Skocz do zawartości
deliryk

Serwer VPS Ubuntu 18.04 (OVH)

Polecane posty

Drodzy forumowicze,

Zacznę od tego, co już udało mi się zrobić:
1. Postawiony serwer Ubuntu Server 18.04, GUI Mate:

sudo apt install mate-desktop --no-install-recommends
sudo apt install xinit
sudo apt install mate-session-manager
sudo apt install mate-terminal
sudo apt install pluma
sudo apt install mate-desktop-environment-core
sudo apt install ubuntu-mate-artwork
sudo apt install mate-applets
sudo apt install mate-tweak
sudo apt install mozo

Dodany użytkownik z dostępem do roota, zmieniony hostname.

2. LAMP z przewodnika - https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-linux-apache-mysql-php-lamp-stack-on-ubuntu-16-04
3. iRedMail z przewodnika - https://www.linuxbabe.com/mail-server/ubuntu-16-04-iredmail-server-installation (Nginx, Roundcube)

Noszę się z zamiarem skorzystania z tego poradnika - https://www.rosehosting.com/blog/setup-and-configure-a-mail-server-with-postfixadmin/ ponieważ nie potrzebuję webmail'a, a 'jedynie' działającego serwera poczty tak, bym mógł odbierać i wysyłać pocztę przez programy pocztowe (K9 Mail z podpisami cyfrowymi/PGP/GPG). Myślałem także nad VPNem, ale jednak nie. 

-------------------

Domena podpięta pod VPS, maile trafiają do spamu (Roundcubemail), więc czeka mnie jeszcze trochę czytania - jednak nie o to chodzi. Problem w tym, że nie mogę mieć uruchomionych jednocześnie serwera www oraz serwera poczty. Gdy na czystym systemie próbuję postawić najpierw serwer www, a później pocztę, działa ten pierwszy, drugi już nie. Gdy na odwrót, działa poczta. Próbowałem zmienić porty w Apache/Nginx, ale nic to nie daje. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co mam zrobić, by obydwa działały równocześnie?
W razie czego przepraszam za banalne pytania, ale nigdzie nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi. Jestem początkujący. Chcę po prostu mieć własny serwer poczty i stronę www na własnym serwerze. Bardzo proszę Was o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się już wszystko zrobić: Nginx + Php7.2 + Postfix + PostfixAdmin 3.2 + Dovecot + SpamAssassin + MySQL + Let's Encypt + Roundcube 1.3.6 ;) Działa! Temat do usunięcia! :)

Edytowano przez deliryk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że złapałem mnóstwo klientów niestety nie upublicznię tutoriala. Po prostu zarabiam na tym, sam stawiam takie serwery:

Nginx + PHP + phpMyAdmin + Postfix + PostfixAdmin + Dovecot + Rspamd + MySQL + Let's Encypt (odnawialny automatycznie) + Roundcube + Fail2Ban + UFW. Maile 10/10 według mail-tester.com oraz A+ według ssllabs.com

Jestem z siebie dumny, a przede wszystkim jestem zadowolony z OVH. :) Wszystkim życzę powodzenia, da się. Trzeba tylko chcieć i poświęcić na to trochę czasu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - czym nadzwyczajnym wg Ciebie w temacie wyżej opisanych serwerów wyróżnia się OVH na tle innych firm hostingowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×