Skocz do zawartości

Polecane posty

Czy ktoś przerabiał wypowiedzenie umowy z nazwa.pl
Wcześniej dostałem ostrzeżenia że nadużywam cpu serwera.
Kontaktowałem się i prosiłem o radę jak rozwiązać ten problem.
Zabezpieczyłem wszystkie najważniejsze serwisy pluginem do cache ale mimo wszystko to nie pomogło i nazwa.pl chce wypowiedzieć mi umowę.
To tak pokrótce.

Zainstalowanych mam 20-30 serwisów wordpress
Usługa hostingowa ActivePro

Co powinienem teraz zrobić?

Treść maila:

"Witam,

zgodnie z treścią wezwania do zaprzestania naruszeń z dnia 06.04.2017, w związku z niezastosowaniem się przez Państwa do tego wezwania informuję, że z dniem 10.04.2017 zostaje wypowiedziana Państwu umowa na serwer Active Pro o identyfikatorze xxxxxxxxxxxxx.nazwa.pl na podstawie pkt. XI.2 Ogólnych Warunków Umów.

W związku z tym w dniu jutrzejszym usługa serwera zostanie zablokowana a kwota za niewykorzystany okres abonamentowy usługi zwrócona na konto nadpłat w Państwa Panelu Klienta."


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patryku jeżeli masz problem z obciążeniem CPU na obecnym serwerze i została CI wypowiedzenia umowa to zerknij na naszą propozycje:

 

https://webh.pl/hosting

 

Co nas wyróżnia:
- bardzo duże zasoby podstawowe: 1 vCPU i 2 GB ramu
- gwarantowana burst do 6 vCPU i 8 GB ramu przez 72 godziny w ciągu miesiąca
- backup co 1 godzinę przechowywany 21 dni wstecz
- 100% SSD, wszystkie dane są zlokalizowane na dyskach SSD lub PCIe SSD (mysql)
- samodzielne zarządzanie modułami i zmiennymi php
- architektura chmurowa (niezależne nody pod www, mail, panel, backup, dns, itp)
To hosting stworzony do dużych obciążeń :).
Pozdrawiam,
Kamil
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Przenosisz się do innej firmy która ma określone limity i tyle. Nazwa.pl nadaje się do wizytówek w HTML + CSS gdzie zagląda kilkanaście osób dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczyłem wszystkie najważniejsze serwisy pluginem do cache ale mimo wszystko to nie pomogło

Nazwy nie bronie, ale powinieneś zabezpieczyć WSZYSTKIE wordpressy a nie najważniejsze, i chyba nie mówimy tu o zabezpieczeniu pluginem cache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwy nie bronie, ale powinieneś zabezpieczyć WSZYSTKIE wordpressy a nie najważniejsze, i chyba nie mówimy tu o zabezpieczeniu pluginem cache.

Wordpressy mam zabezpieczone, do cache użyłem WP SUPER CACHE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukujemy hostingu:
- max 1 TB pojemności
- największe obciążenie procesora generuje owncloud
- transfery zgodnie z poniższym zrzutem

Aktualnie posiadamy konto Active Cloud Max za 1400 zł / rok.

Czy da się znaleźć coś tańszego? Może pomyśleć o jakimś VPSie?


pojemnosc.JPG


transfer.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS z takim HDD nie dostaniesz, serwer dedykowany pozostaje, ale z 200 zł musisz dorzucić, + admin za konfiguracje jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy , wiec wyjdzie ci z 1500 zł/brutto za sam serwer rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy te transfery oraz pojemność kwalifikują mnie jako dużego/średniego/małego usera?
A może lepiej pomyśleć o dedykowanej maszynie/VPSie lokalnie w biurze jak mam światłowód 50/50 Mbit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może lepiej pomyśleć o dedykowanej maszynie/VPSie lokalnie w biurze jak mam światłowód 50/50 Mbit?

Oblicz sobie koszt prądu , drożej wyjdzie niż serwer np : w OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblicz sobie koszt prądu , drożej wyjdzie niż serwer np : w OVH.

Mam w szafie Della R710, który i tak jest włączony 24h,

a jego dwa procesory raczej się nudzą ;)

 

Tylko czy łącze 50/50 wystarczy do obsługi ruchu 250-300GB / msc

A może wystarczy tu 20/20 Mb/s

esxi.JPG

Edytowano przez monster_ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co bawić w hostowanie tego pod biurkiem , opłaca się to w przypadku bardzo dużego STORAGE. Można teraz zabawić się w Janusza IT po 6.99 euro w OVH serwerki z 2TB HDD kupujesz z wykonujesz kopie na bieżąco na pozostałe 2 serwerki i bezpiecznie jest. A jeśli ma być profesjonalnie to SOYOUSTART.PL z SW RAID, przy tych cenach nie ma sensu tego pod biurkiem trzymać.

 

 

Edytowano przez GT_Lukasz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie istnieje coś takiego jak nielimitowane usługi:

 

https://www.webhostingsecretrevealed.net/the-truth-about-unlimited-hosting/

http://support.hostgator.com/articles/account-limits-summary#cpures

 

Ja rozumiem, że każdy chce wierzyć w świętego mikołaja, ale starajmy się weryfikować informację, które przekazujemy dalej.

 

Soyoustart nie jest "profesjonalne", to ekstremalnie ekonomiczna linia (DDR3, outlet CPU). Patrząc na cenie za używki, drogo moim zdaniem.

 

stats z takiej jednej maszyny:

9 Power_On_Hours 0x0012 096 096 000 Old_age Always - 33355
I ok, wkońcu dysk ci wymienią, no chyba że ci padną oba naraz(i zdarza się). Na budżet ok (choć jak dla mnie cena za używki wysoka, dlatego pewnie kuszą IP, ale skoro kuszą IP to dobrze sobie sprawdzić na różnego rodzaju rbl,spamlistach.. itd

Pamiętaj też, że to starsze SATA, HGST HUS724020ALA640 (np.), więc w software raid na demona szybkości nie licz (ale tu znowu pytanie, jakie masz rzeczywiste potrzeby)

 

 

Zenbox,no cóż, po zeszłorocznych (jak i wcześniejszych) doniesieniach to chyba lepiej autorowi byłoby trzymać dane pod biurkiem na Janusza, milion razy bezpieczniej, ale oczywiście to tylko moja subiektywna opinia na podstawie doniesień prasowych jak i lawiny negatywów mnożących się w internecie (i to nie od gimbazjuszy, a raczej normalne opinie).

 

do Autora, niestety za darmo nic nie ma, jak ma być super ekonomiczne to janusz mode + ups, ale znasz minusy, ewentualnie ryzykujesz używki typu SYS albo z innych firm (są tańsze). Teoretycznie 20/20 ci wystarczy, tylko pierwsze co powinieneś zrobić to odpalić sobie statsy ruchu i sprawdzić jakiego pasma rzeczywiście potrzebujesz w momencie szczytowym. 300gb miesięcznie w trybie ciągłym to i mniejszym łączem przepchasz, ale chyba nie o to chodzi.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Soyoustart nie jest "profesjonalne", to ekstremalnie ekonomiczna linia (DDR3, outlet CPU). Patrząc na cenie za używki, drogo moim zdaniem.

 

stats z takiej jednej maszyny:

9 Power_On_Hours 0x0012 096 096 000 Old_age Always - 33355

I ok, wkońcu dysk ci wymienią, no chyba że ci padną oba naraz(i zdarza się). Na budżet ok (choć jak dla mnie cena za używki wysoka, dlatego pewnie kuszą IP, ale skoro kuszą IP to dobrze sobie sprawdzić na różnego rodzaju rbl,spamlistach.. itd

Pamiętaj też, że to starsze SATA, HGST HUS724020ALA640 (np.), więc w software raid na demona szybkości nie licz (ale tu znowu pytanie, jakie masz rzeczywiste potrzeby)

 

 

 

 

do Autora, niestety za darmo nic nie ma, jak ma być super ekonomiczne to janusz mode + ups, ale znasz minusy, ewentualnie ryzykujesz używki typu SYS albo z innych firm (są tańsze).

 

 

 

 

Co to za dziwne określenie 'używki" w serwerach dzierżawionych ?

Jaka serwerownia daje "nowe" serwery dzierżawione ? i jakie to ma znaczenia dla klienta ?

 

Soyoustart nie jest "profesjonalne" nie ze względu na używki tylko ze względu na support jak i całe OVH

to u chich kuleje w każdej z 3 odsłon tej firmy, ale coś za coś

Edytowano przez cdcd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co to za dziwne określenie 'używki" w serwerach dzierżawionych ?

Jaka serwerownia daje "nowe" serwery dzierżawione ? i jakie to ma znaczenia dla klienta ?

 

Soyoustart nie jest "profesjonalne" nie ze względu na używki tylko ze względu na support jak i całe OVH

to u chich kuleje w każdej z 3 odsłon tej firmy, ale coś za coś

 

Nigdzie nie napisałem ze soyoustart jest nieprofesjonalne bo sprzedają serwery z przebiegami, ale oczywiście każdy ma prawo interpretować to jak chce.

 

Wydaje mi się, że jak kupujesz samochód i miałbyś do wyboru nowy a z przebiegiem 400 000km to raczej wybierzesz nowy, najprościej mówiąc mniejsze ryzyko, że podczas podróży z Polski do Hiszpanii stanie ci w środku drogi, lepsza ekonomia, komfort itd... (oczywiście to dość odległa analogia, w serwerach oczywiście jest inaczej, szczególnie od strony wydajności/ryzyka/tzw starzenia materiałów itd..). Wspominam o tym bo w Polsce nadal panuje świadomość, że taniej = lepiej, a później jest płacz bo mój e-hipermarket nie działa cały dzień bo oba dyski padły naraz a admina nie ma, kwestie techniczne i tego jak duże ma to znaczenie dla klienta raczej zostawię na inny wątek.

 

Tak jak napisałem dla klienta to tylko % ryzyka i świadomość parametrów starszej generacji.

Wszystko dla ludzi byle wybierać świadomie i wiedzieć za co się płaci, co do supportu temat jest znany i nadal, jeśli wiesz co robisz to kupno w SOS może być dobrą opcją, aczkolwiek tak jak pisałem jak na ich cennik i ofertę to inni w porównywalnych cenach dają choćby 1Gbit, czyste ip (a nie po odebraniu serwera spędzasz 2 tygodnie nad odgruzowaniu itd..) nowszą generacje cpu itd..

 

Jeszcze raz podkreślę aby by była jasność "interpretacji", SOS to budżetówka (mając na uwagi wszystkie czynniki) i każdemu można polecić jeśli dokładnie wie po co mu taki serwera i zna wszystkie +/- grupy ovh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nigdzie nie napisałem ze soyoustart jest nieprofesjonalne bo sprzedają serwery z przebiegami, ale oczywiście każdy ma prawo interpretować to jak chce.

 

Wydaje mi się, że jak kupujesz samochód i miałbyś do wyboru nowy a z przebiegiem 400 000km to raczej wybierzesz nowy, najprościej mówiąc mniejsze ryzyko, że podczas podróży z Polski do Hiszpanii stanie ci w środku drogi, lepsza ekonomia, komfort itd... (oczywiście to dość odległa analogia, w serwerach oczywiście jest inaczej, szczególnie od strony wydajności/ryzyka/tzw starzenia materiałów itd..). Wspominam o tym bo w Polsce nadal panuje świadomość, że taniej = lepiej, a później jest płacz bo mój e-hipermarket nie działa cały dzień bo oba dyski padły naraz a admina nie ma, kwestie techniczne i tego jak duże ma to znaczenie dla klienta raczej zostawię na inny wątek.

 

 

W opcjach dzierżawionych nie ma czegoś takiego jak "nowy" i lepszy jest serwer z przebiegiem (oczywiście niewielkim) niż absolutnie nowy , np nowe dyski padają na początku albo działają latami

 

W dzierżawie liczy się czas wymiany komponentów SLA a nie sama metka , bo nowe też się psują

czy to w kimsufi czy to w SYS nie ma zasady że zawsze dostajemy dysk z przebiegiem

 

Co do samochodu wole z przebiegiem jeżeli w perspektywie awarii dostane nowy w kilka godzin :)

Edytowano przez cdcd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokonując wyboru - firmy hostingowej biorę pod uwagę poza parametrami technicznymi również benefity. W nazwa.pl zamówiłem kilkanaście serwerów i otrzymałem do nich zgodnie z regulaminem benefity w postaci voucherów do Google Adwords, dziś zalogowałem się do konta i zauważyłem, że nazwa.pl jednostronnie zmieniło zasady i odebrało mi przyznany benefit - straszne chamstwo! Czuje się oszukany! Dzwoniłem do tych papudraków, ale oczywiście na infolinii nikt nic nie wie i mam pisać w tej sprawie maila.

 

Dramat - czyli odebranie jednego z elementów promocji już po zakupie. Straszne to jest!

 

Dodać należy, że nazwa.pl usunęła regulamin promocji Google Adwords - czyli gdy klikam Regulamin promocji Kuponów AdWords to nic się nie otwiera.

 

Nie spotkałem się dotąd z takim kantem.

Edytowano przez madej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

madej, odnośnik do wspomnianego przez Ciebie "Regulaminu promocji Kuponów AdWords" (https://www.nazwa.pl/fileadmin/nazwa/Regulaminy/Regulamin_promocji_Kupon_AdWords_nazwa.pl.pdf) jest aktywny i odsyła do dokumentu: Regulamin_promocji_Kupon_AdWords_nazwa.pl.pdf. W związku z czym prosimy o weryfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz lub sprawdzenie w innej.

 

Nie spotkaliśmy się do chwili obecnej z podobnym przypadkiem, dlatego też prosimy Cię o podanie w wiadomości prywatnej loginu do przedmiotowego Panelu Klienta, celem weryfikacji opisanej sytuacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz regulamin działa. Sprawdziłem dziś 6 kont w nazwa.pl i wszędzie zniknęly vouchery - np. w koncie jednym 09.03.18 miałem 3 niewykorzystane vouchery, wykorzystałem 1 - dziś widzę tylko ten 1 wykorzystany, pozostałe 2 zniknęły.

 

Mój mail z Wami Re: Benefity za serwer - [EED-IFYGV-099]

 

Na 1 09.03.18 z podanych kont miałem 3 strony voucherów, z czego część wykorzystanych - zostały tylko wykorzystane.

Na 2gim koncie miałem 3 niewykorzytane vouchery z czego 09.03 wykorzystałem 1 i zostały 2 - dziś jest tylko ten wykorzystany

Edytowano przez madej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×