Skocz do zawartości
TheArt

Szukam hostingu dla sklepu

Polecane posty

Cześć

Nie wiem czy to u mnie coś nie działa czy z forum cię się stało ale w dziale giełda i oferty firm hostingowych widzę tylko 3 wpisy. Trochę to dziwne.

Szukam hostingu który byłoby łatwo rozszerzyc wraz ze wzrostem potrzeb. Oglądałem teraz promocje na hekko i kei ale ceny przedłużenia są z kosmosu. Chciałbym przeznaczyć 50-100zl rocznie. 

Serwer ma obsługiwać kilka sklepów i parę stron statycznych.

Możecie coś polecić albo proszę o oferty usługodawców.

Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regulamin zabrania składania ofert na forum, ewentualnie możesz otrzymać oferty na PW.

Kwota 100 złotych brutto rocznie (czyli mniej więcej 8 złotych miesięcznie) na kilka sklepów i kilka stron statycznych, hmmm, moim zdaniem to za mało.

Ile produktów przewidujesz na te sklepy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze zabrania ale myślałem ze w giełdzie to nie obowiązuje i będą mogli sie zareklamować.

Produktów do 200szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy serwer jest inny, więc trudno powiedzieć czy te 200 produktów w bazie i kilka sklepów wytrzyma, musisz przetestować.

Jeśli jednak zależy CI bardziej na jakości i nie możesz sobie pozwolić na jakiekolwiek downy, wtedy ten budżet może być za mały, ale najlepiej przetestuj kilka firm i sam zobacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.04.2018 o 18:38, TheArt napisał:

Chciałbym przeznaczyć 50-100zl rocznie. 

Serwer ma obsługiwać kilka sklepów i parę stron statycznych.

Rozrzutny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to normalna cena którą łatwo można znaleźć nawet u dużych graczy, tu nie chodzi o ilość sklepów bo nie pod tym kątem kupuje się hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 100zł brutto dla wielu sklepów no cóż dobry deal w takim układzie (kto wie może tym razem jednak się udało) :)

Natomiast jeśli to klasyczny " polski hosting", to czekamy na posty:

- nie odpowiadają na maile

- */limity, 50 iops na ssd,  poukrywane w regulaminie, 300GB HDD ale jednak nie możesz tego i tamtego a jak przekroczysz , 1GH cpu to w rzeczywistości usypiany czas cpu na wątku HT , można by tak długo

- nie ma mojej kopii zapasowej

- "oszukali" i oczywiście afera na wykopkach :)

- i dziesiątki innych

No bo przecież wcale a wcale już takie sytuacje się nie zdarzały. Co może pójśc nie tak, napewno jestem wyjątkowy i mi się uda.

Skąd my to znamy ;)

p.s. a może to był poprostu wstęp do jakiejś szaptanki...ale coś nie poszło

 

 

 

 

Edytowano przez servizza
korekta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, TheArt napisał:

Hosting ma działać nie ważne co na nim będzie.

Wydaje mi się, że takie czasy firm typu BH już minęły, szukasz dobrej usługi, niestety to kosztuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej odwrotnie, teraz ma działać nie działa to jest setka innych i klienta nie obchodzi czy własciciel placze, co postawisz ma dzialac. Poza tym o co Wam chodzi, czyzbyscie sprzedawali wlasnie janusz hosty XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam pod jeden sklep. za 100 netto /rok będzie ok? 200-300 produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, iż nie masz dużo danych (na to wygląda) i ruch jest umiarkowany to bez problemu, wczejnieszy post dotyczył "wielu" sklepów o bliżej niekroślonej charakterystyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, CeeM napisał:

A ja szukam pod jeden sklep. za 100 netto /rok będzie ok? 200-300 produktów.

Za połowę tej kwoty spokojnie kupisz co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.02.2019 o 12:35, MateuszCODE napisał:

Bez problemu znajdziesz w miarę ok. usługę, przy małej ilości danych budżet jest wystarczający. Pamiętaj aby nie łapać się na promocję 1zł pierwszy rok bo przyjdzie ci faktura w następnym roku na 700zł

Wiesz co, obecny hosting nie daje rady przy 20 produktach a płace 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CeeM napisał:

Wiesz co, obecny hosting nie daje rady przy 20 produktach a płace 100zł.

Każdy serwer jest inny, nawet pakiety o podobnych parametrach będą się znacznie różnić w innych firmach. Tak szczerze to za 100 PLN niewiele dostaniesz (podziel to przez 12, to zobaczysz ile to kosztuje miesięcznie), powinna utrzymać zwykłą stronę, pocztę itp. Pod sklep to się szuka coś bardziej droższego, niezawodnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, CeeM napisał:

Czyli trzeba przejść na 100zł/msc?

Nie wiem jakie obciążenie generuje Twój sklep, 20 produktów i serwer nie wytrzymuje tego, trochę dziwne. Trudno to ocenić nie znając podstawowych parametrów serwera na którym jest Twoje konto czy też jego konfiguracji, napisz PW i podaj mi więcej informacji. Być może to nie jest wina hostingu, a błędnej konfiguracji Twojego sklepu, powodów może być 1000 lub wiecej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.04.2018 o 11:52, TTL napisał:

Regulamin zabrania składania ofert na forum, ewentualnie możesz otrzymać oferty na PW.

Kwota 100 złotych brutto rocznie (czyli mniej więcej 8 złotych miesięcznie) na kilka sklepów i kilka stron statycznych, hmmm, moim zdaniem to za mało.

Ile produktów przewidujesz na te sklepy?

 

Ciekawe , czy jest jakieś ograniczenie co do ilości  sklepów pod jednym hostingiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od firmy i jej oferty, dla przykładu my ferujemy nielimitowany hosting i nie ma u nas takich limitów, jedyny limit to wielkość bazy danych dla każdej ze stron.

Ten temat jest już dość stary tak na marginesie.

Zapraszam na PW jeśli jesteś zainteresowany ewntualnym testem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy serwer jest inny, więc bez testów niewiele można powiedzieć, mogę Ci przygotować konto testowe na naszych serwerach, napisz pw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×