Skocz do zawartości
PytamPytam

Czy iframe spowalnia stonę (i pogarsza seo)?

Polecane posty

cześć 

 

mam w planach zrobienie strony na której swoje wybrane podróże "obrazowałbym" zdjęciami 360 z map google. Dodaje się to do wpisu oczywiście przez oframe, któreg kod pobiera się z map google dzięki ogólnie dostępnej funkcji. 

Czy ktoś z Was wie, czy jeśli każdy wpis na steronie będzie zawierał kilka tego tupu "embedowanych" zdjęć, czy nie wpłynie to 

a) na szybkość ładowania strony?

b) na pozycjonowanie strony?

Teoretycznie, na logikę, jeśli google samo generuje na mapach kody ifrae do udostępniania zdjęć na stronach www, to chyba nie wpływa to negratynie ani na pozycjonowanie, ani szybkość strony? 

Może ktoś z doświadczenia spotkał się już z tym tematem i może podpowiedzieć? 

 

tomek 

Edytowano przez PytamPytam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zgred. A jeśli przełożyć to na język zrozumiały dla laika a nie programisty? Przczytałem też artykuł linkowny w tym tekście, ale jest mocno techniczny. Czy dobrze rozumim z kontekstu, że podstrona zawierajaca ramkę (czyli kolejny link w stronie) nie jest indeksowana przez googe? Nawet jeśli ten link-iframe jest wygenerowany przez Google Maps?

T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IInaczej: ramki mogą być indeksowane w miare możliwości ale nie muszą :)

 

na razie są. i działają. ale nie ma sensu (ja nei znam takowego) żeby to wykorzystywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zgred napisał:

nie ma sensu (ja nei znam takowego) żeby to wykorzystywać.

Mi chodzi o pokazanie w street view w artykule miejsca o którym piszę.  Jak inaczej to zrobić bez ramek? I jeszcze jedno pytanie, które umknęło, wiesz może czy takie ramki z map spowalniają stronę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Tak moga spowalniać bo sięgasz do serwerów Google. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×