Skocz do zawartości
  • 0
kamild1996

Oktawave - po paru dniach bycia offline, serwer już nie wstaje

Pytanie

Nie wiem dokładnie, co się stało. Instalowałem parę pierdół przez apt-get na Debianie (głównie OpenJRE...), wrzuciłem parę plików do /home/, jak skończyłem to wyłączyłem maszynę. Parę dni później próbuję ją uruchomić, a tu niespodzianka:

post-21348-0-77483000-1521374486_thumb.png

(wybaczcie, że w formie screena, ale te logi wziąlem z webowej konsoli, z której nie wiem czy da się kopiować tekst)

 

Nie wiem dokładnie, co się stało, z tego co widzę to system nie mógł zamontować niektórych partycji, przez co system zatrzymał się na powłoce busyboxa.

Skontaktowałem się z Oktawave, stwierdzili że z ich strony wszystko w porządku. A ja z kolei nie robiłem niczego, co mogłoby tak rozkraczyć system...

 

Jest to coś, o co powinienem walczyć z supportem hostingu, czy jest to jednak do naprawienia przeze mnie? Mam parę danych, których wolałbym nie stracić..

Udostępnij ten post


Link to postu

2 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

Odpal rescue/live i zobacz co dokładnie stało się z twoimi partycjami/dyskami na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Chyba faktycznie to coś z systemem było nie tak... Uruchomiłem SystemRescueCD, uruchomiłem fsck na /dev/mapper/oktawave_Vg-main, znalazł parę błędów i naprawił (głównie journal). Restart maszyny i system wstał...

Tylko teraz pytanie - dlaczego to się stało? System zawsze wyłączam komendą poweroff, więc to chyba nie przez niepoprawne zamknięcie systemu? Przejrzę jeszcze logi, może coś tam będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×