Skocz do zawartości
UserMuser

Utworzenie darmowych subdomen?

Polecane posty

Witam bardzo,

Czy znacie może serwisy, które umożliwiają za darmo utworzenie subdomeny? Np cba.pl takie coś umożliwa np. example.cba.pl, ale chodzi o takie serwisy pod które będę mógł przypisać adres mojego serwera VPS do subdomeny. Dziękuję za pomoc.

 

//W razie czego mam domenę z .tk, ale niestety niektóre serwisy przy rejestracji jej nie trawią a potrzebuję ich pod serwer poczty.

Edytowano przez UserMuser (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed dziesięciu - kilkunastu laty takie serwisy były bardzo popularne i było ich sporo (xt.pl, bee.pl, uni.cc, co.cc - to kilka najbardziej znanych), lecz nie ma po nich śladu.

 

Obecnie jedyny jaki znam to freedns.afraid.org - istnieje już dość długo, jest tam wiele domen będących czy to w gestii samego właściciela serwisu czy to innych użytkowników, którzy w zamian za darmowy serwis DNS udostępniają możliwość tworzenia subdomen. Musisz brać pod uwagę, że domeny od użytkowników mogą zniknąć w każdej chwili. Te od właściciela serwisu są jakoś tam przez niego gwarantowane, serwis istnieje wiele lat, utrzymał się najdłużej ze wszystkich, ale też żadnej 100-procentowej gwarancji tego, że przez kolejną dekadę będzie to działać bez zmian nie masz.

 

A subdomeny od firm hostingowych są zazwyczaj przypisane tylko do serwerów danego hostingu i z reguły nie da się ich przypisać nigdzie na zewnątrz.

 

.tk ma złą reputację nie tylko ze względu na wykorzystywanie tych domen do nadużyć, ale i ze względu na to, że popularne domeny serwis potrafi po jakimś czasie nagle i bez słowa przejmować i każe sobie za nie słono płacić.

 

Jeśli masz zamiar prowadzić jakiś poważny i wieloletni projekt, to chyba najrozsądniej będzie wesprzeć się zwyczajną, płatną domeną - choćby najtańszą z jakąś "dziwną" końcówką, albo regionalne "pl-ki" (patrz na koszt przedłużenia, a nie jakąś promocyjną cenę pierwszego roku). Z hostingów, serwerów poczty itd. itp. również osobiście korzystam darmowych, jednak domeny mam "swoje", w ten sposób mam zapewnioną ciągłość swoich projektów, nawet jeśli któryś darmowy usługodawca zniknie. Gdyby zniknęła domena - nie ma ciągłości.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję subdomeny, dlatego że piszę program automatyzujący pewne czynności w różnych serwisach. VPS mam i na nim pocztę. Aktualnie mam do serwera poczty przypisaną domenę .tk, lecz z niektórych serwisów przychodzi mail dopiero po jakichś kilkunastu minutach albo przy rejestracji w serwisach wypierają się obsługiwania darmowych domen tj. .tk .ml itd. z czego nie można zarejestrować konta. Najrozsądniej będzie chyba kupić kilka domen globalnych. Obadam jeszcze ten serwis dzięki wielkie za wspomnienie o nim!

 

Dziękuję wam za odpowiedzi.

 

//EDIT

Serwis freedns.afraid.org jest strzałem w dziesiątkę! Bardzo dziękuję za pomoc w tym temacie :D!

Edytowano przez UserMuser (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×