Skocz do zawartości
SzymonM

Subdomeny dla wielu użytkowników

Polecane posty

Cześć, możliwe że jest to banalna sprawa, ale nie wiem do końca jak powinienem o to zapytać więc opiszę co chcę zrobić i mam nadzieję, że mi pomożecie. 

Mam VPS'a z rootem i DA. System operacyjny Centos 7. W DA mam konto administratora i domenę . Chciałbym, aby podczas zakładania nowego użytkownika była możliwość użycia subdomeny . 

Doszukałem się że DA domyślnie blokuje takie akcje co jest dla mnie sensowne (https://www.directadmin.com/features.php?id=925). 

Taką opcję chcę pozostawić dla innych domen, ale dla tej którą posiadam chcę ustawić możliwość tworzenia subdomen. Od czego zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Twórz konta z użytkownika, który posiada domenę - czyli w tym przypadku admin. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziłoby mi raczej o takie ustawienie, aby użytkownik z loginem i hasłem, który zaloguje się w DirectAdminie był wstanie dodać subdomenę z "udostępnionej" domeny, bez dodatkowej ingerencji z mojej strony, o ile taka subdomena nie została przez kogoś już przypisana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Nie jest to zbytnio możliwe bo Directadmin pilnuje każdej domeny jeżeli zaznaczysz tego checkboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest to możliwe. Miałem tak skonfigurowane konto w innej firmie, i poza wskazaną przeze mnie domeną (wskazaną w mailu ;-) ) pozostałe podlegały takiej weryfikacji, a ta jedna nie.

Nie umiem dojść do tego jak wymusić na DA pominięcie sprawdzania dla tej konkretnej domeny/domen. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się jako admin do DA, następnie w dziale Opcje dodatkowe -> Ustawienia Administratora (/CMD_ADMIN_SETTINGS) sekcja Bezpieczeństwo i opcja "Sprawdzanie właściciela domeny przy tworzeniu subdomen"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mega_88 no tak nie do końca o to chodzi. Opcja którą opisałeś spowoduje włączenie lub wyłączenie sprawdzania dla wszystkich domen a nie tylko dla wybranych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×