Skocz do zawartości

Polecane posty

Sprawa ma się tak. 

Obecnie Sklep www na Wordpresie z Woocommers (waży ze wszystkim prawie 12GB) ale chodzi szybko :) 

Jest poczta email z 5 domen czyli łącznie około 9 skrzynek (ustawione bez limitu na skrzynkę ale tylko jedna ma 7GB a pozostałe po kilkaset MB)

Ma być za niedługo: 

3 proste strony ze sklepem internetowym i blogiem (autorski CMS) 1 strona nie więcej jak 400mb i nie będzie się jakoś specjalnie powiększać 

3 proste witryny w zasadzie na HTML bardzo proste nie więcej jak 100mb na www 

 

Ruch na stornie nie taki duży dziennie wchodzi 200-300 osób.  

 

Nie pytam o firmę tylko o parametry co by było najlepsze dla mnie. Z tego co wiem to serwer VPS ale nie mam w tym doświadczenia zresztą na zwykłym hostingu zewnętrzna firma mi wszystko robiła. 

Tylko na ty zwykłym obciążenie mam około 30-70% ( co kolwiek to znaczy) więc muszę coś lepszego poszukać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zacznij od zweryfikowania czy Twój serwis jest dobrze zoptymalizowany. 12GB danych to nie jest dużo, kwestia ile zajmuje baza i jak wyglądają użyte mechanizmy cache.

Jeśli chodzi o hosting - myślę, że możesz zainteresować się ofertą tzw. hostingów z gwarantowanymi zasobami, gdzie otrzymujesz konkretne zasoby do wykorzystania i możesz dzięki temu pracować na zwykłym hostingu, na którym strona będzie się mogła "rozpychać" niczym na VPSie. Ostatecznie gdy zasobów zacznie wybitnie brakować, możesz pomyśleć o czymś więcej, ale z tego co piszesz to obecnie nie ma to miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, sprawdź moduły, aktualizacje, czy nie masz za dużo rewrite, czy nie ma syfu w bazie. To na start.

Fajnie jeśli twój hosting będzie wspierać np. litespeed cache, bo to obecnie najszybsze rozwiązanie tego typu (jest trochę firm które to udostępniają).

Zwróć uwagę na wszelkie parametry usługi (limity itd..) chociaż przy 200-300UU dziennie to raczej ciężko się złapać w limity nawet te najniższe :)

w VPS nie dedykowanych zasoby są również współdzielone, więc jeśli nie chcesz instalować fikuśnych rzeczy to raczej ci to nie potrzebnie.

Zasoby gwarantowane tak ale niech będą też dedykowane, bo często gęsto pod wygwiazdkowaną gwarancją kryję się ten sam koń tylko pomalowany na inny kolor, innym słowem mówiąc za wiele w wydajności ci się nie zmieni.  Dedykowane i gwarantowane zasoby z konkretnymi wylistowanymi limitami, jak najbardziej, tylk oczy przy 200-300UU ci to potrzebne ? wątpie, jeśli nie masz syfu w bazie, modułach, ruchu, .htaccess itd.. to najzwyczajniej w świecie możesz być na przeciążonym serwerze. Pozostaje pytanie 70% obciążenia w stosunku do czego bo nie wiemy jakie masz parametry aktualnie, nie ma się do czego odnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sasia napisał:

Cześć jestem nowa a na imię mam Ilona. Miłego dnia wszystkim życzę

Cześć Ilona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11/30/2018 o 15:42, developerek napisał:

To kiepski żart?

Ten szajs WooComerce daje się za free pobrrać ale aby aktywować trzeba k*wa zabulić!!!! ***AĆ WC.

Nie siej bzdur proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×