Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie,

 

zakupiłem serwer VPS od sldc.eu i mam kilka pytań:

 

-chyba trochę naknociłem przy próbie instalacji CentOS Web Panel i w plikach mam trochę bałaganu. Czy istnieje możliwość przywrócenia czystej instalacji CentOS na serwerze?

 

-CentOS Web Panel teoretycznie zainstalował się poprawnie, ale przy próbie wejścia do panelu

http://Ip-adress:2030/

dostaję błąd

404 Not found

 

, ale jeśli wpiszę

http://Ip-adress/

dostaję komunikat

"It Works!"

 

 

-jak mogę skonfigurować połączenie VPN na tym serwerze

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam! :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zacznijmy od tego że kupno VPS'a na sldc.eu to był błąd.
Po drugie ewidentnie gdzieś skopałeś instalację web panela.
Po trzecie możliwość reinstalacji powinieneś znaleźć w panelu SolusVM.
Po czwarte jeśli jest to OpenVZ to raczej nie postawisz sobie VPN'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

 

Mógłbyś mi rozwinąć 1pkt. twojej odpowiedzi?

 

Tak myślałem, ale póki co SolusVM dodał mnie do czarnej listy i nie mogę się zalogować czekam na odpowiedź od supportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o VPN na OpenVZ, warto się upewnić, czy operator nie umożliwia aktywacji modułów tun/tap koniecznych do korzystania z tego typu rozwiązań.

Między innymi przez tego typu ograniczenia, zaleca się korzystanie z serwerów z pełną wirtualizacją (np. kvm), gdzie używanie takich przywilejów jak VPN nie jest problematyczne.

Ciekawą i przydatną funkcją, np. w Twoim przypadku, może być możliwość przywrócenia serwera do stanu wcześniejszego jeśli coś "sknocisz" ;-) - sprawdź czy operator u którego planujesz się zamówić udostępnia taką funkcjonalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o VPN na OpenVZ, warto się upewnić, czy operator nie umożliwia aktywacji modułów tun/tap koniecznych do korzystania z tego typu rozwiązań.

 

Dlatego napisałem "raczej".

 

Swoją drogą wiesz może czy aktywacja tun/tap ma jakiś wpływ na wydajność połączenia lub samego kontenera? Nigdy nie miałem potrzeby z tego korzystać a jestem ciekaw,

Edytowano przez Vescer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego napisałem "raczej".

 

Swoją drogą wiesz może czy ma to jakiś wpływ na wydajność połączenia lub samego kontenera? Nigdy nie miałem potrzeby z tego korzystać więc jestem ciekaw,

Mówisz o aktywacji tun/tap na OpenVZ? Z własnego doświadczenia - nie odnotowałem żadnych różnic, choć ogólnie temat wydajności na OpenVZ jest raczej kiepskim tematem do dyskusji ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda ale wydajność na OpenVZ w głównej mierze zależy od usługodawcy.

Aktualnie na drobnych testach mam jeden serwer OpenVZ za 1,62$ miesięcznie i właśnie mam możliwość aktywacji tun/tap a nie chcę go już restartować bo głównie potrzebuje wyniku SLA. Także dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×