Skocz do zawartości
spetial

Certyfikat SSL, Domena z OVH

Polecane posty

Witam serdecznie,

Mam takie pytanie odnośnie dodania certyfikatu SSL na OVH, posiadam tam domenę i postanowiłem dodać darmowy certyfikat SSL  (głównie ze względu na to, żeby się czegoś nauczyć). Wszystko fajnie zlecenie przyjęte, dostałem maila z instrukcjami:

Zlecili Państwo dodanie domeny www.mojadomena... do usługi SSL Gateway.

W celu aktywacji usługi i dokończenia zamówienia, należy zmienić dwa 
poniższe wpisy DNS w strefie DNS Państwa domeny. 
Dzięki temu ruch zostanie przekierowany na usługę SSL Gateway w ciągu 3 dni:

- Wpis DNS: www.mojadomena...
- Nowe IPv6 (pole AAAA): 2101:4110:212:110:92:335:628:xx  
- Nowe IPv4 (pole A): 11.144.168.xx

Po wprowadzeniu zmian będziemy mogli wygenerować certyfikat SSL.

ale nie rozumiem jednej rzeczy: w "Strefa DNS" mam już wpis przy polu A i tam jest podany adres IP mojego VPS więc jak zmienię ten wpis to logicznie rzecz biorąc moja domena nie będzie przekierowywana na mój serwer. Chyba, że mam dodać dwa nowe wpisy? ale wyraźnie w mailu jest napisane "zmienić"

Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,
widzę, że nikt nic nie wie na ten temat ale zrobiłem tak jak OVH polecał, strona zadziałała, certyfikat działa, kłódka jest -pełny wypas ale mój serwer Teamspeak przestał się łączyć po domenie, muszę używać numeru IP  :( Napisałem do OVH ale oni widocznie nie udzielają supportu na darmowe usługi.

Szanowni Państwo,
dziękuję za wiadomość.
Wsparcie techniczne dla usługi SSL Gateway Free jest świadczone jedynie poprzez OVH community pod adresem: https://community.ovh.com/

Mam dostęp do panelu pod takim adresem: https://www.ovh.com/manager/sunrise/sslGateway/index.html#/sslGateway gdzie wszystko jest po francusku :blink: ale tak na chłopski rozum można się czegoś domyślić, mam tam zakładkę Servers gdzie jest adres mojego VPSa Port (80) State (ok). Na dole mogę dodać serwer ale opcja jest niedostępna, nie mogę kliknąć. Jedyne co byłoby możliwe to zmiana aktualnego serwera i portu, gdybym zmienił port na ten od TS3 pewnie by poszło ale wtedy chyba strona będzie leżeć!?  

Miał ktoś już do czynienia z OVH i tym ich darmowym certyfikatem i pomógłby coś?

W załączniku screenshoot z tego panelu.ser.thumb.JPG.5d3f16abafb219bc569363dd6685859c.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany z moją pomocą, nie było możliwości dodania kolejnego portu, więc dodanie subdomeny pomogło i serwer Teamspeak oraz sama domena działają poprawnie
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam (chyba) podobny problem...

chciałbym uruchomić SSL na domenie która jest w ovh, jednak w konfiguracji hostingu jeśli chcę zamówić darmowy certyfikat wyrzuca mi komunikat:

Wystąpił błąd podczas zamawiania certyfikatu SSL. (No attached domain with ssl enabled or no attached domain that redirect on hosting IPs, please use hosting IPs in your domain zone)

teraz czytam, że jest jakaś usługa SSL Gateway. Czy dobrze rozumiem, że trzeba najpierw to uruchomić?

Czy możliwe jest korzystanie z tego darmowego certyfikatu z ovh, z domeną w ovh, a hosting mając w innej firmie? Czy też musi być w ovh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mysmo napisał:

Mam (chyba) podobny problem...

chciałbym uruchomić SSL na domenie która jest w ovh, jednak w konfiguracji hostingu jeśli chcę zamówić darmowy certyfikat wyrzuca mi komunikat:

Wystąpił błąd podczas zamawiania certyfikatu SSL. (No attached domain with ssl enabled or no attached domain that redirect on hosting IPs, please use hosting IPs in your domain zone)

teraz czytam, że jest jakaś usługa SSL Gateway. Czy dobrze rozumiem, że trzeba najpierw to uruchomić?

Czy możliwe jest korzystanie z tego darmowego certyfikatu z ovh, z domeną w ovh, a hosting mając w innej firmie? Czy też musi być w ovh?

nowy problem - nowy temat. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2018 o 20:57, mysmo napisał:
Cytat

 

Czy możliwe jest korzystanie z tego darmowego certyfikatu z ovh, z domeną w ovh, a hosting mając w innej firmie? Czy też musi być w ovh?

 

"

Czy można pobrać certyfikat SSL i zainstalować go na zewnętrznym hostingu?

Nie, certyfikat SSL OVH działa tylko w infrastrukturze OVH.

"
więc działa on jedynie z hostingiem w firmie OVH

więcej pod adresem
https://www.ovh.pl/ssl/faq.xml


Pozdrawiam :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa, działa, rozszerzenie tematu tu:

https://www.webhostingtalk.pl/topic/58352-darmowy-ssl-w-ovh/

 

Właśnie to mnie odrzuca w OVH - nieaktualne treści w poradnikach i błędne linki do nich w ich własnych powiadomieniach, komunikaty raz po francusku, raz po polsku itd.

A to FAQ to chyba nie dotyczy tej usługi SSL Getway.

Edytowano przez mysmo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×