Skocz do zawartości
madej

Połączone wątki: Pliki na 1 serwerze, baza danych na innym serwerze i problem z serwerem w nazwa.pl

Polecane posty

Witam,

czy testował ktoś takie rozwiązania oraz jakie mają ograniczenia. Czyli chciałbym postawić sklep na 1 serwerze czyli pliki wykonywalne w PHP, a baza danych na innym. Czy to wpłynie na odciążenie maszyny? Czy ma ktoś z tym jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pomiędzy bazą a aplikacją masz słabe łącze, to aplikacja może działać wolno.

 

Chcesz to robić na VPS czy dedykach? U jakiego dostawcy? Może da się wziąć bazę jako usługę?

Edytowano przez Bartosz Z (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na VPS np. nazwa.pl

Obecnie próbuję rozwiązać problem przeciążonej PS - ok 2 tyś produktów x każdy w kilku rozmiarach i kolorach co daje kilkanaście tyś. kombinacji. Rozważam przetestowanie rozwiązania.

1. vps pliki wykonywalne w PHP

2. vps na serwer multimediów

3. vps na serwer mysql

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli obliczenia, storage, baza - do tego w sumie się dąży, bo łatwo to skalować i jest bezpieczne.

Dodatkowo instancje obliczeniowe mógłbyś częściowo gasić na noc.

 

Odezwij się proszę na wiadomość prywatną, chętnie Ci pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamykam temat.

 

Napisałem użytkownikowi "madej" 15 stycznia 2018 prywatną wiadomość chcąc wyjaśnić jakiej usługi w nazwa.pl dotyczy problem. Do dnia dzisiejszego nie doczekałem się odpowiedzi. Traktuję temat jako kolejny przypadek czarnego PR. W ten sposób można napisać wszystko o każdym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że

 

P-e-T-e-R

 

imputuje mi jakieś bzdury i nie pozwala się odnieść to opisze sytuację dalej.

 

1sza część wątku tutaj http://www.webhostingtalk.pl/topic/57926-pliki-na-1-serwerze-baza-danych-na-innym-serwerze/

 

No więc nie działało mi to rozwiązanie - na 1 serwerze baza na 2gim pliki, nie działał też dobrze serwer mediów - zatem pozostałem na 1 serwerze nazwa.pl zwanym Active Cloud PRO.

Mimo, że była to domena testowa - czyli sklep PS na który nie wchodzili użytkownicy to serwer został zablokowany przez nazwa.pl mimo, że nie przekroczyłem parametrów serwera oraz nie naruszyłem żadnego pkt. regulaminu. Obsługa oczywiście mi wmawiała, że tak - natomiast nie potrafili wskazać konkretnego punktu i koniec końców po kilku dniach włączyli usługę - jednak już przeniosłem się do innego operatora.

nie wyobrażam sobie sytuacji, że posiadam aktywną usługę którą jest częścią biznesu i nagle ta usługa zostaje wyłączona bo jakiś admin ma takie widizmisie. Wniosek jest taki, że nazwa.pl to hosting dla mikrostron html i to o małej ilości odwiedzin.

 

Dramat!

 

 

 

 

 

Edytowano przez madej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się madej że odpowiedziałeś na wiadomość. Do dzisiaj nie mam odpowiedzi na moją wiadomość PW z 15.01.2018: "Napisz mi nazwę bazy z którą masz problem. Chcę zobaczyć na czym on polega. Na tak mocnym sprzęcie na jakim teraz pracują te bazy z dyskami NVMe mam podejrzenia że problem leży gdzie indziej.". Gdybyś napisał do mnie to pewnie problem został by szybko wyjaśniony.

 

Połączyłem wątek który otworzyłeś z pierwszym który założyłeś i odblokowałem go do dyskusji.

 

Nadal chcę zweryfikować tą sytuację. Skoro teraz szybko odpisujesz to napisz wreszcie identyfikator usługi której dotyczył problem abym mógł zweryfikować sposób wykorzystania tej usługi. Możesz to zrobić tutaj, albo na PW. Odpiszę szczegóły tam gdzie zdecydujesz się wyjaśnić ten problem. Zarówno Tobie, jak i w szczególności mnie jako właścicielowi nazwa.pl zależy na zbadaniu jakości działania usług w nazwa.pl, jak i weryfikacji pracy pracowników nazwa.pl.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz weryfikować. Zablokowali mi usługę i nie wyobrażam sobie tej sytuacji na właściwej aplikacji gdzie wydajemy kilka - kilkanaście tyś zł na miesiąc na promocje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wylałeś wiadro pomyj na moją firmę. Pozwól że to zweryfikuję i wyciągnę wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciągniesz wniosków, ponieważ jak widzę po wpisach w sieci jest tego sporo. Przeniosłem tę aplikację - zwykły sklep PS 1.7 do KEI.pl i mirror na wypadek awarii do Linuxpl.com - sklep z obciążeniem działa bez żadnego problemu.

 

ID korespondencji - [bTU-HIEMO-383]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie na pewno spoko jeżeli masz dzy ruch na serwerze. Wtedy odciazysz serwer na pewno bo azpytania beda szły na drugi ale musisz miec dobre połączenie (najlepiej lokalne) miedzy serwerami zeby nie czekać na dane kilkanaście sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to sie nazywa klaster serwerowy i mozna go rozbijac jeszcze bardziej na master oraz slave
mozesz zrobic serwer, którzy przetwarza php, a inny wyświetla front (cos jak cloudflare) itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×