Skocz do zawartości
krychu_m

Problem trudny do uchwycenia.

Polecane posty

Witajcie.

 

Od czasu do czasu zdarza mi się bardzo irytujący problem i ciekawi mnie jak sobie z takimi problemami radzicie. Załóżmy, że tworze jakiś plik.html, który wygląda mniej więcej tak

<html>
<head>
     Jakiś tam nagłówek
     jquery, bootstrap i jakieś inne biblioteki
</head>
<body>
jakaś tam zawartość strony
<form>
<input type="checkbox" id="aktywny" class="form-check-input" checked><label class="form-check-label" for="aktywny">Czy ma być aktywny?</label>
</form>
jakaś tam zawartość strony po form
</body>
</html>

I po wyświetleniu tego pliku w przeglądarce, okazuje się, że input mimo że ma checked, wcale zaznaczony nie jest. Pierwsza myśl jest taka, że gdzieś w javascript jest błąd i wyłącza ten "checked", ponieważ nie mogę sobie uzmysłowić gdzie ten błąd jest wyłączam całą zawartość javascript w head, czyli wszystkie jquery, bootstrapy i inne - nieskutecznie. Z desperacji usuwam też wszystko przed <form> i po <form>, także bezskutecznie. Pomyślałem więc - a może wkradło się jakieś dziwne znaczysko w linię i powoduje, że przeglądarka głupieje. Kopiuje linię gdzie jest input i w nowej lini zmieniam id na powiedzmy "aktywny2", jeśli jest znaczysko to "aktywny2" też nie będzie zaznaczony, ale okazuje się, że "aktywny" nie jest a "aktywny2" jest zaznaczony. No to co usuwam aktywny i po uruchomieniu okazuje się że "aktywny2" prawidłowo jest zaznaczony, ale po usunięciu z id 2 ("aktywny2" na "aktywny") już o dziwo nie jest zaznaczony HAHAHA (zgłupłem). Kombinowałem tak chyba z godzinę na różne dziwne sposoby, aż w końcu postanowiłem zapisać plik.html jako plik2.html i okazało się, że po uruchomieniu plik2.html wszystko jest cacy. Usunąłem więc plik.html a plik2.html przemianowałem na plik.html i w ten sposób rozwiązałem problem, ale straciłem niepotrzebnie czas na ten błąd a nawet nie umiem powiedzieć co było nie tak. Zastanawiam się czy wy też miewacie problemy podobnej natury i jak sobie z nimi radzicie. Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×