Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie mam pewien problem.

 

Mam 3 serwery Dell R610, wszystkie w identycznej konfiguracji sprzętowej.

 

Przyszedł czas na modernizacje, wsadziłem do niech 18 identycznych dysków SSD Adata 240 GB

 

Jeden z serwerów przyjął je bez gadania pozostałe 2 serwery wywalają błąd E1810, mimo że dyski nowe, i ustawione w wszystkich 3 maszynach tak samo.

 

Jedyna różnica to to że w tej maszynie co przyjeła dyski ssd jest starszy firmware Perc i starszy bios maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Kontroler to pewnie PERC 6/i.

Właśnie od aktualizacji firmware należy zacząć.

Swoją drogą jeśli nie teraz to kiedy - później w środowisku produkcyjnym może być z tym problem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj

Kontroler to pewnie PERC 6/i.

Właśnie od aktualizacji firmware należy zacząć.

Swoją drogą jeśli nie teraz to kiedy - później w środowisku produkcyjnym może być z tym problem.

 

No tak, tylko problem polega na tym że ten z starszym firmware nie ma żadnego problemu, a za to problem jest z tymi 2 co maja nowsze firmware

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dell w tym kontrolerze nie blokował przypadkiem dysków spoza listy wskazanych ale osobiście bym zaryzykował na jednym aktualizację.

Ponadto miej na uwadze, że ten kontroler obsługuje tylko SATA II więc przepustowość dysków SSD będzie mocno ograniczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepustowość może i ogranicza ale IOPS już nie, a na tych maszynach stoi VMware ESXI

 

Powalczę jeszcze i dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że, serwer kaprysi co do dysków, wsadziłem dyski ADATA, i problem się rozwiązał, ale tak czy siak Perc6/i to strasznie powolne bydle jest. aktualnie czekam na h700 zobaczymy jak się będzie sprawował z dyskami SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Jeżeli chodzi o serwery to najlepiej stosować SASy albo Intelowskie SSDki w (i)SCSI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Koniecznie w RAID i jako iSCSI jeżeli chcesz zrobić dużą macierz. 
Ponadto jeszcze zauważ, że R610 z tego co pamiętam ma wbudowany kontroler RAID (hardware'owy). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Per6/i jest kontrolerem hardwarowym, ale dosyć starym i mało wydajnym. do wirtualizacji używam ISCSI i serwera HP z 25 zatokami 2,5" z sprzętowym kontrolerem. aktualnie przechodzę na eth 10Gb. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×