hostingu. Dedyki z ovh i własne zaplecze z obsługą płatności.
Wzbraniam się przed jakąkolwiek opłatą, już sam wymóg podania numeru czy przejścia na stronę może delikatnie ograniczyć rejestracje użytkowników, oni nie są przyzwyczajeni do tego że muszą zrobić coś dodatkowego poza wpisaniem komendy w grze :wacko:
A co mówić o opłacie, to byłoby dobre przy jakimś bardzo dużym serwerze, pokroju skkf.

Sprawdzałem justsend i nie wymagają dg, ale nie wysyłają za granice, a to troszkę minus.
Przypomniało mi się, że w szufladzie leży mi nieużywany router mobilny tplink m7350. Być może można wywołać na nim jakoś wysyłkę sms po linku, muszę popatrzeć. Ale nawet gdyby, to jak do licha mam go podłączyć żeby był widzialny na świat, tak aby zintegrować wysyłkę na stronie :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MateuszCODE napisał:

Maybe http://smslabs.pl ? Robisz request do wysłania sms z wygenerowanym kodem w bazie i później robisz sprawdzanie

Pytałem ich i wymagają dg, nie wysyłają też za granicę.

 

3 godziny temu, piotr_smsAPI napisał:

Obawiam się że to zbyt przestarzały sprzęt, chyba nawet nie można tego nigdzie kupić już.

Jak nic nie znajdę z wysyłką za granicę, to skorzystam z którejś firmy niewymagającej dg do wysyłki na polskie numery. Użytkownikom z zagranicy zarejestruje konta ręcznie jeśli się zgłoszą, chociaż przez to pewnie część z nich zrezygnuje.

Czy naprawdę nie istnieje żadna sprzętowa bramka sms taka jak smseagle? Nie ma żadnej konkurencji, alternatywnych urządzeń z api?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×