Skocz do zawartości
Arch71

[ZLECĘ] Instalacja i konfiguracja POSTFIX+DOVECOT z dodatkami

Polecane posty

Witam,

zlecę instalację i konfigurację usług poczty Postfix + Dovecot na VPSie z Ubuntu 18.04 przy następujących założeniach:
- protokoły (E)SMTP, IMAP, POP3, obsługa StartTLS oraz SSL/TLS, (porty 25,587,465).
- domeny/użytkownicy wirtualni, trzymani w bazie mysql (baza będzie "wystawiona"), autoryzacja w bazie itd.
- możliwość ustawienia quoty dla użytkownika
- obsluga SSL dla domen
- DKIM
- ClamAV + SpamAssasin
- RBL

WebMail oraz panel administracyjny do obslugi poczty nie będzie potrzebny (wszystkie operacje i konfiguracja związana ze skrzynkami @ będzie odbywać się w bazie danych).

Zlecenie zdalne poprzez SSH, najchętniej w taki sposób, aby dostęp był do historii komend/poleceń (historia powłoki).

Wszystko skonfigurowane z najwyższą starannością, zgodnie "ze sztuką", dbałością o zabezpieczenia usług.

Zależy mi na współpracy z kimś, z kim będzie kontakt po zakończonym zleceniu i będzie mógł mi odpowiedzieć na ewentualne drobne pytania.

Proszę o oferty.

Pozdrawiam!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

"aby dostęp był do historii komend/poleceń (historia powłoki)." - czyli by ktoś poświęcił swoją wiedzę a Ty, żebyś mógł po prostu to potem wykorzystać? :)
Jest malutki problem, jest taka komenda jak hi

history -c

i zakładam, że administratorzy wykasują historię po wykonanym zleceniu. :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, l3szcz napisał:

"aby dostęp był do historii komend/poleceń (historia powłoki)." - czyli by ktoś poświęcił swoją wiedzę a Ty, żebyś mógł po prostu to potem wykorzystać? :)
Jest malutki problem, jest taka komenda jak hi


history -c

i zakładam, że administratorzy wykasują historię po wykonanym zleceniu. :-) 

Żeby była jasność - zlecenie dotyczy konfiguracji serwera roboczego (testowego). Historia nie musi być dokładna i kompletna, chodzi o odtworzenie czynności na serwerze produkcyjnym we własnym zakresie. "Śmieszne" komendy są mi znane, tak samo jak dziury w MTA i idące za tym przykre konsekwencje.

Rozumiem, oddałbyś serwer produkcyjny do instalacji usług komuś obcemu z "zewnątrz" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@l3szcz a co za problem zostawić komuś historie poleceń?

Dla mnie to nie problem - poprostu mówię stawkę x2 plus później xxx zł za godzinę konsultacji po wdrożeniu no i tyle ;) 

Klient płaci Ci za wdrożenie na maszynie testowej i jak działa to jest ok, a nie za to że widzi 33 razy otwierany posfix.cnf ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że klasyczny klient (ja nim akurat nie jestem) oczekuje gotowego, działającego rozwiązania wg przekazanej listy wymagań.
Z kolei który plik był otwierany/edytowany, może powiedzieć naprawdę sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Edycja owszem jednakże kluczem jest wiedzieć JAK :)

3 godziny temu, Arch71 napisał:

Żeby była jasność - zlecenie dotyczy konfiguracji serwera roboczego (testowego). Historia nie musi być dokładna i kompletna, chodzi o odtworzenie czynności na serwerze produkcyjnym we własnym zakresie. "Śmieszne" komendy są mi znane, tak samo jak dziury w MTA i idące za tym przykre konsekwencje.

Rozumiem, oddałbyś serwer produkcyjny do instalacji usług komuś obcemu z "zewnątrz" ?

Widzi Pan, odtworzenie takiej konfiguracji nie jest aż takie proste - tym bardziej, że mogą być problemy na przykład z wersjami systemu i tak dalej i tak dalej. 
Kluczem do tego jest to, że jeżeli kogoś znam to owszem, mogę zaufać i wpuścić - jeżeli nie - no cóż.. :)
Od tego są umowy cywilnoprawne aby takich rzeczy dopilnować by kogoś ręka nie zaswędziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że ktoś korzysta z ansible :) i polecenia można sobie co najwyżej zostawić dla potomnych ;) by jakieś tylko były w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×