Skocz do zawartości
marcpol

Stosunek treści do kodu

Polecane posty

Cześć,

 

zrobiłem niedawno stronę, staram się ją zoptymalizować i obecnie została mi tylko jedna poprawka - stosunek treści do kodu.

 

Aktualnie wynosi on od 4 do 6% w zależności od narzędzia którym dokonuję pomiaru. W Internecie można przeczytać, że powinien wynosić powyżej 15%. Zastanawiam się nad tym, czy ma to znaczenie w pozycjonowaniu strony.

 

Mam dużo treści, ale nie na stronie głównej, nie chciałbym tego zmieniać, bo popsuje mi to stronę wizualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HTML Ratio ma znaczenie w pozycjonowaniu treścią, natomiast z drugiej strony nie warto wciskać na siłę tego tekstu jeśli nie ma takiej potrzeby. W tej chwili na stronie głównej posiadam HTML Ratio na poziomie 17% z tym że spora ilość tekstów na mojej stronie głównej wynika właśnie z takiej potrzeby.

 

Z drugiej strony Google podchodzi do każdego serwisu indywidualnie. Chodzi mi o to, że jeśli w Twoim przypadku HTML Ratio na stronie głównej jest za niski, to ten fakt nie będzie miał przełożenia na ogólną ocenę autorytetu strony przez Google. Jedynie może gorzej się pozycjonować SG.

Jeśli jest tak jak mówisz, że pozostałe zasoby witryny są dobrze opisane, to jak najbardziej masz szansę osiągnąć dobre pozycje w wyszukiwarce.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę przede wszystkim na to, czy masz jakiś zbędny kod HTML, którego możesz się pozbyć np. przez przeniesienie go do pliku CSS. Może masz niepotrzebne komentarze albo białe znaki. Czasem to kwestia kilku detali, które w miarę prosty sposób da się poprawić i wpłynąć pozytywnie na czas ładowania strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jeśli chodzi o HTML to postaraj się odchudzić kod jak najbardziej - jeśli używasz np. WordPressa to możesz nawet użyć pluginu Autoptimize. Co do treści to najważniejsze nagłówki i chociaż kilka zdań gdzie przemycisz słowa kluczowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podobno html to kwestia layoutu i G. na to nie patrzy ;) chyba że mówimy o czasie ładowania i zbędnym kodzie js, html etc.. ale to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2018 o 10:49, SEOwiedzacy.pl napisał:

HTML Ratio ma znaczenie w pozycjonowaniu treścią,

 

 

 

Jakies dowody na tę tezę? Bo ja nei zauważyłem takiej korealcji. Googlersi tez nie.

Edytowano przez zgred (zobacz historię edycji)
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×