Skocz do zawartości
Tramp

Wordpress - wkradl mi sie gdzies jakis malware - spystealth

Polecane posty

Witam,

 

Potrzebuje pomocy od bardziej doświadczonych.

Lata temu postawiłem sobie swoją stronę firmową na wordpressie i co jakiś czas tylko przeprowadzałem aktualizacje wtyczek i samego wordpressa

 

A dzisiaj sobie patrzę i wkradł mi się gdzieś do kodu albo nie wiem gdzie jakiś malware, który przekierowuje wszystko na jakas strone szpiegowskiego oprogramowania

 

Jak np. wpisze sie w google:

maj-dent spy lub maj-dent.pl spy

 

To wyskakuje pelno stron z mojej strony z przekierowaniem od razu na jakieś www.spystealth.com

 

i cały google o mojej stronie jest tym przepełniony

 

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=euVyWtGII46P0gWs95bQBA&q=maj-dent+spy&oq=maj-dent+spy&gs_l=psy-ab.3...768.3620.0.4647.12.12.0.0.0.0.155.1462.1j11.12.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.11.1362...0j0i30k1j0i22i30k1j33i160k1.0.mrZqDkYkWrg

 

Ktoś spotkał się może z czymś takim i wie gdzie szukać rozwiązania?

Staram się gdzieś coś w kodzie PHP odnaleźć ale nic narazie nadzwyczajnego nie widzę

 

Z góry dziękuję

post-1384-0-94268900-1517480000_thumb.png

Edytowano przez Tramp (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj taki złośliwy kod infekuje większość plików wordpressa, wtyczek, szablony. Wgrywa swoje pliki głęboko nawet w foldery mediów.
Jedyna opcja to usunięcie wszystkich plików wordpressa i nadpisanie czystymi, sprawdzenie wtyczek (a najlepiej je usunąć i przeinstalować), sprawdzenie całego szablonu. Zmienia też .htaccess.

Są wtyczki do WP które skanują Ci wszystkie pliki i pokazują w których jest zainfekowany kod (albo prawdopodobnie zainfekowany - czasem pokaze "normalne" pliki ,które wykorzystują specyficzne funkcje traktowane jako malware.)

 

Jeśli nie możesz sobie poradzić z problemem napisz na PW.

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

120 PLN, 1 dzień roboczy, 40 PLN / roboczogodzina, chętnie podejmę się zadania usunięcia wirusa, aktualizacji i zabezpieczenia CMS WordPress / Poznań, faktura VAT, ponad 10 lat doświadczenia, profesjonalne doradztwo, gwarancja oraz wsparcie przez 12 miesięcy, hosting pierwszy rok gratis potem 90 PLN / rok - koszt zależny od wielkości strony internetowej i obciążenia, archiwizacja danych przed, zabezpieczenie przed podstawowymi atakami i wirusami ( 5G BLACKLIST/FIREWALL, Wordfence ), ochrona logowania / brute force ( Loginizer ), zabezpieczenie przed spamem ( Akismet ), codzienna archiwizacja danych ( BackUpWordPress ), monitoring, WordPress / Responsive Developer, więcej informacji irebu.pl/usuwanie-wirusow, zapraszam do kontaktu, tel.: (+48) 579 066 987, e-mail: biuro@irebu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem pomóc, więcej informacji o usuwaniu wirusów znajdziesz u mnie na blogu, zapraszam do kontaktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×