Skocz do zawartości
djnoise

Strona internetowa szkoły na prywatnym serwerze

Polecane posty

Witam

 

Jestem administratorem strony internetowej szkoły w której pracuję. Stronę zbudowałem w oparciu o popularny CMS, wygląd strony i zainstalowane moduły to moja wizja tej strony.

 

Zostałem poproszony o wykonanie tej strony kilka lat temu, szkoła nie miała funduszy na utrzymanie hostingu, wiec został zaimplementowany na moim prywatnym serwerze, za który proosze opłaty comiesięczne.

 

Proszę o informację czy w ogóle mogę przechowywać tą stronę na moim prywatnym serwerze?

Jak ma wyglądać ewentualne przekazanie tej strony dyrekcji szkoły? Zrobić kopię bezpieczeństwa i oddać np na płytach DVD?

Czy powinienem posiadać jakieś pisemne upoważnienia na utrzymywanie strony ma moim serwerze??

 

dziękuję za ewentualne info

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie płacą zrobić kopie zapasową i poweroff prosto bez żadnych ceregieli. - a jak ci już wadzi koszt kilku zł miesięcznie postaw na localhost serwer web i przekieruj porty i oni się niech martwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyrekcja pewnie i tak nie będzie wiedziała co zrobić z kopią na płycie, jak mają zakupiony serwer to przenieś im tą stronę.

 

Możesz też im trochę ułatwić, Google Drive pliki strony w katalogu i niech sobie ściągną.

 

A tak na marginesie, szkoła powinna znaleźć 50-100 złotych rocznie na serwer, w końcu mają z pewnością jakieś fundusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dyrektorami szkół jest ogólnie przeprawa znam to z doświadczenia oni wiecznie nie mają pieniążków, stać ich na kawę i ciasto. Taki przykład z życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz żadnych umów no o co stoi na przeszkodzie, skoro zachowują się tak źle no to wyłacz i koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×