Skocz do zawartości
ClassAxion

Własny (fizyczny) serwer dedykowany

Polecane posty

Witajcie.

Aktualnie posiadam serwer w kimsufi (dokładnie KS-5 czyli Intel Xeon 2xE5504 16GB DDR2 2TB), płacę za niego około 135 zł brutto. Zacząłem się zastanawiać nad zakupem własnego serwera i postawienia go w domu (mam dostęp do stabilnego zasilania i łącza ~250/250mbps), jak wiadomo procesory E5504 nie są demonami prędkości (i w dodatku można je zakupić na allegro za 4 zł).

 

Znalazłem coś takiego:

Thomas Krenn 3HE INTEL Singel-CPUSC836 z INTEL XEON E3-1265LV2 SR0PB 2.50GHZ 4x4GB RAM bez dysków za 150 zł

 

Thomas Krenn 2HE AMD DUAL-CPU SC825R z 2x AMD OPTERON OS6262VATGGGU FA1216PGT 8x8GB RAM także bez dysków za 700 zł

 

Jak wygląda sprawa z awaryjnością takiego sprzętu? Wiadomo że to będzie chodzić 24/7 jednak na pewno nie na pełnym obciążeniu.

 

Chyba że możecie polecić mi coś lepszego? Pewna osoba wspominała mi o Dell PowerEdge 11G R610.

 

Chcę zakupić serwer ponieważ nie ma zbytnio sensu abym przepłacał co miesiąc skoro mogę kupić raz a potem tylko płacić za prąd.

 

Dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej awaryjne są dyski twarde.

R610 spoko, ale porównaj sobie ich zużycie energii do nowszych DL360G8 (150 vs 70 W w spoczynku, 250 vs 150 W w stresie, na procesorach podobnej wydajności).

Jak stać Cię na prąd, kupisz UPSa, masz gdzie wstawic takiego hałasa, to śmiało kupuj ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam budżet +- 1000 zł.

Z hałasem też byłby problem ponieważ nie chcę aby to zbyt głośno chodziło :mellow:

 

A co ze sprzętem który wymieniłem czyli Thomas Krenn? Dziwi mnie ta niska cena..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hałas xD
włącz suszarke do włosów na max w nocy i taki będziesz mieć z serwera hałas non stop xD
Testowałem zanim kupiłem pierwszy serwer do domu i szybko poleciały do kolokacji.

Edytowano przez dext (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że są serwery które chodzą głosno i są takie które chodzą ciszej ;)

Kolokacja także wchodzi w gre, będę musiał poszukać jakiejś firmy w Bydgoszczy, ewentualnie w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zakupiłem serwer DELL 2950 III Quad e5410 2,3GH 32GB 2x73GB SAS i wymieniłem w nim procesor na E5440, na dniach chcę dokupić kolejny. :) Aby serwer mógł pójść w kolokację będę musiał jeszcze dokupić szyny RACK i najlepiej drugi zasilacz :)

Teraz została kwesta samej kolokacji - znalazłem ISBM i Asseco Data Systems (dawniej ZETO).

 

Artnet i sprintdataceneter niestety odpadają ponieważ są stosunkowo daleko :unsure:

 

Na dniach przedzwonię do RIPE i zapytam czy nie mają kogoś w okolicach Bydgoszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do Torunia, zawsze trochę bliżej.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Exea DataCenter przy Kujawskiej (teren TSP)

Serwerownia Tier III czyli najbardziej znienawidzone przez gimbazę z uwagi na brak tolerancji tej warstwy wiekowej.

 

Do nich także wysłałem emaila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Exea DataCenter przy Kujawskiej (teren TSP)

Serwerownia Tier III czyli najbardziej znienawidzone przez gimbazę z uwagi na brak tolerancji tej warstwy wiekowej.

Ja zapraszałem do dataspace.pl T3 się zgadza, do klientów podchodzimy indywidualnie i profesjonalnie.

Edytowano przez theONE (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stawianie serwera w domu to masakra, warto kupic serwer na wlasnosc bo predzej cyz póxniej się zwróci, jednakżę z uwagi na hałas nie polecam teo robic, chyba że ktos mieszka w domu a nie mieszkaniu i moze pozwolic sobie na umieszczenie erwera np w piwnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a po co to w domu trzymać? istnieje coś takiego jak kolokacja i jest ona teraz co raz tańsza, skoro juz planujesz zakup serwera to nic nie stoi na przeszkodzie żeby go wrzucić dzieś w kolokacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stawianie serwera w domu to masakra, warto kupic serwer na wlasnosc bo predzej cyz póxniej się zwróci, jednakżę z uwagi na hałas nie polecam teo robic, chyba że ktos mieszka w domu a nie mieszkaniu i moze pozwolic sobie na umieszczenie erwera np w piwnicy

Akurat mieszkam w domu jednorodzinnym i tymczasowo trzymam go na strychu gdzie ma dość zimno i nie jest wilgotno jak na aktualną porę roku.

 

a po co to w domu trzymać? istnieje coś takiego jak kolokacja i jest ona teraz co raz tańsza, skoro juz planujesz zakup serwera to nic nie stoi na przeszkodzie żeby go wrzucić dzieś w kolokacje

Właśnie chcę go wepchnąć w kolokację jednak jest problem ze znalezieniem normalnej firmy która by go przyjęła :mellow: Nawet jestem skłonny dogadać się z kimś kto ma miejsce pod taki serwer i dość stabilne łącze (nie musi to być serwerownia).

 

Otrzymałem odpowiedź z jednej firmy i wygląda to tak:

5xzUddB.png

 

Troszkę żałuję że kupiłem serwer wielkości 2U, jednak 1U byłby troszkę tańszy w kolokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukaj kolokacji, gdzie prąd/klimę rozliczą Ci z licznika, a nie z tabliczki.

Mam serwery, której mają 2x750 W zasilacze, a zjadają w stresie 250 W, albo takie 2x400 W, które zjadają 150 W ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukaj kolokacji, gdzie prąd/klimę rozliczą Ci z licznika, a nie z tabliczki.

Mam serwery, której mają 2x750 W zasilacze, a zjadają w stresie 250 W, albo takie 2x400 W, które zjadają 150 W ;)

Właśnie o tym mówię ;) Ja też mam wstawiony zasilacz 750W a zjada w stresie max. 350W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×