Skocz do zawartości
mysmo

Darmowy SSL w OVH

Polecane posty

Szkoda, że nie napisali tego w instrukcjach <_<
Myślisz, że strona będzie dostępna przez ten czas zanim się przekieruje? To jest sklep, więc lepiej żeby działał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tyle na ile się orientuję, to u jednych będzie dostępna, a u innych nie, dopóki wpisy wszędzie się zaktualizują (do 72 h).

Samo ovh robi to sprawnie ale nie jest powiedziane, że gdzieś na świecie, ktoś jak wejdzie na stronę w sobotę/niedzielę to mu się strona wyświetli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maart napisał:

Poradniki przeglądałam. Raczej wszystko robiłam jak trzeba.
 

 

4 godziny temu, mysmo napisał:

A w zakładce Serwery DNS dla tej domeny masz adresy ovh?

 

3 godziny temu, Maart napisał:

Nie, mam adresy ionic, bo u nich mam serwer. 

 

To faktycznie robiłaś wszystko jak trzeba  :lol: Weź sobie przeczytaj jeszcze raz co Ty musisz zrobić, sprawa jest prosta jak inni dali radę to i Ty dasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2018 o 18:37, spetial napisał:

To faktycznie robiłaś wszystko jak trzeba  :lol: 

"Raczej" to słowo klucz...
 

Ok, już certyfikat działa, tylko teraz jest problem z mailem. Mam skrzynkę poza Ovh i nie wiem czy mam coś zmieniać we wpisach w panelu ovh? Np. wpis CNAME mail.domena.pl wskazuje na ssl0.ovh.net. Podobnie imap, smtp itd.. Mam tam wpisać swój serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie mail nadal nie działa. Za poradą pomocy tech. z ionic zmieniłam wpis mx na taki jaki był wcześniej, tzn mail.domena.pl, ale jak na razie to nie pomogło. Od zmian minęło ok. 36h.
Zastanawiam się czy w ogóle wpisy cname dot. maila są potrzebne w konfiguracji na ovh, skoro mail jest na zewn. serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zmieniony tylko wpis MX, ktory wskazuje na serwer gdzie mam skrzynke e-mail, czyli u Ciebie ionic (nie ovh).

Wpis odwoluje sie bezposrednio do serwera, nie poprzez domene.

Edytowano przez mysmo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zaczęło działać, poczta przychodzi. Miałeś rację mysmo i ja też tak czułam że w MX powinna być nazwa serwera, a pomoc techniczna serwera wyprowadzała mnie w pole.
Maile z weekendu poszły więc w kosmos, no ale grunt że wróciło do normy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To super, że śmiga. 

Co do e-maili może dopytaj, bo u mnie jak ktoś wyśle do mnie wiadomość na błędny e-mail (literówka) ale w mojej domenie, to jest dostarczany na podany przeze mnie wcześniej lub na taki jakby główny/techniczny/mój serwerowy – nie wiem jak to ładnie wytłumaczyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×