Skocz do zawartości
Tomkos

Pomoc w wyborze serwera

Polecane posty

Poszukuję hostingu od połowy marca dla mojego startupu. Chcę na nim uruchomić:

- dwie instancje rest API w .NET core, w początkowej fazie usługi mogą chodzić na tej samej instancji - ma to mi ułatwić wdrażanie nowych wersji. Pojedyncze API przy ok 100 req/s wciąga ok 20% mocy i7 (laptop) i mniej niż 300mb ramu - zanim dojdę do takich wartości produkcyjnie pewnie trochę minie.

- jedną bazę postgres, również nie dużą, myślę że 3gb ramu starczy na długo aby upchać wszystkie informacje w ramie.

- HAProxy jako load balancer dla 2 API i jedyne okno na świat serwera.

 

Oczekiwałbym:

- dysku SSD, będę na nim przechowywał avatary użytkowników + dane z bazy

- procesora który udźwignie wszystko na jednej wirtualce

- w miarę bezproblemowego skalowania, zarówno horyzontalnie jak i możliwości w miarę szybkiego wyniesienia bazy na innego vps tego samego operatora)

- rozsądnej ceny, na start chciałbym przeznaczać max 50zl/miesiąc - w tym nie oczekuję super wydajności, chce aby było wystarczająco na start

- opcjonalnie - ochrony ddos, w tym że mogę ją zastąpić cloudflare w darmowym pakiecie

 

 

Nie ukrywam, że najbardziej pasowałaby mi chmura, jednak skomplikowane cenniki i duże koszty wyliczone przez kalkulatory kosztów powodują u mnie wybór vps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie horyzontalne zapewni Ci tylko chmura. Nie miałeś na myśli skalowania pionowego/wertykalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×