Skocz do zawartości
OWL

Problem przy ustawieniu ISPConfig + serwer DNS domeny

Polecane posty

Witam serdecznie mam ciężki problem i bardzo proszę o pomoc.

Na potrzebny moich stron WWW wykupiłem VPS
- Zainstalowałem według oficjalnych manuali ISPConfig 3
- Wykupiłem domenę na AZ.pl (tak wiem 1zł xD)

I zmagam się z pewnym problemem.
Mianowicie:

Dodałem do panelu nowego klienta, dodałem dla tego klienta stronę WWW (w polu domena wpisując (domena).pl),
wchodzę w zakładkę DNS, dodaję za pomocą kreatora strefę DNS (ns1.domena.pl, ns2.domena.pl),
wszystko powinno wydawać się OK,
natomiast jeśli wejdę w panel az.pl, użyję opcji "Przełącz na zewnętrzne serwery DNS",
wpisuję odpowiednio 3 "rekordy":
   - ns1.domena.pl
   - ns2.domena.pl
   - ip_serwera_VPS

Przy próbie zatwierdzenia pojawia się obszerny Error (załącznik).
Próbowałem różnych kombinacji i nwm, czy mam jakiś problem z pojmowaniem działania domena + własny serwer DNS i coś źle robię.

 

Bardzo proszę o pomoc, jeśli to konieczne podeślę Screenshoty z panelu ISPConfig3.
Jeśli byłby ktoś zdecydowany pomóc mogę zachęcić niewielkim napiwkiem :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie,
Kamil.

P.S.   dark-gaming.pl / ns1.dark-gaming.pl, ns1.dark-gaming.pl

Screenshot-2018-4-11 Odin® Automation.png

Edytowano przez OWL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

 Błąd wykzauje: "IP Address is required" - pisz do az.pl, bo nie ma możliwości wskazania IP widocznie w panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się podpiąć w pełni tę domenę pod usługę DNS w ISPConfig3, az.pl daje taką możliwość tylko poprzez BOK.

 

Mam natomiast kolejną prośbę, czy jest tutaj ktoś, kto za niewielka opłatą pomógłby mi w takim w miarę myślę podstawowym stopniu ogarnąć SUBDOMENY?

Mam taki problem, że po dodaniu certyfikatu (wygenerowanego za pomocą panelu) SSL obejmuje tylko jedną subdomenę: forum.domena.pl
Wszystkie pozostałe subdomeny przy próbie połączenia się z nimi wskazują na niepoprawny SSL.

Dodatkowo bardzo często wyrzuca mi Certyfikat z panelu i trzeba go tworzyć od nowa.

 

Bardzo prosił bym o pomoc, najchętniej chciałbym porozmawiać na TeamSpeaku/Telefon/GG.

Jeśli jest ktoś z dobrą duszą kto zgodziłby się pomóc to bardzo proszę o zostawienie chociaż taktycznej kropki w komentarzu, ew formy kontaktu na PW.
 

 

Z góry dziękuję!
Pozdrawiam, Kamil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×